Додаткова річна звітність до ФССНВВ
Починаючи з 01.01.2005 р. разом із Розрахунковою відоміс¬тю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів ФСС від нещасних випадків на виробництві страхувальники стали додатково подавати новий звіт — Відомість розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності1. Про особливості заповнення Відомості читайте у статті нижче.
Хто і в які строки подає Відомість
Відомість складають у двох примірниках один раз на рік страхувальники, а саме:
– юридичні особи, у т. ч. іноземні підприємства;
– фізичні особами — суб’єкти підприємницької діяльності;
– фізичні особи, які використовують працю найманих працівників;
– особи, які забезпечують себе роботою самостійно і сплачують внески до Фонду на добровільних засадах.
Усі примірники Відомості підписуються керівником і голов¬ним бухгалтером підприємства та завіряються печаткою.
Подається Відомість до робочих органів виконавчої дирекції Фонду до 25 січня разом із Розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2006 рік.
Особливості заповнення Відомості
Заповнюючи графу 1 та графу 2, треба користуватися оновленим класифікатором видів економічної діяльності згідно з Національним класифікатором України ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності», затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 р. №375. Так, у зазначених графах відображаються види економічної діяльності, які визначені страхувальнику у довідці органу статистики про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Графа 3 заповнюється на основі даних бухгалтерської звітності за минулий 2006 календарний рік. У цій графі зазначаємо середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу, що розраховується відповідно до положень Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. №286.
Визначений показник повинен відповідати:
1) графі 2 рядка 1040 статистичної звітності платника за Формою 1-ПВ «Звіт з праці» (місячна);
2) показнику, зазначеному у розділі 3 Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2006 рік.
Якщо підприємство має кілька видів діяльності, то середньооблікова кількість осіб проставляється щодо кожного виду КВЕД. Підсумовуючи кількість штатних працівників, у рядку «Всього» записуємо результат. Якщо станеться так, що одна людина бере участь у двох видах діяльності, то виходячи з того, що загальна питома вага працівників має дорівнювати 100%, на нашу думку, кожному працівникові треба «присвоїти» один вид діяльності, яким він зай¬мається найбільше.
У графі 4 визначаємо пропорції, скільки працівників (у відсотках до загальної чисельності на підприємстві) припадає на кожен вид діяльності. Якщо у підприємства один КВЕД, тоді у графі 4 ставимо 100%. А якщо кілька, то визначаємо цю питому вагу за наведеною формулою:
(Графа 3 для КВЕД 1 (або 2, 3) : Графа 3 Всього) х 100 ,
Приклад 1 Підприємство має два види діяльності: основний і другорядний. Основним видом займаються 20 працівників, а іншим — 8. Загальна середньооблікова кількість штатних працівників — 28 осіб. Отже, для основного виду діяльності питома вага становитиме: 20 : 28 х 100 = 71,43%, а для другорядного: 8 : 28 х 100 = 28,57%. Перевіряємо правильність розрахунків: 71,43 + 28,57 = 100%.
Графу 5 заповнюємо у тис. грн на підставі даних бухгалтерської звітності за минулий 2006 календарний рік. Якщо підприємство має кілька видів діяльності, то обсяг реалізованої продукції, робіт, послуг проставляємо щодо кожного виду КВЕД. Підсумовуючи загальний обсяг реалізації без податку на додану вартість та акцизу, у рядку «Всього» записуємо результат.
Заповнюючи графу 6, використовуємо метод, аналогічний до того, яким користувалися під час заповнення графи 4. По-перше, зазначаємо у процентному відношенні питому вагу показника кожного рядочка у підсумку графи 5 за кожним видом економічної діяльності. По-друге, якщо у підприємства один КВЕД, тоді у відповідному рядку графи 6 ставимо 100%. По-третє, якщо у підприємства кілька КВЕДів, то використовуємо таку формулу:
(Графа 5 для КВЕД 1 (або 2, 3) : Графа 5 Всього) х 100 ,
Робочі органи виконавчої дирекції Фонду зберігають Відомість розподілу в особових справах платників страхових внесків. На прикладі розглянемо заповнення Відомості.
Приклад 2 Підприємство має два види діяльності: основний і другорядний. Основним видом зай¬маються 30 працівників, а другорядним — 20. Загальна середньооблікова кількість штатних працівників — 50 осіб, а обсяг реалізованої продукції, робіт, послуг (без ПДВ, акцизу) за 2006 рік становив 250000 грн, з них за основним видом діяльності — 175000 грн, а за другорядним — 75000 грн.
У зразку наведено заповнення Відомості для умов прикладу 2.
Зразок
Додаток 2.1
Відомість
розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої
продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності за 2006 рік*
Код виду економічної діяльності за КВЕД Назва виду економічної діяльності Середньооблікова кількість штатних працівників, осіб Питома вага середньооблікової кількості штатних працівників по відповідному виду діяльності в загальній середньообліковій кількості штатних працівників, % Обсяг реалізованої продукції, робіт, послуг (без ПДВ, акцизу), тис. грн Питома вага обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) по відповідному виду діяльності в загальному обсязі реалізованої продукції (робіт, послуг), %
1 2 3 4 5 6
КВЕД 1 Назва КВЕД прописом 30 60 175 70
КВЕД 2 20 40 75 30
Всього: 50 100 250 100
1 Див. додаток 2.1 до Інструкції №12, далі — Відомість.
Тетяна Мойсеєнко, «Дебет-Кредит»