Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

балансова вартість валюти(спеціалісти SOS)

Відправлено користувачем чомусик 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Коротко:
Отримали попередню оплату за товари , продали валюту.
Поставка неможлива, валюту повертаємо:
частину купуємо,
частину з валютного кредиту,
частину з виручки від реалізації
Запитання:
З ВД зрозуміло з мінусом таж сума в гривні що зайшла
Що з балансовою вартістю валюти???????????????????
На мій погляд;
ту що купуємо перераховуєм
кредит перераховуем
виручку ні

Дуже дякую
Будь ласка
чомусик Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Коротко:
> Отримали попередню оплату за товари , продали
> валюту.

Від продажу ВД = тому, що відображаєте на Кт 711 рах (валюта помножена на курс продажі на МВБ)
ВВ = балансовій вартості валюти отриманої (курст НБУ на дату отримання)

> Поставка неможлива, валюту повертаємо:
> частину купуємо,
операція купівлі за гривні не відображається в податковому обліку
> частину з валютного кредиту,
> частину з виручки від реалізації
> Запитання:
> З ВД зрозуміло з мінусом таж сума в гривні що
> зайшла - так в рядку 02.1 з мінусом, або згорнуто в рядку 01.1, тобто по першій події з +, а при поверненні з мінусом
> Що з балансовою вартістю
> валюти???????????????????
> На мій погляд;
> ту що купуємо перераховуєм - в тому випадку якщо ця валюта залишилася на рахунку на кінець кварталу, при чому балансова вартість такої валюти = сумі гривень витрачених на придбання цієї валюти
> кредит перераховуем - так див. пп. 7.3.3
> виручку ні - раз відобразили доходи і все
>
> Дуже дякую
> Будь ласка

будь ласка пишіть якщо розумієте про що пишите.
не ображайтесь !
дякую


Пишу сам собі , щоб тему поновити.
А зачем Вам БВ валюты? Если Вы ее покупаете и перечисляете контрагенту как возврат, то на конец периода валюты нет (следовательно она не пересчитывается и налоговые валютные разницы не определяются), и ВР у Вас нет (не приобретение товаров, а возврат предоплаты).
Т.е. какая бы она ни была, она в НУ вообще не отразится. Разве что для определения балансовой стимость остальной валюты, т.е. исходя из выбранного метода оценки валюты Вам нужно определять БС оставшейся валюты
Ув 007
Тобто отримали валюту по 7.8грн/євро купили по 6,5грн/євро
на 100 000євро 130 000грн різниці
і в податковому обліку - це 0 smiling smiley
А якщо отримали кредит и погасили заборгованість
, то кредит також не має балансової вартості валюти і її не потрібно перераховувати.
А ВД з мінусом чи не ВР з плюсом
Я також впевнений ( маю досить великий досвід) , що при перевірках чи то комлексних , чи то інших
БВ валюти особливо не торкають .


Моя особиста думка , що будь яка валютна операція складається з двох:
1.як саме продаж -придбання
2.як різниця в балансовій вартості валюти (незалежно продаж , купівля, кредит)
Дякую за участьв обговоренні.
Автор чомусик - обратите внимание, что пересчету подлежит только БС валюты, которая осталась на кон. периода на счете или в кассе, поэтому таки да, считать ничего не нужно, и разница в курсе НБУ и межбанковском пропадет зазря -(((, особенно если валютній платеж не связан с ВР

А вот кредит (основная сумма) подлежит пересчету и нужно считать разницу между БС задолженности на нач. периода и на момент погашения. Почему многие путают БС задолженности и БС валюті? Ведь при получении валюті по кредиту у нас возникает сразу 2 обїекта учета - сам кредит и непосредственно валюта. По кредиту пересчет нужно делать всегда, а по валюте - только если она осталась на кон. периода.

///Я також впевнений ( маю досить великий досвід) , що при перевірках чи то комлексних , чи то інших
БВ валюти особливо не торкають

а я не говорив про великий досвід, я виклав свій погляд і свою думку, яка базується на аналізі пп. 7.3 Закону пр прибуток -)))
к 007
вы пишите:
"А вот кредит (основная сумма) подлежит пересчету и нужно считать разницу между БС задолженности на нач. периода и на момент погашения. Почему многие путают БС задолженности и БС валюті? Ведь при получении валюті по кредиту у нас возникает сразу 2 обїекта учета - сам кредит и непосредственно валюта. По кредиту пересчет нужно делать всегда, а по валюте - только если она осталась на кон. периода."
согласен на 100%

В любой валютной операции есть 2 обькта учета:
При ексрорте:1 ВД, 2.Продажа БВ валюты
При импорте: 1.ВР 2.Покупка БВ валюты + перерасчет
При кредите 1 Кредит 2. Перерасчет на момент погашения или конец периода.


ВОТ ПОЧЕМУ Я И ЗАДАВАЛ ЭТОТ ВОПРОС:
В этой операции есть также 2 обьекта учета:
1 ВД с минусом
а второй что Только в части
я думаю что какая-то нестыковка

Все равно очень Вам благодарен за обсуждение

*drink*
В Вашем случае второго объекта как раз и нет. Отсутствуют условия, предписывающие пресчитывать БС валюты, и нестыковки нет.
Такая же ситуация с возвратом кредита. Балансовую стоимость задолженности пересчитываем, а валюта, к-я приобретается для погашения этого кредита никак не пересчитывается и ВР по ней нет (за исключением комиссии банку и ПФ), хоть разница между курсом НБУ и курсом приобретения иногда может быть достаточно существенной
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037599999999993