Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Очень надо Суміщення посад запис в трудову

Відправлено користувачем Предприниматель 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите как аргументировать, что нужно сделать запись в трудовую. Обязаности енергетика исполнял его заместитель как "исполняющий обязанности главного енергетика".З/пл своя и доплата за "суміщення". "суміщення" только в дубликатах трудовой книжки, а как записать в трудовую. Отдел кадров уперся рогами- нет такого.
Спасибо
Запись в трудовой только по основному месту работы. Ваш кадровик прав
Отдельной строчкой нельзя ли. Приглашают на другую работу запись желательна, что исполнял обязаности.
Еще подскажите


почему только по основному запись? По желанию работника записывают и совместительство.
Дакд совместители не включаются даже в штатное расписание
В штатное не включают, парвда. Но в дубликатах трудовой можно записать сумищення , а в в такой трудовой?
Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, п .2.14 предпоследний абзац, "Робота за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим порядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом"
К сожалению было оформлено не как "суміщення а как сумістництво" как назло.
Вернее наоборот сумісництво а не суміщення. Спасибо
Совместительство вноситься по желанию сотрудника , а совмещение нет. Зачем ведь у него есть запись что он у вас работает
не вижу противопоказаний. я писала такое, как обычную запись
Про совмещение:

Суміщення професій (застосовуються у разі потреби виконання роботи за вакантною посадою. Суміщення професій (посад) полягає у виконанні працівником разом зі своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) (п. 2 постанови № 1145).

Відмінною рисою цього способу виконання додаткових обов’язків є те, що суміщення професій (посад) можливе тільки за наявності вакантної посади.
Доручення працівнику про виконання додаткових обов’язків у порядку суміщення професій (посад) допускається за його згодою і оформляється наказом (розпорядженням) керівника підприємства. Разом із тим необхідно враховувати таке:

Відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП зміна істотних умов праці, у тому числі введення суміщення професій (посад), є можливим при дотриманні таких умов:

– воно викликане змінами в організації виробництва і праці;

– працівник був повідомлений про введення суміщення професій (посад) не пізніше, ніж за два місяці.

У разі якщо обидві ці умови дотримуються, а працівник не дає згоди на суміщення професій (посад), трудовий договір із ним може бути припинений на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП.

Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі або організації разом із своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) без звільнення від основної роботи, на підставі ст. 105 КЗпП проводиться доплата за суміщення професій (посад).

Як зазначено в додатку 3 до Генеральної угоди, розмір доплати одному працівнику не обмежується максимальним розміром і визначається наявністю економії за тарифними ставками і окладами суміщуваних посад працівників.

Розмір доплати за суміщення професій (посад) установлюється у кожному конкретному випадку окремо на умовах, передбачених колективним договором.


Чи можна поєднувати основну роботу і роботу за сумісництвом в одній організації?

З посиланням на ст. 1021 Кодексу Законів про працю (далі – КЗпП умови роботи за сумісництвом працівників визначені постановою Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств...» (далі – Постанова) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій (далі – Положення).

Робота за сумісництвом працівників недержавних підприємств, установ і організацій регламентується, зокрема, ч. 2 ст. 21 КЗпП, згідно з якою

«працівник має право реалізувати свої здібності до праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін».

У Положенні визначено термін «сумісництво», а також наведено Перелік робіт, які не є сумісництвом. Сумісництвом, зокрема, не вважається робота, яка виконується в тому разі, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку), якщо оплата його праці за основною та іншою роботою не перевищує повного окладу (ставки) за основним місцем роботи.

Постанова та Положення передбачають право керівників державних підприємств разом із профспілками обмежувати сумісництво лише щодо працівників окремих професій та посад, зайнятих на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, додаткова робота яких може призвести до наслідків, що негативно позначаться на стані їхнього здоров’я та безпеці виробництва. Обмеження стосуються й осіб, які не досягли 18 років, та вагітних жінок.

Т.е. можно оформить и так, и так, только в одном случае он будет работать слесарем в свободное от основной работы время, а в другом ему будет установлена доплата за совмещение профессий.
Спасибо, но для некоторых, к сожаления, у нас юристов, логическое мышление не аргумент.
А вы просто попробуйте по человечески поговорить с кадровиком может у них еще осталось Понимание и у Вас все получится, Удачи
можливо достатньо взяти копію наказу, яким оформлювалось суміщення

Спасибо всем, будет выдана справка с копией приказа о исполнении обязаностей. Не совсем красиво, но...
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.01.2007 р. N 10/13/116-07

Президенту Всеукраїнської молодіжної організації "Молодь проти корупції"
Ляльці О. Л.
Вул. Лютеранська, 27/29, м. Київ, 01024 

Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло Ваш лист і повідомляє.

Відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. N 58 (із змінами), записи в трудову книжку про назву роботи, професії (посади), на яку прийнятий працівник, виконуються відповідно до професійних назв робіт, зазначених у Класифікаторі професій.

Класифікатором професій ДК 003:2005, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 р. N 375, передбачено наступні посади із застосуванням слів бухгалтер та касир: "головний бухгалтер" та "заступник головного бухгалтера" з кодом Класифікатора 1231, "бухгалтер (з дипломом спеціаліста)" (код - 2411.2), "бухгалтер" (код 3433), "бухгалтер-експерт" (код 24 і 1.2), "бухгалтер-ревізор" (код 2411.2), "конторський службовець (бухгалтерія)" (код 4121), "касир (в банку)" (код 4212), "касир (на підприємстві, в установі, організації)", "касир багажний", "касир квитковий", "касир товарний (вантажний)", "касир торговельного залу" (код 4211) та "касир-експерт" з кодом -3433.

Згідно з Додатком В (Примітка І) зазначеного Класифікатора похідні слова до професій (професійних назв робіт) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання, збереження коду новоутвореної професії, тобто при наявності посади "касир", може запроваджуватися посада "старший касир". У даному випадку слово "старший" є похідним словом до професійної назви роботи.

У цьому ж Додатку (Примітка 2) Класифікатора передбачено, що назви професій можуть бути розширені за потребою користувача для внутрішнього використання термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, наприклад: "касир каси підприємства".

Подвійні професійні назви робіт "касир - оператор РРО" та "касир-бухгалтер" не передбачені чинним Класифікатором професій і не можуть бути використані у штатних розписах підприємств.

Що стосується питання суміщення посад, то відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.09.91 N 1545-XII "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР" у частині, що не суперечить чинному законодавству, зберігає свою дію постанова Ради Міністрів СРСР від 04.12.81 N 1145 "Про порядок та умови суміщення професій (посад)".

Пунктом 15 зазначеної постанови визначено, що на керівників підприємств, установ і організацій, їх заступників, керівників структурних підрозділів, відділів, цехів, служб і їх заступників ця постанова не поширюється, тобто доплати за суміщення їм не встановлюються.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (із змінами) також визначено, що доплати за суміщення професій (посад), за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників, за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт не встановлюються керівникам бюджетних установ, закладів та організацій, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій та їх заступникам.

 

Директор департаменту з
питань державного регулювання
заробітної плати та умов праці 
 
 
О. Товстенко 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034300000000009