Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Бухгалтерський облік торговельних підприємств: що можна покращити?

Відправлено користувачем Аспірант 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Шановні бухгалтери-практики! Прошу допомогти мені з вибором напрямку наукових досліджень в аспірантурі. Буду вдячний за будь-яку інформацію про недоліки, "слабкі місця" у нашому законодавстві з бухгалтерського обліку у сфері торговельної діяльності. Впевнений, що Ви, стикаючись з різнманітними проблемами щоденно, зможете підказати, у якому напрямі рухатись. Заздалегідь вдячний)

=Свобода - це не всеохоплююче свавілля, а відповідальність за самостійно прийняті рішення=
Шукаємо наукову новизну? winking smiley

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.


Можно исследовать торговые наценки - их влияние на прибыль бухгалтерскую и налоговую
Можно разработать рекомендации по принятию управленческих решений, связанных с формированием торговых наценок, модели формирования торг.наценки и т.п. Но я пока не готов дать чёткий ответ на то, будет что-то или нет. Исследования покажут) Но для меня сейчас любые идеи - это сплошной позитив) Кстати, эта идея мне действительно понравилась. Ещё когда был студентом, пытался углубится в эту проблему)
А что практически даст ответ на вопрос, как влияют торговые наценки?
Ну влияют они и что дальше? smiling smiley))

Лучше рассмотреть этот вопрос с точки зрения поиска оптимального размера наценки для получения максимальной прибыли после налогообложения.
Т.е. исследовать влияние факторов:
- рыночные цены на товар
- себестоимость товара (наценка при этом формируется независимо от желания собственника, т.е. если он захочет наценить товар на 300%, он просто не будет продаваться)
Т.е. наценка скорее определяется рынком, чем желанием собственника

- система налогообложения торгового и ее влияние на величину прибыли после налогообложения

Дать оптимальный механизм формирования наценок и выбора системы налогообложения
smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Да, это неплохая тема для размышлений) Но не очень удачно то, что придётся рассматривать в первую очередь бухгалтерские аспекты темы (проблемы учёта, контроля, ну максимум аудита), а не экономические (что для меня было бы ближе и легче!). Поэтому нужно будет углубляться больше не в экономический механизм формирования наценок (наценка действительно зависит от бухгалтера далеко не в первую очередь), а в учётные её аспекты. Не уверен, что можно будет найти революционное решение по определению балансовой стоимости товарных запасов, или разработать новую методику распределения торг.наценок (которая понравилась бы практикам больше, чем существующая). Будем продолжать размышление)
і вплив на торгову націнку та прибуток курсових різниць при торгівлі імпортом)) і тимчасові різниці між бухгалтерським та податковим не забудьте)

________________
Just do it!!!
Дякую) Картина починає вимальовуватись все чіткіше)
И как лучше уйти от метода учета наценок "по среднему", чтобы и 1000000 наименований было, и увидеть прибыльность по каждому из них smiling smiley
В наш век, когда космические корабли бороздят, это становится возможным smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Еще проблемное место учета торговых предприятий, как розничной торговли так и оптовой,это учет потерь.Естественная убыль,воровство,порча товаров.

________________________________________
рецепт счастья; принимать действительное за желаемое.
И ещё волнует меня тема присутствия в нашей жизни двойного учёта - бухгалтерского и налогового. Ну , хоть убейте, не могу согласиться с логикой такого "построения" учёта...
ОЛЕОЛЕ Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> И ещё волнует меня тема присутствия в нашей жизни
> двойного учёта - бухгалтерского и налогового. Ну ,
> хоть убейте, не могу согласиться с логикой такого
> "построения" учёта...

Это объективная необходимость smiling smiley
Так надо smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Монна Нонна Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> ОЛЕОЛЕ Автор рядків:
> --------------------------------------------------
> -----
> > И ещё волнует меня тема присутствия в нашей
> жизни
> > двойного учёта - бухгалтерского и налогового. Ну
> ,
> > хоть убейте, не могу согласиться с логикой
> такого
> > "построения" учёта...
>
> Это объективная необходимость smiling smiley
> Так надо smiling smiley

Понимаю. что так надо. Но...так не нравитя...
Это логика построения бухучета.
Принципы определения бухгалтерской прибыли никак не отвечают интересам налогооблоожения.
Это надо весь бухучет менять...
Или отменять налог на прибыль и НДС smiling smiley))

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Да, круг проблем действительно огромен) Благодарю за ценные советы! Будем работать на результат)))

=Свобода - це не всеохоплююче свавілля, а відповідальність за самостійно прийняті рішення=
ОЛЕОЛЕ Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> И ещё волнует меня тема присутствия в нашей жизни
> двойного учёта - бухгалтерского и налогового. Ну ,
> хоть убейте, не могу согласиться с логикой такого
> "построения" учёта...


==

Quote
Вячеслав ВАРЕНЯ. Рекомендації щодо гармонізації бухгалтерського і податкового обліку
у страховиків, що здійснюють страхування інше, ніж страхування життя.

На практиці з’ясувалося, що оминаючи бухгалтерський облік, спростити податковий облік неможливо. Законодавець не визначив систему регістрів для обробки и систематизації даних первинного обліку, як це передбачено системою бухгалтерського обліку і без чого при наявності значного масиву даних не обійтися. Тому в багатьох випадках податковий облік здійснюється хаотично, кожний платник податку визначав для себе, як систематизувати інформацію, що міститься у первинних документах [5, с.36].
Мінфін України вже давно опікується проблемою поєднання бухгалтерського і податкового обліку затвердивши спочатку Рекомендації з бухгалтерського обліку валових витрат і валових доходів [8] , в рамках яких бухгалтерам було запропоновано вести облік валових доходів і валових витрат на балансових рахунках відповідно - 48 "Валові доходи" і 18 "Валові витрати".
Потім Мінфін України затвердив П(С)БО – 17, яким була зроблена спроба уніфікувати інформацію податкового і бухгалтерського обліку за визначенням фінансового результату діяльності підприємств [9].
Нещодавно Мінфін України зазначив, що „стратегічними напрямами удосконалення бухгалтерського обліку в Україні, затвердженими Методологічною радою з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів України, передбачаються: ... 2) узгодження норм положень (стандартів) бухгалтерського обліку і податкового законодавства з метою уніфікації податкового і бухгалтерського обліку за визначенням фінансового результату діяльності підприємств” [7].
Тобто Мінфіном України визнав, що стратегічна мета відносно уніфікації податкового і бухгалтерського обліку поки що не досягнута.
Спосіб суміщення бухгалтерського і податкового обліку.
В різних джерелах інформації наводяться різні можливі способи гармонізації бухгалтерського і податкового обліку.
Проте, на думку автора, найбільш прийнятним є спосіб запропонований Євсєєвою О. – інформація про валові доходи і валові витрати відображається в системі регістрів бухгалтерського обліку на транзитних рахунках 700 „Валові доходи” і 800 „Валові витрати” [10, с.12-20]. Цей спосіб передбачає транзитне використання цих рахунків за аналогією з 48 "Валові доходи" і 18 "Валові витрати", що були запропоновані Мінфіном України ще до введення в дію нового плану рахунків. Пропонується донарахування валових доходів (валових витрат), на суму, обчислену згідно з податковим законодавством, що перевищує суму, обчислену за даними бухгалтерського обліку, відображати за дебетом рахунку 700 (800) і кредитом 700 (800). У випадку виникнення потреби відобразити суму перевищення валових доходів (валових витрат), що обчислена за даними бухгалтерського обліку над даними обчисленими згідно податкового законодавства, за дебетом рахунку 700 (800) і кредитом 700 (800) методом сторно. Аналогічно методом сторно за проводкою дебет рахунку 700 (800) і кредит рахунку 700 (800) корегується сума ПДВ у складі авансів тощо.
Враховуючи вплив амортизації на визначення фінансового результату як за правилами бухгалтерського обліку, так і за правилами податкового обліку, автором запропоновано запровадити ще один „податковий” балансовий рахунок 130 „Амортизація основних фондів”, методика використання якого аналогічна методиці використання рахунків 700 „Валові доходи” і 800 „Валові витрати”. До цього рахунку бажано відкрити субрахунки за групами основних фондів, у розрізі яких бухгалтером у податковому обліку нараховується амортизація основних фондів.
Використання рахунків 130 „Амортизація основних фондів”, 700 „Валові доходи”,800 „Валові витрати” не передбачено діючим Планом рахунків і Інструкцією по його застосування .
Водночас у Інструкції зазначено, що субрахунки використовуються підприємствами, виходячи з потреб управління, контролю, аналізу й звітності та можуть ними доповнюватися введенням нових субрахунків (рахунків другого, третього порядків) із збереженням кодів (номерів) субрахунків цього Плану рахунків. Ведення аналітичного обліку та кореспонденції рахунків, що не наведена в Інструкції, встановлюється підприємством, виходячи з норм цієї Інструкції, положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку та управлінських потреб.
Тобто, з метою поєднання бухгалтерського і податкового обліку, страховику необхідно передбачити у наказі про облікову політику можливість застосування таких рахунків, як 130 „Амортизація основних фондів”, 700 „Валові доходи”, 800 „Валові витрати”.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034699999999999