Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Расчет "середньооблікової чисельності працюючих"

Відправлено користувачем tiger1 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите, пожалуйста.Мне для отчета "Расчет ЕН" нужен показатель "середньооблікова чисельність працюючих".Как правильно ее расчитать?
Дело в том, что мы вновьсозданное предприятие.В декабре директору начислили ЗП.В этом же месяце взяли 3-х чел. по ГПД( мы их будем брать только по мере надобности , т.е. Договор не на год, а на небольшой срок!).
Вопрос-сколько человек показывать в показателе Расчета -1 или 4? И вообще, на будущее, как из квартала в квартал надо будет считать этот показатель?Никогда не приходилось сталкиваться..
Объясните доступно,пожалуйста))
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.09.2005 N 286
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 листопада 2005 р. за N 1442/11722
Про затвердження Інструкції
зі статистики кількості працівників
( Щодо неточностей змістовного характеру у Додатку
до Інструкції див. Лист Державного комітету статистики
N 09/3-9/116 від 27.03.2006 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету статистики
N 466 від 05.10.2006 )


3.2.4. Середньооблікова кількість штатних працівників на підприємствах, які працювали неповний місяць (наприклад, на створених або ліквідованих підприємствах, таких, що мають сезонний характер виробництва), визначається шляхом ділення суми облікової кількості штатних працівників за всі дні роботи підприємства у звітному місяці, включаючи вихідні та святкові і неробочі дні за період роботи, на число календарних днів у звітному місяці.
Приклад.
Створене підприємство почало працювати з 24 листопада. Облікова кількість штатних працівників підприємства становила: 24 листопада - 83 особи, 25 - 83 особи, 26 - 83 особи, 27 (субота) - 83 особи, 28 (неділя) - 83 особи, 29 - 85 осіб, 30 - 86 осіб. Сума облікової кількості працівників за листопад - 586 осіб, календарна кількість днів у листопаді - 30, середньооблікова кількість штатних працівників у листопаді - 20 осіб (586 : 30).
Слід мати на увазі, що до створених підприємств не належать підприємства, створені на базі ліквідованих (реорганізованих) юридичних осіб, відокремлених або несамостійних підрозділів.
Підприємства, які тимчасово припинили роботу з економічних причин, визначають середньооблікову кількість штатних працівників у середньому за період на загальних підставах.
3.2.5. Середньооблікова кількість штатних працівників за період з початку року (у тому числі за квартал, півріччя, 9 місяців, рік) обчислюється шляхом підсумовування середньооблікової кількості штатних працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця включно, та ділення одержаної суми на кількість місяців у цьому періоді, тобто відповідно на 2, 3, 4, ... 12.
Приклад.
Підприємство мало середньооблікову кількість штатних працівників: у січні - 620 осіб, лютому - 640 осіб, березні - 690 осіб. Середньооблікова кількість штатних працівників за 1 квартал становить 650 осіб (620 + 640 + 690) : 3).
3.2.6. Підприємство, що працювало неповний рік (сезонний характер виробництва або створення після січня, за винятком тих підприємств, які вимушено зупиняли виробництво з ініціативи адміністрації), середньооблікову кількість штатних працівників за рік визначає також шляхом підсумовування зазначеної кількості працівників за всі місяці роботи підприємства і ділення одержаної суми на 12.
Приклади.
1) Підприємство з сезонним характером виробництва (цукрові заводи, інші виробництва, що займаються переробкою сільгосппродукції) почало працювати у серпні і закінчило у грудні того самого року. Середньооблікова кількість штатних працівників становила: у серпні - 641 особу, вересні - 1254 особи, жовтні - 1316 осіб, листопаді - 820 осіб, грудні - 457 осіб. Середньооблікова кількість штатних працівників за рік становить 374 особи (641 + 1254 + 1316 + 820 + 457): 12).
2) Підприємство почало працювати у березні. Середньооблікова кількість штатних працівників становила: у березні - 450 осіб, квітні - 660 осіб, травні - 690 осіб. Середньооблікова кількість штатних працівників за період з початку року (5 місяців) становить 360 осіб (450 + 660 + 690) : 5).
3.3. Середня кількість зовнішніх сумісників і працюючих за цивільно-правовими договорами за місяць розраховується аналогічно до методології визначення середньооблікової кількості штатних працівників, викладеної у пункті 3.2 цієї Інструкції.
При цьому працівники цих категорій ураховуються як цілі одиниці, незалежно від тривалості робочого часу протягом усього терміну дії договору.
Кількість працівників за вихідний або святковий і неробочий день ураховується на рівні робочого дня, що їм передував.
До кількості працюючих за цивільно-правовими договорами не належать громадяни-підприємці, які виконували роботи згідно з цивільно-правовими договорами.
Середня кількість зовнішніх сумісників і працюючих за цивільно-правовими договорами за період з початку року і рік визначається шляхом підсумовування середньої кількості цих працівників за усі місяці з початку року і ділення отриманої суми на кількість місяців, тобто на 2, 3, 4, 5 ... 12.
Спасибо большое!!!!!!
Я так понимаю, надо показывать целые числа?Т.е. если на выходе 2,29 чел., то пишем 2 чел.???


Да, целые. Если по итогам года будет меньше 0,5 (а у Вас такое может быть) - смело округляйте до "0", и ничего не бойтесь
Подскажите, пожалуйста, при расчете ССЧ в эквиваленте полной занятости как учитывать перерасчеты в зарплате за предыдущие периоды? То есть, например, в прошлом месяце ошибочно начислили оклад, в текущем месяце выполнили корректировки:сторно оклад, начислили больничные. Как это должно отразиться в отчете ССЧ в ЭПЗ за текущий месяц? В инструкции об этом ничего не наисано. Так, для фонда оплаты при заполнении 1ПВ все перерасчеты четко описаны, а вот по ЭПЗ, который тоже входит в этот отчет - ничего.
Лучше всего этим особо не озадачиваться и просто делать так, чтоб в ЭПЗ все было хорошо нарастающим итогом. Именно эта цифирь (нарастающим итогом на определенную дату) ставится в разные отчеты (квартальные по фондам и т.п.), и если она будет "правильная" на момент составления соотв. отчета - все ОК, никто не подкопается. А то, что дальше Вы что-то корректировали - то ведь это проходило в следующем периоде, а корректировать предыдущий, закрытый отчетами - извините, так просто нельзя (разве что Вы пересдадите все отчеты по ФОП и связанные с ФОП за предыдущий период).
Спасибо за ответ. Я имела в виду ССЧ в ЭПЗ при заполнении 1-ПВ. В 1-ПВ в строках про фонд оплаты в инструкции по заполнению 1-ПВ четко прописаны за какие периоды должны попадать выплаты, а именно в отчет за текущий месяц должны включаться перерасчеты, выполненные в текущем месяце за предыдущие.
А как быть тогда с отработанными днями, которые "выползают" при перерасчетах?
Или согласно какого пункта инструкции по заполнению ССЧ следует, что в отчет должны попадать только данные текущего месяца, без учета перерасчетов, выполненных в тек. за предыдущий.
А, теперь - понял. Смотрите, внизу таблички формы 1-ПВ есть примечание:

Примітки 1. Показники кількості працівників та робочого часу заповнюються в цілих одиницях, вартісні показники –
з одним десятковим знаком

Честно говоря, мне сложно представить себе ситуацию. когда на типа моего (порядка 100 чел) предприятии перерасчеты дадут более чем "единицу" в округлении - где-то буде больше, где-то - меньше, а в сумме, с округлением - все более-менее сойдется. Поэтому я считаю нарастающим итогом, чтоб было правильно, а в колонке
. 1 "За звытний мысяць" ставлю разность между подсчитанным правильным значением нарастающим итогом и предыдущим значением колонки 3. Опять же: исходя из того, что цифра нарастающим итогом - более важная, чем за текущий месяц
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032999999999994