Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ПДВ у пасажирських перевезеннях!!!!!!

Відправлено користувачем NatashaZ 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Наша фірма надає послуги пасажирських перевезень. Між нами та перевізниками укладені договори, в яких вказано, що ми від імені і за дорученням перевізника надаємо послуги пасажирам, тобто реалізовуємо їм квитки. Згідно договору ми отримуємо свій відсоток від реалізації. В кінці кожного місяця кошти від реалізації квитків з каси автостанції нашої зараховуються на наш розрахунковий рахунок. З цих коштів ми відраховуємо свій відсоток, а різницю перераховуємо перевізникам. Перевізники є різні:одні платники ПДВ, інші не платники ПДВ.
Сккажіть будь ласка! В такому випадку, яка сума підлягає оподаткування ПДВ:
-та, яка зарахувалась нам на розрахунковий рахунок чи
-той відсоток, який являється нашим доходом від реалізованих послуг???????????
Подскажите, если кто знает. Нужно документальное подтверждение.
Я думаю между вами должен быть договор комиссии, в таком случае вашим доходом будет только вознаграждение (так называемые комиссионные). Почитайте на эту тему "литературу"


Який порядок відображення в податковому обліку повіреного операцій з придбання квитків на проїзд за дорученням довірителя?

Коротка відповідь : Базою оподаткування у повіреного при придбанні ним квитків (інших проїзних документів), перевезення за якими здійснюються на внутрішньому ринку України, за дорученням довірителя є продажна вартість таких квитків або інших проїзних документів. На дату передання довірителю квитків (інших проїзних документів) у повіреного виникають податкові зобов’язання з ПДВ. Право на збільшення податкового кредиту у повіреного виникає на дату перерахування коштів на користь продавця квитків (інших проїзних документів). Суми ПДВ, сплачені при придбанні квитків (інших проїзних документів), можуть бути включені до складу податкового кредиту платника податку за умови наявності підтверджуючих документів. При цьому, довіритель має право на збільшення податкового кредиту у податковий період отримання квитків (інших проїзних документів), придбаних повіреним за його дорученням. У випадку коли проводиться продаж квитків або інших проїзних документів на міжнародні рейси, згідно із агентськими угодами, об'єктом оподаткування є комісійна (агентська) винагорода агента, яка оподатковується за ставкою 20 відсотків незалежно від того, кому агентські послуги надані (резиденту чи нерезиденту). При цьому, при придбанні квитків (інших проїзних документів) право на податковий кредит відсутнє.

Повна відповідь : Відповідно до п.4.7 ст.4 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями (далі - Закон №168) на дату передання довірителю квитків (інших проїзних документів) у повіреного виникають податкові зобов’язання з ПДВ. Право на збільшення податкового кредиту у повіреного виникає на дату перерахування коштів на користь продавця таких квитків (інших проїзних документів). При цьому, базою оподаткування у повіреного при придбанні ним квитків (інших проїзних документів), перевезення за якими здійснюються на внутрішньому ринку України, за дорученням довірителя є продажна вартість таких квитків або інших проїзних документів. Згідно з пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168 не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв’язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пп. 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону № 168).Таким чином, суми ПДВ, сплачені при придбанні квитків (інших проїзних документів), можуть бути включені до складу податкового кредиту платника податку за умови наявності підтверджуючих документів, зазначених у пп. 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону №168, що засвідчують факт придбання таких квитків (інших проїзних документів) та сплату податку постачальнику. В свою чергу, довіритель має право на збільшення податкового кредиту у податковий період отримання квитків (інших проїзних документів), придбаних повіреним за його дорученням. Підпунктом 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону №168 передбачено, що якщо поставка послуг з міжнародного перевезення пасажирів, їхнього багажу, вантажів чи з міжнародних відправлень здійснюється у вигляді продажу квитків, інших проїзних документів, укладення брокерських, агентських, комісійних чи інших договорів (рахунків) з посередниками або довіреними особами, то винагорода таких осіб оподатковується на загальних підставах за ставкою 20%. Тобто, у випадку коли проводиться продаж квитків або інших проїзних документів на міжнародні рейси, згідно із агентськими угодами, об'єктом оподаткування є комісійна (агентська) винагорода агента, яка оподатковується за ставкою 20 відсотків незалежно від того, кому агентські послуги надані (резиденту чи нерезиденту). При цьому, при придбанні квитків (інших проїзних документів) право на податковий кредит відсутнє.

[sta.gov.ua]
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00045600000000001