Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ОС на продажу

Відправлено користувачем Tatyana_TAD 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ОС на продажу
Подскажите как отразить перевод основного средства в ОС на продажу - какой проводкой?
Re: ОС на продажу
дт286 кт10
детальнее смотри в личку

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Re: ОС на продажу
Спасибо большое!!!


Re: ОС на продажу
ВЫ шо??! правда чтоли??!!

а не
36-74
74-6415
13-10
97-10

зачем переводить ОС в товар?

Re: ОС на продажу
Есть соответствующий стандарт.
Читаем внимательно стандарты - делаем правильно.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Re: ОС на продажу
No comment

Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 27 "Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність"

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Re: ОС на продажу
Облік реалізації необоротних активів
Національний стандарт бухгалтерського обліку П(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність» наказом Мінфіну від 03.10.2007 р. №1100 був викладений у редакції, яка набрала чинності з 01.01.2008 р. Тож починаючи зі звітності за І квартал 2008 року об’єкти груп вибуття та необоротних активів, утримуваних для продажу, належить обліковувати та відображати у звітності відповідно до вимог цього стандарту. Мінфін на запит «ДК» у листі №31-34000-10-10/29072 від 25.07.2008 р. висловило свої думки щодо цього. Докладніше читайте у статті.

Зміни в Плані рахунків, що спричинили ситуацію

Наказом Мінфіну від 05.03.2008 р. №353 План рахунків та Інструкцію №291 щодо його застосування було доповнено, зокрема, субрахунком 286 «Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу». Змінено назви і призначення субрахунків 742 і 972, на яких раніше підлягали обліку доходи і витрати від відчуження необоротних активів. Тепер вони мають назви «Дохід від відновлення корисності активів» та «Втрати від зменшення корисності активів» відповідно. Із Плану рахунків вилучено субрахунок 973 «Собівартість реалізованих майнових комплексів».

Зверніть увагу на субрахунок 943 «Собівартість реалізованих виробничих запасів», до пояснення якого в Інструкції №291 також були внесені зміни вищезазначеним наказом. На цьому субрахунку тепер ведеться облік собівартості реалізованих виробничих запасів (сировини, матеріалів, відходів тощо) і необоротних активів та груп вибуття, утримуваних для продажу.

На субрахунку 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів», відповідно до внесених наказом №353 змін, узагальнюється інформація про доходи від реалізації оборотних активів (виробничих запасів, малоцінних та швидкозношуваних предметів тощо), а також необоротних активів та груп вибуття, утримуваних для продажу.

Зазначеним наказом у П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати» передбачено можливість заповнення в цій формі фінансової звітності вписуваних рядків 176 або 177, у яких мають відображатися прибуток чи збиток від припиненої діяльності після оподаткування та/або прибуток чи збиток від переоцінки необоротних активів та груп вибуття, що утворюють припинену діяльність і оцінюються за чистою вартістю реалізації та визначаються відповідно до П(С)БО 27. Як бачимо, згідно з П(С)БО 3 в цьому рядку відображається фінансовий результат від припиненої діяльності, у т. ч. необоротних активів, що утворюють припинену діяльність. Однак необоротні активи, що утримуються для продажу, під цю категорію не підпадають.

Для необоротних активів, утримуваних для продажу, окремого вписуваного рядка в Звіті про фінансові результати не передбачено.

Що говорять П(С)БО?

У П(С)БО 27 не визначено, що необоротні активи, утримувані для продажу, підлягають обліку у складі запасів1. Однак у Плані рахунків та Інструкції №291 для цього тепер передбачено субрахунок 286, на якому ведеться облік наявності та руху необоротних активів та груп вибуття, які визнаються утримуваними для продажу. Цей субрахунок входить до рахунка 28 «Товари», який відповідно до Інструкції №291 призначений для обліку руху товарно-матеріальних цінностей, що надійшли на підприємство з метою продажу. Цей рахунок згідно з Інструкцією використовують в основному збутові, торгові та заготівельні підприємства й організації, а також підприємства громадського харчування. На промислових та інших виробничих підприємствах рахунок 28 «Товари» застосовується для обліку будь-яких виробів, матеріалів, продуктів, які спеціально придбані для продажу2.

1 Відповідно до п. 8 П(С)БО 27 придбані (отримані, у т. ч. безкоштовно) активи, які визнаються необоротними активами, утримуваними для продажу, зараховуються на баланс за вартістю придбання, яка визначається відповідно до П(С)БО 9 «Запаси». Але це й раніше не викликало сумнівів — адже об’єкти, що за економічним змістом є основними засобами, але придбаваються підприємством з метою продажу, ніколи не визнавалися необоротними активами (наприклад, автомобіль для фірми-автотрейдера є товаром, а не транспортним засобом). Віднесення того чи іншого матеріального об’єкта до оборотних чи необоротних активів виходячи зі строків їх очікуваного корисного використання — один із ключових принципів їх обліку. У цьому матеріалі йдеться саме про об’єкти, що були визнані необоротними активами, які потім вирішили продати.

2 Зазначимо, що включення необоротних активів, утримуваних для продажу, до складу товарів (рахунок 28) викликає певне методологічне неузгодження. Адже доходи і втрати від їх реалізації, як зазначалося вище, обліковуються як доходи і втрати від реалізації виробничих запасів. Для обліку операцій з реалізації товарів Планом рахунків передбачені субрахунки 702, 902; а для обліку реалізації виробничих запасів — субрахунки 712, 943.

При цьому п. 33 П(С)БО 7 наразі не передбачає списання з балансу об’єктів основних засобів при переведенні їх до складу запасів, а навпаки, встановлює, що основні засоби можуть вибувати, зокрема, при їх продажу. Відповідно, в Інструкції №291 передбачено, що вибуття основних засобів унаслідок продажу відображається в бухгалтерському обліку за кредитом рахунка 10 «Основні засоби».

«Дебет-Кредит» запитав

З огляду на таку невизначеність редакція «Дебету-Кредиту» звернулася до Міністерства фінансів України з проханням надати роз’яснення з таких питань:

1. На яких субрахунках підлягають відображенню в бухгалтерському обліку доходи і витрати від реалізації необоротних активів?

2. У яких статтях звіту про фінансові результати підлягають відображенню ці доходи і витрати?

3. Чи мають право підприємства відображати реалізацію основних засобів безпосередньо з рахунка 10 «Основні засоби»?

Роз’яснення Мінфіну

У лаконічному листі-роз’ясненні Міністерство фінансів повідомило, що для визнання необоротних активів утримуваними для продажу здійснюється запис:

Дебет 286 «Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу» —

Кредит рахунка обліку необоротних активів (відповідний рахунок: 10 — 12, 14 — 16, 18, 19).

На думку Мінфіну, доходи від реалізації необоротних активів, утримуваних для продажу, мають відображатися за кредитом субрахунка 719 «Інші доходи від операційної діяльності» з наведенням у статті «Інші операційні доходи» (рядок 060) Звіту про фінансові результати (форма №2), собівартість реалізованих необоротних активів, утримуваних для продажу, відображатися за дебетом субрахунка 949 «Інші витрати операційної діяльності» з наведенням у статті «Інші операційні витрати» (рядок 090) Звіту про фінансові результати (форма №2).

Така відповідь не зовсім узгоджується з Інструкцією №291 та змінами, внесеними наказом Мінфіну №353 до пояснень щодо відображення на субрахунках 712 та 943 (див. вище).

Наш погляд на бухоблік операції

Позиція, викладена в листі Мінфіну, не відповідає пунктам 28, 31 П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати», відповідно до яких дохід від реалізації необоротних активів показується в статті «Інші доходи», а собівартість реалізації необоротних активів — у статті «Інші витрати».

Зазначимо також, що наведений у листі підхід, на нашу думку, суперечить статті 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо визначення одним із основних принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності принцип превалювання сутності над формою — адже відчуження необоротних активів не є операційною діяльністю підприємства.

Відповідно до П(С)БО 3 операційна діяльність — основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю. Згідно з П(С)БО 4 «Звіт про рух грошових коштів» інвестиційна діяльність — придбання та реалізація тих необоротних активів, а також тих фінансових інвестицій, які не є складовою частиною еквівалентів грошових коштів. Отже, придбання та реалізація необоротних активів є інвестиційною діяльністю.

У разі якщо підприємство вибере підхід, який базується на нормах П(С)БО 27, відображення реалізації необоротних активів у бухгалтерському обліку матиме вигляд, як у таблицях 1 і 2.

Якщо ж з метою дотримання вимог зазначеного Закону підприємство вирішить обліковувати доходи і витрати від відчуження об’єкта основних засобів у складі інших (не операційних) доходів і витрат, — на нашу думку, для їх обліку можна використовувати субрахунки 746 «Інші доходи від звичайної діяльності», 977 «Інші витрати звичайної діяльності» (що відповідатиме пунктам 28, 31 П(С)БО 3) з відповідним відображенням у звіті про фінансові результати. Відображати ж реалізацію основних засобів можна безпосередньо з рахунка 10 «Основні засоби» (що відповідатиме п. 33 П(С)БО 7 та Інструкції №2911) або із застосуванням субрахунка 286 (що відповідатиме П(С)БО 27) — за вибором підприємства.

1 Хоча в Інструкції №291, як було зазначено вище, вже є рахунки 286, 712 та 943.

Податковий облік

Варто сказати, що, коли необоротний актив, утримуваний для продажу, буде переведений до складу запасів і відображатиметься на субрахунку 286, його вартість не братиме участі в перерахунку матеріальних залишків за п. 5.9 Закону про прибуток у податковому обліку, оскільки попередньо її не було віднесено до складу валових витрат.

Вибуття основних фондів унаслідок продажу в податковому обліку має відображатися з урахуванням пп. 8.4.3 та 8.4.4 Закону про прибуток:

1) у разі продажу окремих об’єктів основних фондів групи 1 балансова вартість групи 1 зменшується на суму балансової вартості такого об’єкта. Сума перевищення виручки від продажу над балансовою вартістю окремих об’єктів основних фондів групи 1 включається до валових доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над виручкою від такого продажу — до його валових витрат.

2) у разі продажу основних фондів груп 2, 3 і 4 балансова вартість групи зменшується на суму вартості продажу таких основних фондів. Якщо сума вартості основних фондів дорівнює або перевищує балансову вартість відповідної групи, її балансова вартість прирівнюється до нуля, а сума перевищення включається до валового доходу платника податку відповідного періоду.

Розгляньмо
Re: ОС на продажу
При цьому п. 33 П(С)БО 7 наразі не передбачає списання з балансу об’єктів основних засобів при переведенні їх до складу запасів, а навпаки, встановлює, що основні засоби можуть вибувати, зокрема, при їх продажу. Відповідно, в Інструкції №291 передбачено, що вибуття основних засобів унаслідок продажу відображається в бухгалтерському обліку за кредитом рахунка 10 «Основні засоби».
Re: ОС на продажу
Можно вопрос? Зачем в Инструкцию №291 ввели субсчет 286?

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Re: ОС на продажу
Підскажіть як правільно відобразити в податковому обліку продаж оз.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00051200000000007