Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

неужели таки будет один фонд?

Відправлено користувачем Natka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Пенсійний фонд стане єдиною установою, яка адмініструватиме сплату усіх соціальних внесків. Про це на брифінгу у Кабінеті міністрів заявив віце-прем'єр-міністр з економічних питань Сергій Тігіпко, передає кореспондент ІМК.


За його словами, на сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів було схвалено відповідний законопроект.

«Законопроект передбачає консолідацію в одному контролюючому органі - Пенсійному фонді Україні функцій здійснення контролю за повнотою та своєчасністю сплати всіх соціальних внесків. У нас 4 фонди, виробники повинні були окремо їм сплачувати внески, ці фонди мали право ходити на перевірки і проводити ці перевірки. Зараз відпрацьований і погоджений з керівництвом цих фондів механізм , який передбачає, що тільки консолідовано перевіряти буде ПФУ. Що це дасть? За рахунок прийняття цього закону, суб'єкти підприємницької діяльності позбавляться звітів, приблизно на 3 млн звітів кожного року, і знімуться 400 тис. перевірок, які робилися кожен рік. Достатньо велика економія буде по адмініструванню. Близько 100 млн грн ми зможемо зекономити за рахунок того, що не потрібно буде ходити на відповідні перевірки людям, які отримують заробітну платню», - сказав С.Тігіпко.
а куда ж работников этих фондов денут?

__________________________________________________

Не позволяй своим ушам слышать то, чего не видели твои глаза
фонды останутся. Отчет будем подавать в пенсионный, а он распределяет между фондами деньги


размер этого единого взноса от 36 до 50% в зависимости от несчастного коэффициента

вот еще нюанс -
мінімальний страховий внесок  сума єдиного соціального внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця;
а когда это планируют ввести никто не слышал? 2-ой квартал остается еще по прежнему?
Розділ VIII ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2011 року.
Денис, дайте ссылку, пожалуйста, на законопроект.
проект
З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про упорядкування звітності та проведення перевірок
страхувальників у сфері загальнообов'язкового державного
соціального страхування


Стаття 1. Упорядкування звітності
Звіт щодо нарахування та сплати страхових внесків у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування подається страхувальниками до органів Пенсійного фонду України.
Порядок надання та форма звітності затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Порядок обміну інформацією щодо нарахування та сплати страхових внесків між фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Пенсійним фондом України затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з фондами загальнообов‘язкового державного соціального страхування.

Стаття 2. Упорядкування перевірок страхувальників
Перевірки своєчасності та повноти нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, донарахування страхових внесків здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Порядок взаємодії органів Пенсійного фонду України з фондами загальнообов‘язкового державного соціального страхування, надання інформації для здійснення перевірок визначається Пенсійним фондом України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Узгодження своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків, виявлених в результаті перевірок здійснюється страхувальниками в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» для узгодження вимог про сплату боргу.
Планування перевірок органами Пенсійного фонду України здійснюється на місяць або на квартал з урахуванням пропозицій фондів загальнообов‘язкового державного соціального страхування.
Реалізація оформлених результатів перевірок, проведених органами Пенсійного фонду України, стягнення заборгованості здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування у порядку, встановленому законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Стаття 3. Застосування норм інших законів
Норми інших законів застосовуються в частині, що не суперечить нормам цього Закону.
Узяття на облік та зняття з обліку страхувальників, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування здійснюється на підставі даних про узяття на облік (зняття з обліку), наданих органами Пенсійного фонду України. Датою узяття на облік (зняття обліку) цих страхувальників вважається дата, зазначена у відповідному повідомленні органу Пенсійного фонду України.

Прикінцеві положення.
1. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1) у Кодексі України про адміністративні правопорушення:

а) у частині першій та другій статті 165-4 слова та знаки „неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо страхових внесків,” виключити;

б) статтю 188-24 виключити;

в) у частині першій статті 244-10 знаки та слова «, а також перешкоджанням уповноваженим особам органів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у здійсненні перевірок (стаття 188-24)» виключити.

2) у Законі України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”:

а) пункт 3 частини другої статті 17 після слів «страхових внесків» доповнити словами «на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування, та інших відомостей, що стосуються застрахованої особи, умов праці»;

б) у частині першій статті 64:
пункт 2 після слів «страхових внесків» доповнити словами «на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування, обліком відомостей, що стосуються застрахованої особи, умов праці та інших питань, що впливають на отримання виплат у системі загальнообов‘язкового державного соціального страхування»;
пункти 3, 4 після слів «страхових внесків» доповнити словами «на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування»;

3) у Законі України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»:

а) у пункті 5 частини другої статті 12 слова і знаки «контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття,» виключити;

б) у статті 20:
у частині першій:
слова «і контролю за їх сплатою» виключити;
після слів «застрахованих осіб» доповнити словами «та страхувальників»;
доповнити частиною третьою наступного змісту:
«3. Виконавча дирекція та її робочі органи координують свою діяльність із органами Пенсійного фонду України шляхом участі у плануванні перевірок, визначенні переліку питань для перевірки, обміну інформацією, необхідною для їх проведення, та про результати перевірок, надання методичної допомоги.»;

в) у статті 34 доповнити частину 1 абзацом наступного змісту:
«ініціювати перед органами Пенсійного фонду України проведення планових та позапланових перевірок платників страхових внесків з метою контролю за правильністю нарахування та своєчасності сплати страхових внесків до Фонду»;

г) абзац четвертий підпункту 3 частини 2 статті 35 виключити;

4) у Законі України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”:

а) пункт 7 частини другої статті 45 викласти в такій редакції:
«7) подавати звітність до органів Пенсійного фонду України у строки, в порядку та за формою, що встановлені Пенсійним фондом України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.»;

б) частину п'ятнадцяту статті 47 викласти в такій редакції:
«Перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків здійснюється органами Пенсійного фонду України у порядку, визначеному законодавством.»

5) у Законі України «Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»:

а) у статті 27:
у пункті 4 частини другої слова «органам Фонду» виключити;
у пункті 8 частини другої слова «виконавчій дирекції відділення Фонду» замінити словами «органам Пенсійного фонду України»;

б) у пункті 3 частини першої та пункті 3 частини другої статті 28 після слів „здійснювати” доповнити словами „у встановленому законом порядку”.

2. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2010 року.

3. Кабінету Міністрів України, фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування протягом місяця після дня опублікування цього Закону прийняти рішення, спрямовані на виконання цього Закону, та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00038299999999997