Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Налоговый кредит

Відправлено користувачем Даша 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Налоговый кредит
Скажите пож., постащик дал налоговую нам.
В налоговой номер свидетельства его(поставщика)-2323232
А в его свидетельстве-02323232
Может ли налоговая снять такой налоговый кредит?
Re: Налоговый кредит
В налог.накладной должен быть номер идентичный свидетельству, т.е. 02323...
В нынешнее ненадежное время могут снять с НК.
С ув.
Если есть возможность, замените обязательно, НО Пункт 7.4 статті 7 Закону, який регламентує порядок визначення податкового кредиту. Цим пунктом, як і Законом взагалі, податковим органам не надано права визнавати податкові накладні недійсними.

Таке право, відповідно до чинного законодавства, надається лише судовим органам. Підпунктом 7.4.5 статті 7 чітко визначено, що "не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат зі сплати податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг)". Цим же підпунктом передбачена відповідальність платників податку у вигляді встановлених Законом фінансових санкцій в частині визначення податкового кредиту лише у випадках, якщо на момент перевірки суми податкового кредиту не будуть підтверджені податковими накладними, митними деклараціями чи документами, що засвідчують імпорт робіт та послуг.

Отже, Законом не встановлена відповідальність у вигляді фінансових санкцій за включення до складу податкового кредиту сум ПДВ за податковими накладними, в яких, наприклад, продавець забув вказати номер, дату виписки або інші реквізити. І якщо контролюючі органи ДПА так вперто застосовують принцип формальності, то вони не повинні розширювати свої повноваження щодо вживання, зокрема, і підпункту 7.4.5 Закону.

Нашим читачам - платникам податку порадимо наполегливо відстоювати свої законні права. Запорукою виграшу у конфліктах про визнання контролюючими органами недійсними податкових накладних є рішення Вищого арбітражного суду України щодо визнання недійсним п. 5 Порядку заповнення податкових накладних (лист Вищого арбітражного суду України від 31.07.2000 р. №01-8/380 "Про розгляд спорів Вищим арбітражним судом" дивись нижче). Із матеріалів обгрунтування прийнятого ВАС рішення про недійсність п. 5 Порядку заповнення податкових накладних, затвердженого ДПА України, також випливає, що податкові органи самі, без звернення до суду, не можуть визнавати податкові накладні недійсними. І якщо навіть арбітражні органи на місцях на підставі формальних доказів без вивчення матеріалів справи приймуть рішення на користь податкових органів (на жаль, такі випадки є), то слід пам'ятати, що є Вищий арбітражний суд України, який повинен забезпечити неухильне дотримання норм Закону.

Податковим органам не надано права визнавати податкові накладні недійсними. Таке право, відповідно до чинного законодавства, надається лише судовим органам.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000293