Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Смена юрадреса и НН

Відправлено користувачем Кикимора 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Поменяли юр.адрес 09/12- свидетельство НДС до конца 2010 старое, там стоит наш старый юр. адрес, все налоговые выписываю со старыми реквизитами- правильно?
нет не правильно
тут с правильными реквизитами не признают
а как выписывать, у меня ж свидетельство не поменяно еще, менять будем где то в 10 числах января , как дело наше передадут


24.11.2009 р. ТОВ зареєструвало зміни, внесені до статуту, щодо свого місцезнаходження. При цьому стара та нова адреси ТОВ знаходяться в різних адміністративних районах. Нове свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ у зв'язку зі зміною місцезнаходження було видане товариству 18.01.2010 р. Яке місцезнаходження потрібно вказувати в податкових накладних, виписаних у період з 24.11.2009 р. по 18.01.2010 р., – зазначене в новій редакції статуту чи старому свідоцтві про реєстрацію платника ПДВ, яке діяло до 18.01.2010 р.?

 

Згідно з пп. «д» пп. 7.2.1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначене окремим рядком місце розташування юридичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість.

Відповідно до наказу ДПАУ «Про затвердження форми податкової накладної та порядку її заповнення» від 30.05.97 р. № 165 у податковій накладній окремим рядком зазначається місцезнаходження продавця. При цьому згідно зі ст. 93 ЦКУ та ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Відповідно до ст. 51 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-XII (далі – Закон про госптовариства) установчі документи ТОВ повинні містити відомості, зазначені у ст. 4 цього Закону, зокрема щодо місцезнаходження товариства.

Частиною 1 ст. 59 та п. «б» ч. 5 ст. 41 Закону про госптовариства передбачено, що до компетенції загальних зборів учасників ТОВ належить внесення змін до статуту товариства. Згідно із ст. 7 цього Закону товариство зобов'язане у п'ятиденний строк повідомити орган, що провів реєстрацію, про зміни, які сталися в установчих документах, для внесення необхідних змін до державного реєстру. При цьому зміни, які сталися в установчих документах товариства і які вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації товариства.

Таким чином, зміни щодо місцезнаходження ТОВ вважатимуться внесеними до статуту з моменту прийняття рішення загальними зборами учасників ТОВ про внесення таких змін до його статуту.

При цьому відповідно до ч. 5 ст. 89 ЦКУ зміни до установчих документів юридичної особи набирають чинності для третіх осіб з дня їх державної реєстрації, а у випадках, встановлених законом, – з моменту повідомлення органу, що здійснює державну реєстрацію, про такі зміни.

Отже, нове місцезнаходження ТОВ є чинним для третіх осіб (в тому числі для контрагентів ТОВ) з 24.11.2009 р. – дати внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. З цієї ж дати для третіх осіб втрачають чинність положення статуту ТОВ щодо попереднього його місцезнаходження. А тому з 24.11.2009 р. у податкових накладних товариству необхідно вказувати своє нове місцезнаходження.

Викладену вище позицію підтверджує і судова практика. Так, в ухвалі ВАСУ від 16.08.2007 р. у справі № К-20196/06 зазначено, що вказівка в спірних податкових накладних місцезнаходження позивача згідно з установчими документами та свідоцтвом про реєстрацію не може бути підставою для неприйняття даних документів.

Проте у податкового органу може бути інша думка з цього приводу. Ґрунтуватиметься вона, ймовірно, на приписах пп. 21 та 23 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПАУ від 01.03.2000 р. № 79 (далі – Положення № 79).

Так, відповідно до абз. 2 пп. 23.2 цього Положення при заміні свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ у зв'язку із зміною місцезнаходження товариства, що пов'язано зі зміною адміністративного району, дата реєстрації ТОВ платником ПДВ не змінюється, а датою початку дії нового свідоцтва та датою анулювання старого свідоцтва є останній день 10-денного строку від дня отримання реєстраційної заяви з позначкою «Зміна місцезнаходження», яку ТОВ зобов'язане було подати до податкового органу за новим місцезнаходженням у 20-денний строк після взяття його на облік у цьому податковому органі.

Отже, оскільки у випадку, що розглядається, старе свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ діяло до 18.01.2010 р. (дати видачі нового свідоцтва), то податковий орган обґрунтовуватиме необхідність зазначення старого місцезнаходження в податкових накладних, виписаних до цієї дати, нормами, викладеними в абз. 3 п. 21 Положення № 79, згідно з яким у період перереєстрації до початку дії нового свідоцтва платник ПДВ використовує реквізити старого свідоцтва.

Проте навіть при такому розвиткові подій позиція податкового органу не буде обґрунтованою, оскільки п. 21 Положення № 79 поширюватиметься на випадки зміни місцезнаходження платника ПДВ у межах одного адміністративного району, що не передбачає зняття з обліку платника ПДВ в одному податковому органі і взяття на облік в іншому. А оскільки зміна місцезнаходження ТОВ пов'язана зі зміною адміністративного району, що передбачало зняття ТОВ з обліку платника ПДВ в податковому органі за старим місцезнаходженням і взяття на облік в податковому органі за новим місцезнаходженням, то перереєстрація ТОВ як платника ПДВ в розумінні п. 21 Положення  79 не здійснювалась, що виключає в даному випадку застосування до ТОВ норм цього пункту.

Насамкінець зауважимо, що судова практика наразі йде тим шляхом, що неповне або неправильне зазначення місцезнаходження продавця в податковій накладній (або навіть повна відсутність такого місцезнаходження) саме по собі не є підставою для визнання податкової накладної недійсною та, відповідно, не свідчить про неправомірність включення покупцем вказаної в такій податковій накладній суми ПДВ до податкового кредиту.

Так, ВАСУ при винесенні ухвали від 31.03.2009 р. у справі № К-11248/07 обґрунтував свою позицію тим, що такий недолік податкової накладної, як незазначення податкової адреси приватного підприємця-постачальника, не свідчить про неможливість ідентифікувати контрагента позивача та за умови безспірного факту придбання позивачем зазначеного в ній товару сам по собі не позбавляє позивача права на податковий кредит щодо зазначеної в цій податковій накладній суми податку.

Крім того, з'ясовуючи обставини справи № К-20703/06, ВАСУ встановив, що «розділи податкової накладної "місце знаходження покупця" заповнені шляхом відображення в них інформації, а саме, що покупець знаходиться в м. Торез (юридична адреса в повному обсязі не вказувалася). Крім того, судом було досліджено первинні бухгалтерські документи у взаємовідносинах позивача з його контрагентом, і була підтверджена достовірність здійснення господарських операцій, виконання яких передбачає сплату ПДВ та видачу оспорюваних податкових накладних.

За таких обставин, самі по собі недоліки в заповненні вказаних вище реквізитів податкових накладних, виявлені податковою інспекцією в результаті перевірки позивача, не роблять накладні недійсними та не свідчать про їх неналежність та недопустимість як доказів».

А тому судова колегія касаційної інстанції погодилась з висновками, які зробили суди попередніх інстанцій щодо задоволення вимоги позивача про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення. По-перше, тому що спірні податкові накладні видані за реальними господарськими операціями, що відбулися між позивачем та його контрагентом, та, по-друге, тому що недоведеність податковим органом тієї обставини, що виявлені в накладних помилки призвели або могли призвести до втрат бюджету.

 

Ірина Висіцька 
Адвокат, АФ «Є.С.Аудит» 

 

Дата підготовки 25.01.2010
© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА» 
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН» 

____________

Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua
Была такая же история.В налоговой сказали,до момента выписки нового свидетельства действительны старые реквизиты(все,вкл.старый адрес).
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034999999999996