Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Доверенность и расходная накладная

Відправлено користувачем d'Arina 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
звонил покупатель и утверждает, что теперь на расходной накладной обязательно надо указывать дату и номер доверенности получателя. Так ли это? Кто-то об этом слышал?
Так і раніше потрібно було.
ну звичайно, а навіщо тоді Вам ця довіреність, якщо Ви її не вказуєте, в покупця є журнал видачі цих довіреностей - остання графа "відмітка про використання (№ і дата документа)" де вказується видаткова накладна, яка видана з товаром при пред'явленні довіреності... в інакшому випадку довіреність анулюється


Quote
Шустрик
Так і раніше потрібно було.
а каким нормативным актом это предусмотрено, что на расходной накладной обязательно указывать реквизиты доверенности?
Про нормативний акт не знаю,
якось не заморочувалась цим питанням.
Але в 1-С є такі функції в видатковій
накладній от і заповнюю. Я думаю 1-Сники
не з неба взяли таку норму.
//Я думаю 1-Сники не з неба взяли таку норму.//

Ну, могут и с небаsmiling smiley
Просто в моей программе не заполняется № доверенности в расходной накладно, вот и хочу узнать, обязательно это или можно как-то отбиться от покупателя
В 1-С ця функція пише інфу під підписом покупця.
Ну напишіть їм від руки, якщо самі не можуть цього зробити.
Я сама дописую інколи, коли продавець не вносить ці дані
в друкованому варіанті.
Спасибо, наверно теперь придется писать от руки...
Сейчас бухгалтера совсем с ума сходят, придираются то к клеточкам, то к точечкам, то еще к какой-то ерунде... А потом прийдет проверка, насчитает штраф по ихнему плану... спрашивается, зачем были все эти заморочки?
никаким документом это не предусмотрено!
должна быть сама доверенность, и все!
10. Особа, якій видана довіреність, зобов'язана не пізніше
наступного дня після кожного випадку доставки на підприємство
одержаних за довіреністю цінностей, незалежно від того, одержані
цінності за довіреністю повністю або частково, подати працівнику
підприємства, який здійснює виписування та реєстрацію
довіреностей, документ про одержання нею цінностей та їх здачу на
склад (комору) або матеріально відповідальній особі.
Невикористані довіреності повинні бути повернуті працівнику
підприємства, який здійснює виписування і реєстрацію довіреностей,
не пізніше наступного дня після закінчення строку дії довіреності.
Про використання довіреності або повернення невикористаної
довіреності у журналі реєстрації довіреностей робиться відмітка
про номери документів (накладних, актів тощо) на одержані цінності
або про дату повернення довіреності. Повернуті невикористані
довіреності гасяться надписом "невикористана" і зберігаються
протягом строку, встановленого для зберігання первинних
документів.

13. Довіреність, незалежно від строку її дії, залишається у
постачальника при першому відпуску цінностей. У разі відпуску
цінностей частинами на кожний частковий відпуск складається
накладна (акт приймання-здачі або інший аналогічний документ) з
поміткою на ній номера довіреності та дати її видачі.
У цих
випадках один примірник накладної (або документа, що її заміняє)
передається одержувачу цінностей, а другий - додається до
залишеної у постачальника довіреності і використовується для
спостереження і контролю за відпуском цінностей згідно
з довіреністю, а також для проведення розрахунків з одержувачем.

ну звичайно посада та прізвище, імя, по-батькові працівника згідно ЗУ про БО

[zakon.rada.gov.ua]
Вы же сами процитировали - У разі відпуску цінностей частинами

т.е. речь идет о ситуации, когда по одной доверенности отпускается товар по нескольким накладным в разное время!
например, дов-ть на 10 дней на РН № 1 от 1-го дня, РН № 45 от 5-го дня и пр.

а в обычном случае, когда 1 доверенность на 1 РН либо на 2 РН, отпуск по кот-м в 1 день, такого требования нетути
там есть последнее предложение п.13, которое и подтверждает эту мысль:

Після закінчення відпуску цінностей служби, що здійснювали їх відпуск, здають довіреність разом з документами на відпуск останньої партії цінностей працівникам, на яких покладено обов'язки з ведення бухгалтерського обліку.
нехай навіть так, але все ж таки "для спостереження і контролю за відпуском цінностей згідно з довіреністю" вважаю що помітка у видатковій є важливою, особливо коли велика кількість і довіреностей, і видаткових, та й думаю неспроста у ТТН-ці така помітка передбачена...
на своєму прикладі скажу, що наші покупці по всій Україні, і відповідно якщо я не попрошу виписати довіреність і скинути факсом (або навіть якщо попрошу то великий % що це проігнорують чи забудуть), то коли мої видаткові документи їм прийдуть, звісно що довіреність вони вже не зможуть виписати, так як пройде мінімум тиждень часу, а заднім числом цього робити не можна...
одним словом якщо для бухгалтера пріоритетним є питання довіреностей, то мене зрозуміють smiling smiley
не согласна - особенно при большом кол-ве и РН, и дов-тей считаю, что это лишняя и абсолютно никому не нужная работа
вы же подшиваете в папку РН вместе с дов-тью, так? и зачем еще что-то писать?

если мне давали дов-ть на месяц, то на каждой РН я писала номер той РН, к которой я "прицепила" эту дов-ть (чтоб потом не искать - т.е. просто для себя!)
и если у меня было письмо (центр.-кольц.перевозки), то опять же для себя писала на РН "письмо"

и усе
Спасибо, Виктория и Нечемнуся.
///одним словом якщо для бухгалтера пріоритетним є питання довіреностей, то мене зрозуміють///
почему доверенности должны быть приорететные? У нас налоговая при проверках никогда не интересовалась доверенностями...
думаю, у бухгалтера обычно дел хватает - нечего такой ерундой заниматьсяsmiling smiley
d'Arina,

2. Сировина, матеріали, паливо, запчастини, інвентар, худоба, насіння, добрива, інструмент, товари, основні засоби та інші товарно-матеріальні цінності, а також нематеріальні активи, грошові документи і цінні папери (надалі - цінності) відпускаються покупцям або передаються безплатно тільки за довіреністю одержувачів.

крім деяких винятків, тобто печатка на видатковій, Вас не рятує, як всі звикли думати навпаки, а от довіреність - так, якщо наприклад Ви хочете судитися з покупцем або в інших випадках підтвердити, що продали товар тому-то...

Виктория-3, поважаю Вашу думку, але, можливо, через специфіку мого підприємства, по-іншому ніж просити довіреність наперед у покупця і відмічати її у видатковій не можу.... (згадала ще один нюанс, покупець може не згадати про ту довіреність, коли наприклад повертатиме мені мій примірник видаткової, якщо там не буде помітки, а так бачить помітку і пригадує smiling smiley )
Я конечно понимаю, что немного не в тему, но может кто подскажет, где можна купить журнал регистрации доверенностей в Киеве, помимо интернет-магазинов. Спасибочки)
Quote
XK55
Я конечно понимаю, что немного не в тему, но может кто подскажет, где можна купить журнал регистрации доверенностей в Киеве, помимо интернет-магазинов. Спасибочки)

Як правило в податкових або поряд є магазинчики бланків і там є різні книги і бланки.
Спасибо, будем искать)smiling bouncing smiley
Quote
Нечемнуся
d'Arina,
Поддерживаю: доверенность всегда больше, чем меньше нужна в гражданско-правовых отношениях.

Налоговая здесь ни при чем? И да и нет. Положения НК говорят об обязательствах основанных на документах бухгалтерского учета.
Доверенность, как и расходная накладная относятся не только к документам бухгалтерского учета, а прежде всего определяют гражданско-правовые отношения, как и договор, между сторонами сделки, а потом уже и между субъектом хозяйствования и госструктурами.
Quote
Нечемнуся
нехай навіть так, але все ж таки "для спостереження і контролю за відпуском цінностей згідно з довіреністю" вважаю що помітка у видатковій є важливою, особливо коли велика кількість і довіреностей, і видаткових, та й думаю неспроста у ТТН-ці така помітка передбачена...
на своєму прикладі скажу, що наші покупці по всій Україні, і відповідно якщо я не попрошу виписати довіреність і скинути факсом (або навіть якщо попрошу то великий % що це проігнорують чи забудуть), то коли мої видаткові документи їм прийдуть, звісно що довіреність вони вже не зможуть виписати, так як пройде мінімум тиждень часу, а заднім числом цього робити не можна...
одним словом якщо для бухгалтера пріоритетним є питання довіреностей, то мене зрозуміють smiling smiley
для спостереження і контролю за відпуском цінностей згідно з довіреністю - степлер Вам в помощь. Я тоже получаю доверенности наперед, но это не обязывает меня вписывать ее номер в расходную накладную.
подскажите, кто сталкивался, как выписывать доверенности на тмц на безбалансовый филиал, который находится в другой области? Сотрудники филиала не приедут ко мне, чтобы каждый раз расписываться в журнале, что по этому поводу в законодательстве, можно ли сделать на филиал отдельный журнал регистрации доверенностей, если у них нет своего баланса....(просто цех - филиалом назвали)....
запросто - это про отдельный журнал для филиала? а нормативка?
а можно ли выписать на организацию генеральную доверенность например на полгода с образцами подписей ??
выписать можно,если организация согласится.у меня вот приход через день или каждый день,а вот такую довереность не хотят.
а чем можно аргументировать что можно одну генеральную выписать на длительный срок?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043900000000002