Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Единщики - шаг к победе?

Відправлено користувачем ФОН 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Кабмін задовольнив вимоги підприємців і опозиції
12:56 18 травня 2011 Коментарі [ 0 ] Версія для друку


Уряд Миколи Азарова подав у Верховну Раду законопроект про реформу спрощеної системи оподаткування, що враховує майже всі побажання підприємців, пише "КоммерсантЪ-Украина". Вже з 1 липня бізнесу, який платить єдиний податок, буде дозволено реєструватися платником ПДВ, а великим підприємствам - зараховувати на валові витрати ті, що пішли на придбання у "єдинщиків" товарів, робіт і послуг.
Уперше в опозиції практично немає зауважень до урядового законопроекту. За словами заступника голови комітету промислової і регуляторної політики та підприємництва Ксенії Ляпіної ("Наша Україна - Народна самооборона"), опозиціонери навіть готові його підтримати. "Пам'ятаючи, чим це може закінчитися, документ краще не допрацьовувати в комітеті, а приймати як є. А то я побоююся сценарію, коли такий "хороший" Кабмін подав у Раду законопроект, а депутати його переробили", - каже Ляпіна.
Підприємці називають поданий законопроект перемогою, хоча до нього можуть виникнути питання - наприклад, з приводу переліку видів діяльності, за яких можна платити єдиний податок. За словами заступника голови Всеукраїнського об'єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця" Віталія Андреєва, бізнес хотів би більшого: стимулювання розвитку підприємництва, запровадження податкових канікул на певний термін і зниження ставки ЄСВ.
Після майже півроку переговорів з підприємцями, які почалися під час "податкового Майдану", уряд ухвалив остаточну версію законопроекту про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва. В понеділок документ було ухвалено на закритому засіданні Кабінету міністрів, а вчора зареєстровано у Верховній Раді під №8521. Вже з 1 липня фізичні особи-підприємці, які не наймають співробітників, займаються ремісничою діяльністю, торгівлею або наданням побутових послуг, з річним доходом у 150 мінімальних зарплат (МЗ; на 1 січня 2011 року становила 941 грн; тобто річний прибуток - 141,15 тис грн), платитимуть раз на рік 1-10% МЗ за кожен календарний місяць.
Ставка в 2-20% поширюватиметься на фізичних осіб-СПД, які займаються виробництвом товарів, ресторанною діяльністю, наймають до 10 людей і мають оборот у 1000 МЗ (941 тис грн). На фізичних осіб-бізнесменів більш ніж з 10 найманими співробітниками і граничним оборотом в 2000 МЗ (1,882 млн грн), а також юридичних осіб з 50 працівниками і доходом у 5000 МЗ (4,705 млн грн) поширюватиметься єдина ставка - 3% при сплаті ПДВ і 5% без його сплати. Виробники, що продають товар власного виробництва, отримають 50-процентну пільгу на сплату єдиного податку.
Слід зазначити, що уряд погодився для всіх цих категорій "єдинщиків" збільшити граничні розміри їхніх річних доходів - спочатку пропонувалося 600, 1000 і 3000 МЗ.
Громадяни, що здійснюють несистематичну торгівлю (не більше 15 календарних днів на місяць і не більше чотирьох разів на рік), повинні будуть отримати короткострокове свідоцтво і платити в день 1% МЗ (9,41 грн). Вартість проданих ними товарів не повинна перевищувати 25 МЗ (23,5 тис грн).
Крім того, "єдинщикам" повернуть право реєструватися платниками ПДВ і відновити співпрацю з великими підприємствами, оскільки бізнес зможе включати у витрати кошти на операції з ними. З'явилися в законопроекті і норми, що дозволяють фізичним особам-підприємцям, що втратили можливість працювати на єдиному податку, з 1 липня 2011 року по 1 січня 2016 року платити половину ставки податку на доходи фізосіб (15-17%). Крім того, інваліди і пенсіонери не будуть платниками єдиного соціального внеску (ЄСВ; 34,7%).
Як відомо, з 1 квітня набув чинності в повному обсязі новий Податковий кодекс. Головними змінами стали зменшення податку на прибуток для великих підприємств, запровадження податкових канікул для новостворених компаній, і поява цілого ряду проблем у "спрощенців".
Для нас ничего хорошего в проекте нет.Нужный вид деятельности исключен.И не право теперь регистрироваться плательщиком НДС,а обязанность,для тех,кто работает с юрлицами.
Кто знает,какой статус предусматривается для тех,кто с 1 июля уже не может быть на едином налоге? Общая система с уплатой 50% НДФЛ?
Quote
olgau
Для нас ничего хорошего в проекте нет.Нужный вид деятельности исключен.И не право теперь регистрироваться плательщиком НДС,а обязанность,для тех,кто работает с юрлицами.
Кто знает,какой статус предусматривается для тех,кто с 1 июля уже не может быть на едином налоге? Общая система с уплатой 50% НДФЛ?

общая система, но только почему НДФЛ-50 %? 15% или 17% в зависимости от размера дохода

__________________________________________________

Не позволяй своим ушам слышать то, чего не видели твои глаза


Там предусматривается для тех,кто был плательщиком единого налога до 1 июля,а с 1 июля утратил право быть на едином налоге, до 1 января 2016 г. половинная ставка налога на доходы.Т.е. 7,5-8,5%.И при условии соблюдения видов деятельности,по которым единщик работал на едином налоге.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00022199999999994