Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

себестоимость товаров у импортеров

Відправлено користувачем pomira 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Ув коллеги-импортеры,
поделитесь своими размышлениями по поводу формирования себестоимости при условии, что импорт идет постоянно, и реализация тоже ежедевно. Но до этого себестоимость товаров считалось по средневзвешенному. А сейчас (т.е. с 1 апреля) нужно применять метод ФИФО для определения себестоимости товара, который релизован? Если не знаешь, какая партия продана...
Quote
pomira
Ув коллеги-импортеры,
поделитесь своими размышлениями по поводу формирования себестоимости при условии, что импорт идет постоянно, и реализация тоже ежедевно. Но до этого себестоимость товаров считалось по средневзвешенному. А сейчас (т.е. с 1 апреля) нужно применять метод ФИФО для определения себестоимости товара, который релизован? Если не знаешь, какая партия продана...

з чого ви взяли що треба застосовувати метод ФІФО? Де це в ПКУ написано.
А що ви не визначаєте собівартість реалізованого товару, коли він у вас вибуває по середньозваженому методу?

Зараз я визначаю за середньозваженим методом. Але зг. ст. 138.4 ПК, витратами за імпортними товарами визнаються не у момент їх отримання, а у звітньому періоді, в якому визнано дохід від реалізації товарів. І якщо я придбала товар у квітні за курсом 7,90, а реалізація відбулася лише у травні, то у витрати травня я маю ставити вартість товару по курсу 7,90, а перерахунок валюти (дохід чи витрати) буде йти по іншій станття декларації.
Тому, я гадаю, застосування середньозваженого курсу в цьому випадку є неправильним.
Якщо я не права, виправте мене...


за будь яким товаром витрати, що формують собівартість визнаються витратами в момент визнання доходів від їх реалізації .
п. 153.2 ПКУ дуже не мудро виписаний. На мою думку не можна собівартість формувати з урахуванням різних курсів і на різні дати.
Знову ж таки на мою думку - все таки треба керуватися курсом Нацбанку на дату визнання активу в бухгалтерському обліку, тобто на дату розмитнення на підставі первинного документу, яким є ВМД. Хоча з норм ПКУ це напряму не випливає. З урахуванням такого курсу НБУ сформується собівартість товару. І така собівартість буде формувати витрати датою, коли буде одержано дохід від реалізації такого товару причому без жодних перерахунків. А от вже розрахунки з постачальниками, які мають гаситися коштами, будуть монетарною статтею у бухгалтерському обліку і будуть підлягати перерахунку і в податковому обліку. За цими зобов"язаннями будете відображати дохід / витрати.

Виходячи з логіки наших законотворців для імпортерів, що придбавають товар на умовах післяоплати, взагалі невідомо як ту собіварітсть рахувати. Вони ж хотять бачити цю собівартість по курсу НБУ на ДАТУ визнання ВИТРАТ, а вони в свою чергу визнаются лише на дату визнання доходів. І виходить, що треба вести облік товарів в валюті (!!!). Це ж маразм якийсь. Я буду вести облік по курсу НБУ на дату ГТД (у меня післяоплата), а в обліковій політиці прописано, что метод убутку запасів - середньозваженої собівартості..
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00040600000000002