Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Инвентаризация ОС на 01.04.11

Відправлено користувачем yupiter 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Уважеемые колеги, я так понимаю, что скоро нам предстоит проводить инвентаризацию ОС по состоянию на 01.04.11. Выглядит смешно, но думаю не я один такой ).
Почитав в предыдущей теме "Судный день 1 апреля" ваши писания, понял что в основном одни вопросы и минимум ответов.
Также почитал немного литературы буду приступать к своим ОС.
Я уже знаю что:
- Нужно составить новую учетную политику (помоему она делается только на начало года)
- В результате проведенной инвентализации на 01.04.11:
1. Убедится в фактическом наличии ОС, чего нет списать (красиво списать)
2. Очистить ОС от дооценок с 01.01.10
3. Убрать ОС непроизводсвенные
4. ОС что остались посортировать по группам 16шт + НА
5. Проверить срок экспл. чтоб не нарушал нормы НКУ
6. Амортизировать временную разницу лин. методом три года между стоимостью ОС в НУ и стоимостью ОС в БУ
7. Ничего не делать если стоимость ОС в НУ меньше стоимости ОС в БУ


А теперь что касается стоимости, тут я не совсем уверен, если что поправляйте:
1. Если балансовая стоимость (БС) ОС в БУ на 01.04.11 больше 2500 грн (1000 грн) мы его включаем в н-группу ОС
2. Если БС ОС меньше 1000 грн, но первоначальная была больше 1000, то мы тоже его включаем в н-группу ОС
3. Если МНМА. то Обычно их стоимость меньше 1000 и в НУ они уже отнесены на ВР, но темнеменее мы их включаем в н-группу ОС
с балансовой стоимостью ноль грн
. Этот пункт поправляйте если не так.

А что если мы преобретаем МНМА стоимостью меньше 1000 после 01.04.11. Куда их засунуть???? Похоже в групу 11 и амортизировать 50х50 или 100%.
Это что получается если мы купим компютер за 999 грн, то он попадет не в групу 4, а в грпу 11 и будет амортизировать 50х50 или 100%.???
Добавте еще чего нибудь нового кто знает или поправьте что нетак!!!
Только просьба не засорять тему дурацкими вопросами типа "А шо нада было инветаризацию делать!?eye rolling smiley"
Спасибо
2500 по моему с 01.01.2012.
У меня например возник вопрос, когда я делала инвентаризацию и вывела остаточные стоимости Как амортизировать дальше, если до этого у меня все ОФ шли по налоговому методу, которого НЕТ в Кодексе?? После долгого мысления и разговоров с таким же бухгалтером, мы решили установить (может это не совсем верно, но хуже делаем для себя в налоговом учете) срок полезного использования, посмотреть сколько уже лет амортизируется и остаточную стоимость разбить по прямолинейному методу на оставшееся кол-во лет и все. Например, компьютер на 01.04.11 остаточная ст-ть 1500 грн, введен в эксплуатацию 01.04.08, срок 5 лет (например), 3 года уже самортизирован, тогда осталось 2 года, т.е. 24 мес. Сумма амортизации 1500/24= 62,50 за 1 месяц и эту сумму включаем в налоговый учет.


Quote
Yulia_K
У меня например возник вопрос, когда я делала инвентаризацию и вывела остаточные стоимости Как амортизировать дальше, если до этого у меня все ОФ шли по налоговому методу, которого НЕТ в Кодексе?? После долгого мысления и разговоров с таким же бухгалтером, мы решили установить (может это не совсем верно, но хуже делаем для себя в налоговом учете) срок полезного использования, посмотреть сколько уже лет амортизируется и остаточную стоимость разбить по прямолинейному методу на оставшееся кол-во лет и все. Например, компьютер на 01.04.11 остаточная ст-ть 1500 грн, введен в эксплуатацию 01.04.08, срок 5 лет (например), 3 года уже самортизирован, тогда осталось 2 года, т.е. 24 мес. Сумма амортизации 1500/24= 62,50 за 1 месяц и эту сумму включаем в налоговый учет.

правильно ви подумали і зробили.

Если ОС куплено у единщика в 2010, на 01.04.2011 я имею право перенести его в НУ или теперь только в БУ амортизировать
куплено у физлица единщика
Quote
alesy
Если ОС куплено у единщика в 2010, на 01.04.2011 я имею право перенести его в НУ или теперь только в БУ амортизировать

не врегульоване питання. Я би амортизувала і в податковому. Взагалі не дозволено відносити витрати на придбання по пп. 139.1.12 ПКУ - витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи - підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи - платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації);

а коли ви вже амортизуєте раніше придбані ОЗ, то у вас немає витрат на придбання, а є витрати у вигляді амортизації. Такі мої міркування.

Спасибо, Галла, прямо не могу определиться.
Quote
yupiter
Уважеемые колеги, я так понимаю, что скоро нам предстоит проводить инвентаризацию ОС по состоянию на 01.04.11. Выглядит смешно, но думаю не я один такой ).
Почитав в предыдущей теме "Судный день 1 апреля" ваши писания, понял что в основном одни вопросы и минимум ответов.
Также почитал немного литературы буду приступать к своим ОС.
Я уже знаю что:
- //////////////////
7. Ничего не делать если стоимость ОС в НУ меньше стоимости ОС в БУ


По-поводу 7 пункта, до вчерашнего номера ДтКт, тоже так считала. А вчера в ДтКт написали: Если по результатам инвентаризации стоимость ОФ больше в БУ, то эта разница в НУ не учитывается. ... ?
Была на семинаре, говорила то же, что написал Юпитер, первые пункты.
По нулевой стоимости рекомендовали все несписаные и в наличии ОС не убирать, чтоб если ремонт было куда его вешать.
Завтра спрошу насчет МНМА
А что с ОС стоимость которых на дату ввода в экспуатацию была больше 1000, а с учетом амортизации на 1.04. меньше?
И что ни у кого нет ОС с такой стоимостью...
є...дивитесь по таблиці СКВ, якщо вже пройшов і вартість 100 грн, наприклад, то можете добавити строк ну 1 міс. і повністю замортизуєте, залежно як прописано в обліковій політиці...
а если стоимость 900грн. и срок пол. исп. еще 2 года. Как в этом случае?
подскажите пожалуйста!!! Срок амортизации ОС до 01.04.2011.уже превысил 7-9 лет(по новому НК сроки этой группы от 2до5). Могу ли я поставить срок аморт.1год? Или как поступить?
blank, можете, тільки наказом затвердііть
Nena , можете переглянути строки , якщо по таблиці вони вже пройшли та затвердити нові, або дальше амортизуйте ще 2 р.
Спасибочки!! Я так и думала 2 года.
Так что если стоимость на 01.04. меньше 1000 грн то ОС попадает в НУ? Или все таки нет.
даже налоговики это отметили!!! вот свежая и полезная инфа:

Як визначити балансову вартість об’єкта основних засобів для нарахування амортизації в податковому обліку, якщо станом на 1 квітня 2011 року в бухгалтерському обліку його залишкова вартість дорівнює нулю?


Відповідно до пп. 14.1.9 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України балансова вартість основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів — сума залишкової вартості таких засобів та активів, яка визначається як різниця між первісною вартістю з урахуванням переоцінки i сумою накопиченої амортизації.
Згідно iз п. 6 підрозд. 4 розд. XX Кодексу вартість, яка амортизується, по кожному об’єкту основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів визначається як первісна (переоцінена) з урахуванням капіталізованих витрат на модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо, а також суми накопиченої амортизації за даними бухгалтерського обліку на дату набрання чинності розділом III цього Кодексу.
До переоціненої вартості основних заcoбів не включається сума дооцінки основних засобів, що проведена після 1 січня 2010 року.
Таким чином, якщо за даними бухгалтерського обліку станом на 1 квітня 2011 року балансова (залишкова) вартість об’єкта основних засобів дорівнює нулю, а в податковому обліку залишкова вартість такого об’єкта була врахована в загальну балансову вартість ycix груп основних фондів станом на зазначену дату, оскільки такий об’єкт використовувався в господарській діяльності, то такий об’єкт включається до переліку об’єктів основних засобів за інвентаризаційним описом станом на 1 квітня 2011 року.
У той же час нарахування амортизації в податковому обліку після зазначеної дати неможливе у зв'язку з тим, що балансова вартість об’єкта на цю дату за даними бухгалтерському обліку дорівнює нулю.

Податковий, банківський, митний консультант № 22 за 2011, с. 10
ДПА у м. Києві
____________________________________________

Чи включається до складу витрат, які враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, амортизація основних засобів (нематеріальних активів), придбаних до 01.04.11 у ФОП, що перебували на спрощеній системі оподаткування (ЄП)?


Відповідно до норм ст. 138 р. ІІІ "Податок на прибуток підприємств" Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) амортизація основних засобів та нематеріальних активів включається до складу витрат, які враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування. Амортизація основних засобів та нематеріальних активів нараховується відповідно до ст. 144 - 146 р. ІІІ ПКУ. Згідно з п. 6 підрозд. 4 р. ХХ "Перехідні положення" ПКУ для визначення переліку об'єктів основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів за групами відповідно до пункту 145.1 статті 145 цього Кодексу з метою нарахування амортизації з дати набрання чинності розділом III ПКУ застосовуються дані інвентаризації, проведеної за станом на 1 квітня 2011 року. Вартість, яка амортизується, по кожному об'єкту основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів визначається як первісна (переоцінена) з урахуванням капіталізованих витрат на модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкції тощо, а також суми накопиченої амортизації за даними бухгалтерського обліку на дату набрання чинності розділом III ПКУ. При цьому п. 6 підрозд. 4 р. ХХ ПКУ не містить жодних застережень щодо невключення об'єктів основних засобів (нематеріальних активів), придбаних до 01.04.11 у фізичних осіб – підприємців, що перебували на спрощеній системі оподаткування, до переліку об’єктів основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів за групами відповідно до п. 145.1 ст. 145 ПКУ з метою амортизації. З урахуванням викладеного, якщо за даними інвентаризації, проведеної за станом на 1 квітня 2011 року, до переліку об'єктів основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів за групами відповідно до п. 145.1 ст. 145 ПКУ з метою нарахування амортизації включені основні засоби (нематеріальні активи), придбані у фізичних осіб – підприємців, що перебували на спрощеній системі оподаткування, то амортизація таких основних засобів (нематеріальних активів) враховується у складі витрат при обчисленні об’єкта оподаткування у порядку, визначеному ст. 138 ПКУ.
Quote
Marusya
Quote
yupiter
Уважеемые колеги, я так понимаю, что скоро нам предстоит проводить инвентаризацию ОС по состоянию на 01.04.11. Выглядит смешно, но думаю не я один такой ).
Почитав в предыдущей теме "Судный день 1 апреля" ваши писания, понял что в основном одни вопросы и минимум ответов.
Также почитал немного литературы буду приступать к своим ОС.
Я уже знаю что:
- //////////////////
7. Ничего не делать если стоимость ОС в НУ меньше стоимости ОС в БУ


По-поводу 7 пункта, до вчерашнего номера ДтКт, тоже так считала. А вчера в ДтКт написали: Если по результатам инвентаризации стоимость ОФ больше в БУ, то эта разница в НУ не учитывается. ... ?

Вот пришел журнал бухгалтерия от 060611 там пишт по повду моего п. 7 то как я и написал
да все правильно
имеется в виду "не учитывается" - типа не создается никакая временная разница, а просто остат.стоимость по БУ превращается в стоимость ОС по новому НУ, и усе
Есть Терминал Axesstel T800с факс картой , который полностью самортизировался, но на него был установлен срок эксплуатации 2 года, а по НК для 4 гр мин срок 4 года. Что делать? Переоценить? Поставить например 500 грн и амортизировать еще 2 года?
подскажите. пож, в 2005 г. был приобретен УПС, ст-ть 900,00 грн.отнесен в гр.2 (критерий тогда был 500,00 грн).
Нужно ли на 01.04 ставить его в гр.4 или гр.11 . Спасибо.
Юпітер підкажіть будь-ласка як списати красиво? ОЗ

Я уже знаю что:
- Нужно составить новую учетную политику (помоему она делается только на начало года)
- В результате проведенной инвентализации на 01.04.11:
1 Убедится в фактическом наличии ОС, чего нет списать (красиво списать)

Дякую.
Красиво значит оформить всеми необходимыми документами, создать комисию, или даже обратится в специлизированные организации
Quote
Natali27
Есть Терминал Axesstel T800с факс картой , который полностью самортизировался, но на него был установлен срок эксплуатации 2 года, а по НК для 4 гр мин срок 4 года. Что делать? Переоценить? Поставить например 500 грн и амортизировать еще 2 года?
А почему 4? 2.
Виктория-3, а откуда вторая часть Вашей действительно полезной информации? Она тоже из Податкового, банківського, митного консультанта?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00040899999999999