Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Возврат предоплаты неплательщику.корректировки нет?

Відправлено користувачем Natka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
НЕ бросайте тапки, искала по поиску...В прошлом году получили предоплату от неплательщика НДС за услуги,сейчас они требуют возврат.Консультация налоговой говорит,что корректировки у нас нет.а мне это не нравится.терять деньги на ровном месте,что ли?
Что вы думаете по этому поводу,дорогие коллеги?
есть smiling smiley

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Оля,на что ссылаться?Они меня забивают п.192.2(второй абзац),хотя там про товар и возврат денег,ну,не наше оно...


Quote
Natka
Оля,на что ссылаться?Они меня забивают п.192.2(второй абзац),хотя там про товар и возврат денег,ну,не наше оно...

Если вы расторгаете договор и возвращаете все сумму предоплаты - корректировка есть, если же возврат частичный - то корректировки НО нет
Договор бумажный не был подписан,счет-фактура и оплата только,мне бы вот ссылочку на пункт,где сказано,что корректировка таки есть.
Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку  постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.// В Вашем случае корректировка есть.
Натка, Вы - поставщик. Получили аванс, потом его вернули без движения товаров.
п. 192.1 читаем
192.1. Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
п. 192.2
192.2. Норма пункту 192.1 цієї статті не поширюється на випадки, коли постачальник товарів/послуг не є платником податку на кінець звітного (податкового) періоду, в якому був проведений такий перерахунок.

т.е. если бы вы - поставщик - на момент возврата средств уже не были бы плательщиком НДС, то, ясное дело, не могли бы корректировать обязательства.
ВТорой абзац говорит о возможности корректировки НО в случае полного возврата товаров поставщику и денег покупателю.
Однако, у Вас совсем другой случай. У вас не было поставки товара. Тут мы говорим о пересмотре действия договора как такового.
По этому поводу есть вот такая консультация налоговиков. Тут ссылки на старый Закон, но в этом вопросе в НКУ ничего нового не внесено
Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
[www.visnuk.com.ua]

? Чи можна відкоригувати (зменшити) податкові зобов'язання з ПДВ у разі повернення авансової оплати неплатнику ПДВ у зв'язку з розірванням угоди про поставку товарів (послуг)?

 

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України.

Згідно зі статтями 620, 666 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (зі змінами та доповненнями, за текстом – Цивільний кодекс) у разі, якщо умови договору купівлі-продажу не виконані та фактичної поставки товару не здійснено, то покупець вправі вимагати передачі проданої речі або відмовитися від виконання договору і вимагати відшкодування збитків.

Отже, якщо продавець – платник ПДВ на дату отримання авансової оплати визначив податкові зобов'язання, а пізніше сталися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору чи відбулася зміна умов договору, в результаті чого поставку товару (виконання робіт, надання послуг) скасовано, а аванси повернуто, то такий продавець може зменшити нараховану за цією операцією суму податкових зобов'язань з ПДВ. При цьому до податкової декларації з ПДВ звітного періоду, в якому проводиться коригування податкових зобов'язань, продавець повинен в письмовій формі надати пояснення таких змін.

 

Рубрику підготувала 
 
Наталія Бондаренко 
Оглядач «Вісника» 
За сприяння: 
 
Юрія Лапшина 
Директора Департаменту адміністрування
податку на додану вартість ДПА України 
Алли Кононової 
Начальника відділу розгляду звернень 

 

«Вісник податкової служби України», листопад 2009 р., № 42 (566), с. 34 (www.visnuk.com.ua)

Дата підготовки 13.11.2009
Журнал «Вісник податкової служби України»

____________

Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Ляля-Оля,спасибо Вам огромное!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00031500000000001