Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

відрядження і ЗП

Відправлено користувачем irysya919 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
відрядження і ЗП
працівник відпрацював повністю весь місяць, з них 3 дні був у відрядженні.
раніше з/п за дні відрядження розраховувалася так:
Сума виплат, які входять до рохрахунку середньої ЗП, ділиться на загальну кількість відпрацьованих робочих днів за останні 2 календарних місяці та множиться на кількість робочих днів, що припадають на період відрядження.
Після введення в дію Закону України "Про внесення змін до статті 121 Кодексу законів про працю України" (N 3231-VI від 19.04.2011 р.) фігурує зовсім інша думка:
Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку

знайшла такий приклад:
Уявимо наступну ситуацію: помічник юриста підприємства у квітні - травні отримував зарплату у розмірі 3 тис. грн., з червня місяця його перевели на посаду юриста, встановили оклад у 5 тис. грн. та одразу ж відправили у відрядження у регіональне представництво на цілий місяць. За старими правилами за цей місяць з/п юриста склала б близько 3 тис. грн. (середня заробітна плата для оплати відрядження розраховується, виходячи із з/п за попередні два місяці згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ N 100 від 08.02.95 р.). І очевидно, що такому стану справ працівник би не зрадів. За новими ж нормами, йому оплатять роботу відповідно до умов трудового договору, тобто виплатять 5 тис. грн.

Тепер я заплуталась: тепер нараховувати ЗП потрібно як нібито працівник пропрацював весь місяць?
Re: відрядження і ЗП
ось знайшла таке роз'яснення:

Верховна Рада України внесла зміни до ст.121 КЗпП (Закон від 19.04.2011 р. № 3231-VI).
Статтю доповнено частиною четвертою, згідно з якою працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку. При цьому із частини третьої цієї статті, що регламентувала оплату праці під час службового відрядження, фраза "і середній заробіток" виключається. На нашу думку, зроблені зміни не є принциповими, оскільки, як і раніше, оплата праці під час службових відряджень не може бути нижчою за середній заробіток. Проте звертаємо увагу, що формулювання нової норми не виключає можливості оплати праці працівнику під час службових відряджень вище середнього заробітку.
Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування .


все-таки потрібно розраховувати середню ЗП за 2 попередні місяці.
попередні бухгалтери такого не робили і ЗП нараховувалась за повний місяць. це мене і збило з пантелику....
Re: відрядження і ЗП
Считайте, как считали ваши предыдущие; мы этим вообще не заморачиваемся, просто некогда...


Re: відрядження і ЗП
Quote
anelena
Считайте, как считали ваши предыдущие; мы этим вообще не заморачиваемся, просто некогда...

я питала у знайомого бухгалтера, коли була перевірка, то змушували перераховувати....
Re: відрядження і ЗП
Если у вас один сотрудник, пересчитывайте: у нас каждый день по 5 человек в командировках и отдельного бухгалтера на командировки и путевые нет. А еще торговля...
я так понимаю нужно рассчитать з/п за время командировки + средний заработок за время командировки. Сравнить две величины. если средний выше, то оплачивать по среднему, если з/п выше, то оплачивать з/п.
но у меня другой вопрос, включать ли сумму индексации при расчете з/п за время командировки ?
Re: відрядження і ЗП
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
я так понимаю нужно рассчитать з/п за время командировки + средний заработок за время командировки. Сравнить две величины. если средний выше, то оплачивать по среднему, если з/п выше, то оплачивать з/п.
но у меня другой вопрос, включать ли сумму индексации при расчете з/п за время командировки ?

я також дізнавалась і мені пояснили те саме з приводу порівняння

я думаю, що індексація входить в розрахунок середньої з/п, оскільки вона вважається зарплатою, тим більше, що при розрахунку відпускних і лікарняних індексація враховується.
не потрібно брати в розрахунок час, протягом якого зберігається середній заробіток: за час виконання державних і службових обовязків, щорічної і додаткової відпусток, відрядження ті інших виплат, де бере участь середній заробіток та лікарняні (п. 4 Порядку №100)
я маю на увазі для порівняння що більше з/п за час відрядження чи середня з/п.
Наприклад, середньоденна з/п складає 50 грн., 5 днів відрядження, тоді з/п по середньому за час відрядження 5*50=250грн. В той час як з/п за 5 днів = оклад 1000 /22 р д. * 5 = 227,27 грн чи (оклад 1000+індексація 120 грн)/22*5=254,55 грн. от і питання виникає.
Re: відрядження і ЗП
Среднюю зарплату рассчитываете с индексацией, но не забудьте выделить ее, так как на нее не начисляют индексацию. Т.е. есть зарплата для индексации и средняя зарплата за время командировки - без индексации.
Для расчета средней зарплаты не включаются отпускные (больничных у меня не было), а также суммы средней зарплаты за время командировки.
мне надоело рассчитывать эту зарплату и в этом году считаю оклад Для сравнения привожу цифр
(за день) оклад средняя

октябрь 44,29 44,04
ноябрь 42,27 43,77
декабрь 40,43 40,20
Re: відрядження і ЗП
а... переплутала
добре, що звернули мою увагу. сама от тільки з цим розбираюся. я все ж таки думаю, що індексація враховується...
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00047900000000001