Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Выплаты по решению суда

Відправлено користувачем Tatyana_TAD 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
По решению суда с контрагента взыскано 3% инфляционных начислений, пеня за просрочку оплаты и судебный сбор.

Как отразить в учете эти выплате:
1. судебный сбор - в расходы в нал.учете не включался при уплате, значит и при компенсации его покупателем в доходы не включать?
2. инфляционные и пеня - в налоговом учете это доход? И самое главное (не могу найти) было какое-то письмо ГНАУ, что эти суммы рассмативаются как изменение стоимости отгруженного товара, а значить надо выписывать коррективку к НН?

Буду очень признательна если у когото есть ссылки по этой теме.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.11.2011 р. N 6727/7/15-3417-26
Про обкладення ПДВ суми штрафу за невиконання договору
Державна податкова служба України розглянула лист <...> стосовно включення до бази оподаткування коштів, отриманих як сума штрафу за затримку оплати чи постачання товарів (послуг), і повідомляє.
Відповідно до пункту 185.1 статті 185 розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.
Згідно з пунктом 188.1 статті 188 розділу V Кодексу база оподаткування операцій з постачання товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів, і збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку).
До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).
Тобто кошти, отримані як сума штрафу за затримку оплати чи постачання товарів (послуг) тощо, необхідно розцінювати як компенсацію вартості товарів (послуг), яка включається до бази оподаткування податком на додану вартість.
Пунктом 201.1 статті 201 Кодексу визначено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну.
Враховуючи викладене, платник податку виписує податкову накладну, а потім на суму штрафу за затримку оплати чи постачання товарів (послуг) виписує розрахунок коригування до податкової накладної, оскільки збільшується вартість постачання товарів (послуг).


Стаття 136. Доходи, що не враховуються для визначення об'єкта оподаткування

136.1.5. суми коштів або вартість майна, отримані платником податку за рішенням суду або в результаті задоволення претензій у порядку, встановленому законом, як компенсація прямих витрат або збитків, понесених таким платником податку в результаті порушення його прав та інтересів, що охороняються законом, а також суми відшкодування немайнової шкоди за рішенням Європейського суду, якщо вони не були віднесені таким платником податку до складу витрат або відшкодовані за рахунок коштів страхових резервів;
[Підпункт 136.1.5 пункту 136.1 статті 136 доповнено згідно із Законом України N 3609-VI від 07.07.2011 р. Зміни застосовуються з 1 серпня 2011 року
Разве можно инфляционные 3% годовых и пеню за просрочку считать прямыми расходами или убытками? Судебный сбор, который ответчик компенирует - да, это компенсация прямых расходов.

А вот с НДС, даже не знаю, как бытьsad smiley
нам тоже, по решению суда через исполнительную службу вернули долг и 3%годовых + инфляц.расходы. поняла, что на эту сумму я должна выписать корректировку, только не понятно:
1. одной суммой или двумя
2. если покупатель не имеет права на налог.кредит на сумму штрафн.санкций, то на имя кого я должна выписать корректировку? самим себе? или просто налог.накл.выписать и оставить у себя?
3. если все же корректировка должна быть, то как ее выписать, ведь "просроч."отгрузка была по 2м счетам, распределять? и цену для корректировки вывести арифметически (сумма,которая была по основной накладной+ сумма штрафных санкций делить на кол-во)
Так?
спасибо за помощь
забыла уточнить, в договоре данные санкции прописаны не были.
Могу только сказат как делала я, в кор-ке было 2 строки: на инфл. и 3%. И 2 кор-ки, поскольку тоже по двум счетам поставка была соотв. 2 налоговых было, вот к ним и кор-ки. В кор-ке ваш покупатель, только вот я ему даже не отправляла эти кор-ки
насчет того, что санкции в договоре не прописаны, ничего страшного, поскольку и инфляционные и 3% годовых вытекают и гражданкого кодекса, т.е. они априори есть, даже если в самом тексте договора не прописаны.
Quote
Tatyana_TAD
Могу только сказат как делала я, в кор-ке было 2 строки: на инфл. и 3%. И 2 кор-ки, поскольку тоже по двум счетам поставка была соотв. 2 налоговых было, вот к ним и кор-ки. В кор-ке ваш покупатель, только вот я ему даже не отправляла эти кор-ки
А скажите пожалуйста, как конкретно в кор-ке Вы писали:
1 строка: инфл (изменение цены?), ед-ца измерения -грн и сумма б.НДС? что то не пойму...
2 строка: 3% тож самое...
я писала в причине коригування - компенсация за рышенням Суду,
а стр., что корректируется - коригування цены в сторону + и пропорционально разбивала.
Спасибо Вам большое, Татьяна! теперь я разобралась, только я решила оформить кор-ку как компенсация стоимости товара, ну как обычная корректировка. и оставлю тоже у себя, покупателю по требованию отдам.
Благодарю за помощь!
А подскажите заодно, какие Вы проводки в бух учете делали на поступление данных штрафных санкций? нам ведь исполнительная служба вернула.
дт 311 кт715 думаю в самый раз. по поступлению денег.
вот.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00026999999999999