Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Страхування майна. Допоможіть будь-ласка початківцю.

Відправлено користувачем Chiko-cherepashko 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрий день, дорогі колеги, я - бухгалтер -початківець. Хочу попросити вашої допомоги. ТОВ (ми -платник ПДВ та под.на приб) заключили договір добровільного страхування відповідальності перед третіми особами із страховою компанією на суму 250 грн. Які проводки мені потрібно зробити? В банківській виписці я взяла на 631, але ж акту виконаних робіт мені не дали, в мене є лише рахунок на оплату та сам договір. Підскажіть будь-ласка.
Знайшла ось-таких два вирішення, думаю, що мені потрібен 2 варіант. Чи так це... може хтось підскаже..

На практиці страхувальники застосовують два варіанти відображення витрат на страхування майна –з використанням рахунків дев’ятого класу, як витрати поточного періоду та в складі витрат майбутніх періодів(на рахунку 39 «Витрати майбутніх періодів»)

1)За першим варіантом страхові операції відображаються наступним чином:

1. Перераховано страховий платіж страховій компанії Дт-655 Кт-311;

2. Відображено суму страхового платежу на підставі договору майнового страхування у складі витрат звітного періоду Дт-93,23,91,92 Кт-655;

3. Списання витрат за страхування на фінансовий результат Дт-791 Кт-93 23, 91 ,92

2)За другим варіантом бухгалтерському обліку операції з використанням рахунку 39 відображаються наступним чином:

1. Нараховано страховий платіж страховій компанії Дт-39 Кт-655

2. Перераховано страховий платіж страховій компанії Дт-655 Кт-311

3. Відображено суму страхового платежу на підставі договору майнового страхування у складі витрат щомісячно Дт-23,91,92,93 Кт-39

4. Списано витрати на страхування на фінансовий результат Дт-791 Кт-93,91,92,23

При використанні першого методу витрати не розподіляються між звітними періодами (а це передбачено діючими ПСБО), що обумовлює невиправдане їх завищення у місяць сплати страхового внеску та відповідне заниження прибутку, що негативно впливає на відображення фінансового стану фірми. Цього недоліку позбавлений другий варіант, який дозволяє рівномірно списувати витрати на страхування майна, та достовірно відображувати фінансовий стан підприємства.


Дуже Вам дякую, а чи не підскажете ще таке - Нараховано страховий платіж страховій компанії Дт-39 Кт-655 - це робиться ручною проодкою?
напишите бух справку и списывайте со счета 39 на 23,91,92,93.
1. подписали договор , проводка дт 39 кт 655, если 7-ка то ручками, в 8-ке не знаю.
2. уплатили дт 655 кт 31
3. ежемесячно в конце месяца списываеие в расходы.
это у вас автоцивилка? машина на балансе, используется в хоз деятельности?
ні, це страхування орендованого приміщення, яке використовується в госп.діяльності
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00030999999999998