Я, может, пропустила, но на ДтКт не увидела,- вот засвечу здесь - тоже нововведения с 2017 года :
1/Повністю скасовується паперова форма ліцензій.Орган ліцензування оформлюватиме ліцензію в електронному вигляді.
Отже, у ліцензіатів з'явиться можливість подання документів онлайн
2/ Відомості про документи дозвільного характеру вноситимуться не до Реєстру документів дозвільного характеру,
а до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у зв'язку з чим відбудеться ціла низка процедурних змін щодо порядку видачі дозвільних документів.
3/ Найважливіше із змін: обов'язковим стане пред'явлення посвідчення застрахованої особи при прийомі на роботу, але не тільки цеЗакон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 р. N 76-VIII4/ Податкові зміниПервинні документи для цілей бухобліку :
1. Первинний документ НЕ є підтвердженням факту провадження господарської діяльності. Відповідно, відсутність первинки не означає, що операції не було, якщо фактично відбувся рух активів, зобов'язань, капіталу.
2. Із Закону про бухоблік прибрали посилання на дату складання первинних документів.
3. Місце складання первинного документа - більше не обов'язковий реквізит первинного документа.
4. Аналог власноручного підпису більше не може бути на первинному документі.
Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг" від 03.11.2016 р. N 1724-VIII5/ Адміністрування податків, зборівУ рамках так званої "антикорупційної реформи органів ДФС" внесено значні зміни до Податкового кодексу України в частині адміністрування податків, зокрема:
• частину повноважень ДФСУ передано до Мінфіну;
• інформаційні бази поки НЕ передаються, заплановано провести їх технічний аудит;
•
функцію проведення податкових перевірок органами ДФСУ піднято з районного на обласний рівень, районні податкові інспекції здійснюватимуть лише сервісні функції;• податківцям заборонено розривати договори про визнання електронних документів;
• запроваджено відповідальність податківців за неправомірні донарахування податків;
• електронний кабінет платника податку закріплено законодавчо;
•
план документальних перевірок завчасно розміщуватиметься на сайті ДФС;• зменшено розмір пені при самостійному виправленні помилок;
• змінено процедуру розстрочення та відстрочення сплати податків та інше.
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21.12.2016 р. N 1797-VIII6/ Трансферне ціноутворенняУдосконалено деякі норми ст. 39 ПКУ щодо ТЦУ, зокрема:
•
збільшено розмір вартісних критеріїв для визначення контрольованих операцій: річний дохід - 150 млн грн (замість 50 млн); річний обсяг господарських операцій платника податків з одним контрагентом - 10 млн грн (замість 5 млн);• уточнено вимоги до документації про ТЦУ;
• уточнено порядок самостійного коригування ціни;
• кінцевий термін подання Звіту про контрольовані операції перенесено на 1 жовтня (замість 1 травня);
• розмежовано штрафні санкції за неподання та несвоєчасне подання звітності з ТЦУ.
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21.12.2016 р. N 1797-VIIIПрочие нововведения:1. Новая Пенсионная система:Упроваджується накопичувальна система виплати пенсії: кожен українець, молодший 35 років, почне відраховувати "на пенсію" частину своєї зарплати. З 2017 по 2022 рік відсоток відрахувань поступово зросте з 2 % до 7 %. При цьому зберігаються й відрахування на солідарну пенсійну систему.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. N 1058-IV2. Чимало студентів залишаться без стипендійСкорочується число одержувачів стипендій: їх одержать максимум 40 % студентів (за рейтинговою системою). При цьому розмір стипендії збільшиться до 1100 грн (підвищена - 1600 грн). Соціальні стипендії одержуватимуть 7 % студентів.
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.1016 р. N 1774-VIII3. Е-Декларування: друга хвиляРозширюється коло суб'єктів е-декларування.
Під другу хвилю потраплять усі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них посадові особи, юридичні особи публічного права.
Закон України "Про запобігання корупції" від 14.10.2014 р. N 1700-VII4. Розкриття персональних даних для МінфінуЗ метою перевірки обґрунтованості нарахування соцвиплат та інших виплат з бюджету Мінфін може отримувати інформацію з державних реєстрів, включаючи персональні дані без отримання згоди від особи, щодо якої дані збираються (зокрема, з Реєстру прав на нерухомість та їх обтяжень, ЄДР, Єдиного демографічного реєстру, Єдиного реєстру актів цивільного стану, Єдиного реєстру виборців).
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 р. N 1774-VIII