Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Проводки по лизингу

Відправлено користувачем Жека 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Проводки по лизингу
Прошу помощи, немогу разобраться. Взяли ОС в лизинг, ввели его в эксплуатаци. - а теперь нужно вернуть. Какие будут проводки. Когда брали я сделала так.
Дт1521 Кт531-100т.
Кт1521-Дт 104-100т.
Возвращаем за 80т.
Дт531-Кт104-80т. Получается 20т. висит на 104 - как это убрать? ( и еще есть амортизация на 13т. на 131счете)
И еще лизингов. компания выписывала мне налоговую, я ее вкл. в кредит., получается теперь я им налоговую выписываю на сумму возврата?

Спасибо!!!!
Re: Проводки по лизингу
И еще вопросик - возврат Ос - это мой доход? ( Врасходы я вкл. только сумму амортизации)
Re: Проводки по лизингу
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
15.02.2012 № 2713/6/15-1215
Щодо оподаткування операцій із повернення об'єкта фінлізингу
Державна податкова служба України розглянула лист '...' щодо оподаткування операції при поверненні об'єкта фінансового лізингу і повідомляє.
Згідно з п. 153.7 ст. 153 Податкового кодексу України (2755-17) (далі - Кодекс) у разі якщо в майбутніх податкових періодах орендар повертає об'єкт фінансового лізингу орендодавцю без придбання такого об'єкта у власність, така передача прирівнюється для цілей оподаткування до зворотного продажу орендарем такого об'єкта орендодавцю за ціною, яка визначається на рівні суми лізингових платежів у частині компенсації вартості об'єкта фінансового лізингу, що є несплаченими за такий об'єкт лізингу на дату такого повернення.
При цьому цим пунктом визначено, що у разі якщо вартість об'єкта фінансового лізингу, що вперше або повторно вводиться в експлуатацію, визначається договором у сумі, що є меншою від вартості витрат на його придбання або спорудження, орган державної податкової служби має право провести позапланову перевірку для визначення рівня звичайної ціни.
Податковий облік операції з продажу основних засобів визначено п. 146.13 ст. 146 Кодексу, зокрема, сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об'єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.
Відповідно до п. 146.15 ст. 146 Кодексу нарахування амортизації окремого об'єкта припиняється починаючи з місяця, наступного за місяцем виведення з експлуатації такого об'єкта основних засобів або передачі його до складу невиробничих необоротних матеріальних активів за рішенням платника податку або суду.
Враховуючи викладене, платник податку - орендар, що повертає об'єкт фінансового лізингу орендодавцю без придбання такого об'єкта у власність, повинен припинити нарахування амортизації на такий об'єкт починаючи з місяця, наступного за місяцем виведення з експлуатації об'єкта лізингу, та відобразити у обліку операцію з продажу за ціною, яка визначається на рівні суми лізингових платежів у частині компенсації вартості об'єкта фінансового лізингу, що є несплаченими за такий об'єкт лізингу на дату такого повернення. Отриманий платником податку - орендодавцем об'єкт фінансового лізингу в залежності від напрямку подальшого використання буде визнано або як об'єкт основних засобів, вартість якого амортизується відповідно до норм ст. 144 - 146 Кодексу, або як придбаний для подальшого продажу товар, вартість якого може бути врахована у собівартості придбаного та реалізованого товару відповідно до норм п. 138.4 ст. 138 Кодексу (2755-17) .
Заступник Голови

А. Ігнатов



Re: Проводки по лизингу
Возвращаете по стоимости неоплаченных лизинговых платежей и на эту сумму выписываете налоговую накладную.
Но это не значит,что остаточная стоимость по балансу совпадает с этой суммой.Смотря какой срок эксплуатации вы установили.У меня остаточная больше лизинговой.Отражаете в учете продажу автомобиля по цене неоплаченных лизинговых платежей.По логике п.146.13 я должна разницу отнести в расходы.
Re: Проводки по лизингу
Спасибо! я просто не пойму как проводку сделать что бы на 104 счете ничего не было. Стоимость 100т.. Оплатили 20т. Вернули за 80т. Амортизация 13т. Получается мне 67т. нужно поставить в расходы и 80 в доход?
Re: Проводки по лизингу
Дт286 Кт10 87000,00
Дт13 Кт10 13000,00
Дт36 Кт712 96000,00
Дт712 Кт641 16000,00
Дт943 Кт286 87000,00


_________________________________________________________________
Никогда не спорьте с дураками: опустят до своего уровня и одержат победу за счёт опыта
Re: Проводки по лизингу
Спасибо! Пож. подскажите а в налоговом учете 80 доход а 87 расход ?
Re: Проводки по лизингу
У вас же балансовая стоимость 87000,00, а доход от продажи 80000,00. Значит 7000,00 - в расходы.


_________________________________________________________________
Никогда не спорьте с дураками: опустят до своего уровня и одержат победу за счёт опыта
Re: Проводки по лизингу
Просто 7 в расходы? или 80 в доходы и 87 в расходы ( Я понимаю что итог один и тотже) Спасибо большое!!!!!
Re: Проводки по лизингу
Посмотрите п. 146.13 ст. 146 Кодекса.
Именно разницу в расходы.


_________________________________________________________________
Никогда не спорьте с дураками: опустят до своего уровня и одержат победу за счёт опыта
Re: Проводки по лизингу
Спасибо всем огромное!!!!
Коллеги,налоговая накладная выписывается лизингодателю же?я правильно понимаю?
Если вы возвращаете объект лизинга,то да.
а если замена лизингополучателя?тогда кто кому должен что выписать?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000386