Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Можно ли перевести и закрыть так долг ?

Відправлено користувачем TanyaOdessa 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Коллеги нужна ваша помощь.
Вопрос : есть импортный Товар на Украине, но его на терртиторию Украины завозила другая фирма.
Можно ли забрать у них товар составив 3-сторонний договор о перводе долга и заплатить от своего имени поставщику - нерезиденту ?
если у кого была такая ситуация отпишитесь плиз..очень нужно (((
Теоритически да,но вам нужно в вашем банке узнавать,вы не сможете купить валюту для оплаты.Так как ВМД составлена не на вас,у вас нет оснований покупать валюту и выводить ее с Украины.По крайней мере мне так в банке объяснили два года назад.Выход с нерезидентом рассчитаться налом,но у вас будет висеть кредиторка через 4года которую надо ставить себе в доход


Просто по ГКУ можна долги переводить,по НКУ так себе,а есть еще НБУ и валютное законодат-во
Чи можливо припинення зобов’язань за експортно-імпортними операціями шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог?
Повна:
Порядок розрахунків між суб‘єктами господарської діяльності при здійсненні експортно-імпортних операцій у зовнішньоекономічній сфері регулюється Законом України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” від 23.09.94 р. № 185/94-ВР (із змінами та доповненнями) (далі – Закон).
Нормами Закону передбачено надходження виручки за експортними договорами (контрактами) в іноземній валюті (грошова форма розрахунків) на рахунки підприємств в уповноважених банках за поставлену продукцію, за імпортними договорами (контрактами) надходження товару (продукції) в законодавчо встановлений термін.
Водночас, пунктом 1.10 Інструкції про порядок контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженого постановою Правління НБУ від 24.03.99 N 136, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28.05.99 за №338/3631 із змінами та доповненнями передбачено, що експортна, імпортна операції можуть бути зняті з контролю за наявності належним чином оформлених документів про припинення зобов’язань за цими операціями зарахуванням, якщо:
• вимоги випливають із взаємних зобов’язань між резидентом і нерезидентом, які є контрагентами за цими операціями;
• вимоги однорідні;
• строк виконання за зустрічними вимогами настав або не встановлений, або визначений моментом пред’явлення вимоги;
• між сторонами не було спору щодо характеру зобов’язання, його змісту, умов виконання тощо.
Виходячи з викладеного, припинення зобов’язань за зовнішньоекономічними договорами шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог можливо лише при дотриманні наведених вище умов.
По ГКУ я поняла, что можно.
По валютному банк пока молчит на мой запрос ((
Мдаа..
а если даже можно себе товар забрать, то как себе его оприходовать, если фирма плательщик НДС...
столько вопросов...
кому нужно , вот ответ валютного :
Чи може СГ – резидент, який уклав зовнішньоекономічний контракт на імпорт товарів на умовах відстрочки платежів, заключити з іншим СГ – резидентом договір про переведення боргу?
Коротка:
Укладення між двома резидентами договору про переведення боргу за зовнішньоекономічним контрактом протирічить вимогам валютного законодавства.
Повна:
Переведення боргу регулюється ст. 520-524 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – Цивільний кодекс).
Боржник у зобов’язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом.
Наслідками переведення боргу є вибуття первинного боржника із зобов’язання, вступ до зобов’язання нового боржника та збереження у повному обсязі змісту зобов’язання при зміні суб’єктного його складу.
Стосовно правомірності проведення зовнішньоекономічних операцій, що здійснюються за договорами переведення боргу, слід враховувати, що розрахунки по ескпортно – імпортних операціях регулюються нормами Цивільного кодексу, а також спеціальним законодавством, до якого належать такі законодавчі акти, як Закон України 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність», Закон України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами (далі – Закон № 185), Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» зі змінами та доповненнями тощо.
Закон № 185 регулює не всі експортно-імпортні операції, а виключно експорт на умовах відстрочки платежу і імпорт на умовах відстрочки постачання.
Відповідно до ст. 2 Закону № 185 імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.
Відповідно до п.п. 3.3 п. 3 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженою Постановою Правління НБУ від 24 березня 1999 р. № 136 та зареєстрованою в міністерстві юстиції України 28 травня 1999 р. за № 338/3631, банк знімає з контролю операцію резидента в разі імпорту товару з увезенням його на територію України після:
отримання інформації про цю операцію в реєстрі МД (типу IM-40 «Імпорт», IM-41 «Реімпорт», IM-72 «Магазин безмитної торгівлі», IM-75 «Відмова на користь держави», IM-76 «Знищення або руйнування») – якщо для митного оформлення продукції використовується МД;
пред’явлення резидентом документа (крім МД), який використовується для митного оформлення продукції, – якщо для митного оформлення продукції не використовується МД;
пред’явлення резидентом документа, який згідно з умовами договору засвідчує виконання нерезидентом робіт, надання послуг, передавання прав інтелектуальної власності та інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), – в інших випадках.
Враховуючи зазначене, у разі укладення між двома резидентами договору про переведення боргу, до нового боржника перейде зобов’язання по оплаті раніше імпортованого товару, проте після проведення розрахунків з нерезидентом у нового боржника будуть відсутні підстави для завершення імпортної операції.
Таким чином, укладення між двома резидентами договору про переведення боргу за зовнішньоекономічним контрактом протирічить вимогам валютного законодавства.
Значит ничего не поменялось
Или еще выход,купить товар у украинской фирмы,а у них будет долг висеть
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00031900000000007