Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

право ПК без коректної ПН

Відправлено користувачем lotta 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Постачальник (в цьому випадку орендодавець) отримав авансом орендну плату, але по своїй безвідповідальності не виписав і не зарєєстрував вчасно ПН по факту надходження коштів.
Спохватившись, аби не платити штраф за прострочену реєстрацію, виписує ПН останнім днем місяця (по факту акту) і встигає зареєструвати її протягом максимальних 15 днів. На вимогу покупця виписати коректну податкуову накдану по даті першої події - відмовляється.
Як бути покупцю? Чи можна включити суму ПДВ по оренді в ПК декларації із одночасним заповненням скарги на продавця та Додатку8? Бо ж відобразити ПК за ПН з неправильною датою не маю права (помилка в обов'язкових реквізитах ПН). А постачальнику побарабану - йому при перевірці ПЗ не знімуть.
Всякие мтсы и киевстары всю жизнь так работают, побороть это ещё ни у кого не получилось. sad smiley
Так підкажіть плз, більш досвічені колеги, чи можу я включити суму ПДВ по оренді до ПК і поскаржитись на орендодавця з причиною "відмова від надання ПН"?


Я б включила. А надалі відстежувала по ньому факт реєстрації. Може там якась дівчИна сидить, яка справді провтикала.
Орендні платежі це ритмічна поставка і ПН можна виписувати в кінці місяця
Орендодавець має право зробити зведену ПН за місяць по факту поставок.
Але якщо були дві-три проплати, і на ці проплати вчасно зареєстровані податкові, а одна - протермінована, то так не можна.
Одночасно включати до деки і подавати Д8 - не можна.
Наш ПКУ голосить, що неправильно складена ПН не дає право на ПК, бо грунтується не на правилі "першої події" бухобліку.
Тобто, якщо орендодавець "провтикає" вчасно виписати/зареєструвати ПН на аванс, то можна виписати ПН останнім днем місяця, поставити позначку "Зведена" і реєструвати протягом 15 днів?
Quote
lotta
Тобто, якщо орендодавець "провтикає" вчасно виписати/зареєструвати ПН на аванс, то можна виписати ПН останнім днем місяця, поставити позначку "Зведена" і реєструвати протягом 15 днів?
В принципі можна, але бажано, щоб й надалі ваш орендодавець дотримувався схеми "зведених" ПН. Можете десь у допці до договору оренди прописати такий варіант складання ПН. Я таке бачила в одному договорі.... В інакшому разі - "не комільфо"...
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029200000000001