Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Бесплатная передача МНМА и ОС учредителю ООО

Відправлено користувачем SAFI 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Всем добрый день.Перелопатила кучу информации,но боюсь что-то упустить,если вам не сложно пожалуйста укажите на мои упущения:
На балансе предприятия есть несколько МНМА и 1 ОС,которых в реале уже нет(украли,но акт в полиции не составляли).Мне необходимо их списать с баланса с наименьшими затратами.
Есть несколько моб.телефонов(они уже самортизированы),списать просто так я их не могу,поскольку я так понимаю они подлежат утилизации( аккумуляторы и источники питания).Хочу передать учредителю на бесплатной основе.Списываю амортизацию Дт 13 КТ 112.Оформляю приказ, акт приёма-передачи.
Дальше есть ноутбук(тоже нельзя просто списать,поскольку подлежит утилизации),который не полностью самортизирован.Я должна при бесплатной передачи выписать на себя НН на сумму остаточной стоимости Дт 976 Кт 6415.Списываю износ Дт 13 Кт 10 и досписываю в расход остаточную стоимость Дт 976 Кт 10.Тоже оформляю приказ и акт приёма-передачи.
бесплатная передача = доход физ лица
продайте по минимальной цене

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
А взагалі щодо утилізації.
Інструкція про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння втратила чинність 22.06.2015 р. Саме в цій Інструкції п.7.5. забороняв знищувати, викидати, здавати до брухту кольорових і чорних металів техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали.....
Тобто, залишились два ЗУ які регулюють поводження з такими ОЗ та МНМА, це: «Про металобрухт» та «Про відходи».

Пункт д ЗУ «Про відходи»:
д)забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки; ( Пункт "д" статті 17 в редакції Закону N 3073-III ( 3073-14 ) від 07.03.2002)

В законі «Про металобрухт» немає вказівок, що СГ зобов’язаний здавати металобрухт. А тільки згадується:
Стаття 4. Приймання промислового брухту від юридичних осіб оформлюється актом приймання із зазначенням найменування юридичної особи, кількості та джерел походження металобрухту.

Тобто, яким чином СГ мають утилізовувати відходи законодавець не конкретизує. А отже, СГ може утилізувати відповідною технологією яка зараз діє в Україні – це викинути на смітник.

Тож вважаю, що по мобільним телефонам можна скласти Акт, що відповідні МНМА (телефони) непридатні до використання та списати.

Буду рада іншим думкам, які будуть спростовувати або підтримувати мою думку.


уже давно не встречала, чтобы кого-то волновал вопрос утилизации...

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Но в компьютере,мобильниках кроме драгоц. металлов содержаться аккумуляторы,источники питания, в которых содержаться щёлочи и что-то там ещё(я не сильна в этом), и поэтому они считаются опасными отходами.Я не знаю какая инстанция ответственна и компетентна в праве оштрафовать за нарушения законодательства обращения с отходами, но судя по вашим отзывам-это очень маловероятно?
По поводу бесплатной передачи-действительно я этот момент не учла,спасибо большое.Если я буду продавать ноут за 120 грн,то получается что я должна выписать НН на 120грн на неплательщика+ НН на себя на разницу остаточной стоимости и 120 грн?И получится что в доход у меня пойдёт 100 грн,в расход остаточная стоимость и сумма НДС с НН на себя?
Quote
SAFI

По поводу бесплатной передачи-действительно я этот момент не учла,спасибо большое.Если я буду продавать ноут за 120 грн,то получается что я должна выписать НН на 120грн на неплательщика+ НН на себя на разницу остаточной стоимости и 120 грн?И получится что в доход у меня пойдёт 100 грн,в расход остаточная стоимость и сумма НДС с НН на себя?

да

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000332