Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Векселя

Відправлено користувачем Маура 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Векселя
Вексель был ранее получен от покупателя в оплату отгруженного ему товара. Теперь мы хотим купить товар у 3-го лица и расчитаться с ним этим векселем. Будет ли это считаться продажей векселя, как ценной бумаги и нужно ли отображать такую продажу (передачу) векселя в ряд. 3 декларации об НДС (т.е. как операцию, которая не есть объектом обложения НДС) ?
Re: Векселя
Здесь вексель принимает участие в расчетах. И это не торговля ЦБ.
Re: Векселя
Все правильно, это не торговля векселями, а оплата за товар


Re: Векселя
Вообще то, у Вас возникнет НДС, поскольку в такой операции вексель является товаром
Re: Векселя
/Вообще то, у Вас возникнет НДС, поскольку в такой операции вексель является товаром //
Здесь вексель не товар, а средство расчетов. Поэтому НДС нет.
100%.
Re: Векселя
передача чужого векселя за товар или услуги считается переэмитаций, а эмиссия векселей никогда не была объектом НДС
Re: Векселя
100% это то что при визите налоговой, доначислят НДС. К тому же такого мнения и ВАСУ. А вот такое понятие как переэмисия первый раз слышу.
Re: Векселя
в даной ситуации вексель это средство оплаты, а не товар.Граждан, докажите обратное.
Re: Векселя
Согласна с Людмилкой
Re: Векселя
Граждан Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> К тому же такого мнения и ВАСУ.


рішення, будь ласка...

Re: Векселя
Граждан Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Вообще то, у Вас возникнет НДС, поскольку в такой
> операции вексель является товаром


==============
Посмотрите в Закон о НДС, там много интересного... а доначислить НДС у нас могут и за то, чего небыло

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Re: Векселя
Определение товара в Законе №334. Согласно которому товаром являются ценные бумаги кроме операций с их эмисии и погашения. А решение завтра выложу. Кроме того в судебной практике много ситуаций когда вексель использовался в качестве оптимизации налогоо\бложения. Получали вексель с НДС по вышеуказанной ситуации и предъявляли к оплате без НДС. Налоговая пыталась доказать что вексель не товар, но безрезультатно.
Re: Векселя
Quote
Граждан
Налоговая пыталась доказать что вексель не товар, но безрезультатно.


а не навпаки?

Re: Векселя
Граждан Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Определение товара в Законе №334. Согласно
> которому товаром являются ценные бумаги кроме
> операций с их эмисии и погашения. А решение завтра
> выложу. Кроме того в судебной практике много
> ситуаций когда вексель использовался в качестве
> оптимизации налогоо\бложения. Получали вексель с
> НДС по вышеуказанной ситуации и предъявляли к
> оплате без НДС. Налоговая пыталась доказать что
> вексель не товар, но безрезультатно.
===================

так де посилання на норму, згідно якої у цьому випадку виникає обєкт оподаткування? чекаємо на ваші аргументи...

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Re: Векселя
Это одно из решений а их есть штук 10 точно. Но есть единичные решения со ссылкой на конфликт интересов с утверждением что передача векселя является "обігом влютних цінностей".


УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2006 року м. Київ
Колегія суддів
Вищого адміністративного суду України в складі:
Головуючого-судді: Бутенка В.І.,
суддів: Панченка О.І., Гончар Л.Я., Лиски Т.О., Сороки М.О.,
при секретарі Якименко О.М.,
за участю представника ДПІ у Святошинському районі м. Києва Пантелі Л.В. та представника ТОВ „Альтіс-Постач” – Леськова П.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку касаційного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтіс-Постач» до ДПІ У Святошинському районі
м. Києва про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтіс-Постач» на постанову Київського апеляційного господарського суду від 29 листопада 2005 року, -
ВСТАНОВИЛА:
В квітні 2005 року Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Альтіс-Постач» звернулось до господарського суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції (ДПІ) у Святошинському районі м. Києва про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0000832340/0 від 23.03.05 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що відповідачем до нього безпідставно були застосовані податкові зобов’язання і штрафні санкції, оскільки вексель є розрахунковим документом в безготівкових розрахунках між суб’єктами підприємницької діяльності, а не товаром. Операція, в якій вексель виступає як розрахунковий документ, не може бути об’єктом оподаткування податком на додану вартість.
Рішенням господарського суду м. Києва від 10.06.2005 р. у справі № 46/308 позов задоволено: визнано недійсним податкове повідомлення-рішення ДПІ №0000832340/0 від 23.03.2005 р., а також стягнуто на користь ТОВ "Альтіс-Постач" 85 грн. держмита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 29 листопада 2005 року апеляційна скарга ДПІ у Святошинському районі м. Києва задоволена, рішення господарського суду м. Києва від 10.06.2005 року скасовано, постановлено нове рішення, яким в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із постановою апеляційного суду, позивач подав касаційну скаргу, в якій просив скасувати її у зв’язку з тим, що вона прийнята з порушенням норм матеріального права, а рішення господарського суду м. Києва залишити в силі.
Розглянувши доводи касаційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, проаналізувавши правильність застосування судом першої та другої інстанцій норм законодавства, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Як встановлено, за результатами комплексної документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства ТОВ "Альтіс-Постач" за період з 01.10.2001 р. по 01.10.2004 р. та на підставі Акту № 70/25-10/31403501 від 21.03.2005 р., ДПІ у Святошинському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000832340/0 від 23.03.2005 р., яким визначено податкове зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 10 000 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 5 000 грн.
Апеляційним господарським судом вірно встановлено, що позивачем отримано за актом прийому-передачі від 16.05.2002 р. простий вексель на суму 50000 грн. в рахунок погашення заборгованості за будівельні матеріали згідно договору № 21/01 від 21.01.2002 р. Цей вексель емітовано ЗАТ "НТЦ-Гуллівер" 20.05.2002 р. на підставі договору № 16/07 від 16.07.2001 р., укладеного між ТОВ "Альтіс-Постач" (платник) та ТОВ "Альтіс" (отримувач), позивач передав ТОВ "Альтіс" в рахунок погашення заборгованості за будівельні матеріали простий вексель на суму 50000 грн., емітований ЗАТ "НТЦ-Гуллівер" шляхом індосаменту. Це було підтверджено поясненнями позивача в засіданні суду апеляційної інстанції.
Згідно з п. 1.6 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97 (далі Закон № 283/97) товари - це матеріальні та нематеріальні активи, а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.
Відповідно до пункту 1.19 ст. 1 цього Закону, господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товар (роботи, послуги) у будь-якій формі, іншій, ніж грошова, включаючи будь-які види заліку та погашення взаємної заборгованості, в результаті яких не передбачається зарахування коштів на рахунки продавця для компенсацій вартості таких товарів (робіт, послуг) є бартером (товарним обміном).
Продаж товарів згідно п. 1.31 ст. 1 Закону № 283/97 – це будь-які операції, які встановлюються за договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.
Відповідно до ст. З Закону № 283/97, об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду на суму валових витрат платника податку та на суму амортизаційних відрахувань.
Валовий доход включає загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), в тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів (крім операцій їх первинного випуску (розміщення) та операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) (п.п. 4.1.1 п 4.1 ст. 4 Закону № 283/97).
Об'єктом оподаткування податком на додану вартість на підставі п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р. є операції з продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України.
Таким чином, товарообмінні операції обкладаються податком на прибуток та податком на додану вартість. Отже вексель, переданий ТОВ "Альтіс" в рахунок погашення заборгованості за будівельні матеріали за договором № 16/07 від 16.07.2001 р. підпадає під ознаки товару.
Доводи касаційної скарги не спростовують правильності висновків суду апеляційної інстанції.
В ході розгляду касаційної скарги підстав для зміни чи скасування оскарженої постанови апеляційного господарського суду не встановлено.
Керуючись ст.ст. 220, 221, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю '’Альтіс-Постач" залишити без задоволення, а постанову апеляційного господарського суду м. Києва від 29 листопада 2005 року – без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Re: Векселя
Передача (індосамент) векселя за товари (роботи, послуги) без ПДВ


--------------------------------------------------------------------------------

Лист Державної податкової адміністрації України
від 14.03.2003 р. № 4182/7/15-3417-26


--------------------------------------------------------------------------------

ДПА України розглянула лист ТОВ з питання застосування норм податкового законодавства щодо операцій з продажу простого векселя та проведення взаємозаліку згідно з постановою КМУ від 07.12.99 р. № 2215 "Про деякі питання відшкодування сум податку на додану вартість та впорядкування розрахунків з бюджетом" і повідомляє.

Відповідно до пп. 3.2.1 ст. 3 Закону України "Про податок на додану вартість" операції з продажу за кошти цінних паперів, що випущені в обіг суб'єктами підприємницької діяльності, не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Постановою КМУ від 07.12.99 р. № 2215 "Про деякі питання відшкодування сум податку на додану вартість та впорядкування розрахунків з бюджетом" було передбачено, що відшкодування платнику податку сум ПДВ в частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку, проводиться одночасно з погашенням його кредитору (кредиторам) заборгованості з платежів до державного бюджету та з одночасним проведенням розрахунків між учасниками взаєморозрахунків.

Зважаючи на те, що між ТОВ та підприємством відбулася операція з продажу простого векселя (цінного паперу), оплата за який була проведена шляхом взаєморозрахунків на умовах, визначених цією постановою, тобто з одночасним проведенням розрахунків між учасниками взаємозаліку, а також те, що на передачу і індосамент векселя (в тому числі за товари (роботи, послуги)) ПДВ не нараховується, ТОВ не повинно було визначати податкові зобов'язання з ПДВ за даною операцією.

Зважаючи на викладене, ДПА України зобов'язує ДПА у м. Києві привести у відповідність до діючого законодавства розрахунки ТОВ з бюджетом.

Заступник Голови Г. Оперенко

Согласно п.4.8. Закон об НДС если налогоплательщик осуществляет операции поставки товаров (услуг), которые являются объектом налогообложения согласно пункту 3.1 статьи 3 настоящего Закона, под обеспечение долговых обязательств покупателя, предоставленное такому налогоплательщику в форме простого или переводного векселя или других долговых инструментов (далее - вексель), выпущенных таким покупателем или третьим лицом, базой налогообложения является договорная стоимость таких товаров (услуг), но не ниже обычных цен без учета дисконтов или других скидок с номинала такого векселя, а по процентным векселям - договорная стоимость таких товаров (услуг), но не ниже обычных цен, увеличенная на сумму процентов, начисленных или таких, которые должны быть начислены на сумму номинала такого векселя.

В случае если налогоплательщик осуществляет при согласии векселедержателя встречную поставку товаров (услуг) вместо денежного погашения суммы долга, указанного в векселе, базой налогообложения является договорная стоимость таких товаров (услуг), но не ниже обычных цен без учета дисконтов или других скидок с номинала такого векселя, а по процентным векселям - договорная стоимость таких товаров (услуг), но не ниже обычных цен, увеличенная на сумму процентов, начисленных или тех, что должны быть начислены на сумму номиналу такого векселя.

Для целей налогообложения согласно настоящему Закону векселя (кроме налоговых векселей), выданные или полученные, не считаются средством платежа и не изменяют сумму налогового кредита или налогового обязательства по этому налогу, кроме налоговых векселей.
Re: Векселя
Граждан Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Это одно из решений а их есть штук 10 точно. Но
> есть единичные решения со ссылкой на конфликт
> интересов с утверждением что передача векселя
> является "обігом влютних цінностей".
> =============

ВЫ наверно не поняли мой вопрос. Как вам известно, решения суда не является частью законодательства Украины. Налоговые правоотношения регулируются нормами соответствующих законов. Вот я хотел бы услышать ВАШЕ мнение (аргументы), а не мнение суда (судьи), в отношении того, на основании чего по данной операции возникает объект налогообложения.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Re: Векселя
Что за бред, вообще? Нет тут никакого НДС, да и откуда он возьмется при индоссаменте?
Re: Векселя
яскравий приклад, як податкова вішає локшину некомпетентним суддям. з такими доводами можна і на звичайний бартер нараховувати ПДВ...

Re: Векселя
Вексель в указанном случае по Закону про НДС является товаром. Операция по его передаче является поставкой. Поставка товара является объектом обложения НДС.
А относительно судебной практики, то скажу Вам из своей практики что Господарський суд у Кіровоградській області в 100% случаях просит стороны предоставить практику ВАСУ. И вынося свои порой не адекватные решения кивает на ВАСУ.
Re: Векселя
вексель є товаром лише у якості бланку.

Re: Векселя
Прочитайте пожалуйста определение товара в законе про прибыль, по моему п.1.6, а потом говорите
Re: Векселя
якщо б не читав, - не казав би...

Re: Векселя
Согласна со всеми кроме граждан, не понимаю по какой причине вы вообще вексель называете товаром в данной ситуации.Этоже не операция с ЦБ.
Re: Векселя
Чтобы вексель стал товаром, его надо сначала КУПИТЬ, а в данной ситуации (судя по вопросу) вексель получен как ценная бумага, а не как товар по бартеру.
Re: Векселя
Сама ГНАУ сейчас пишет о том (признает то), что передача векселя не является объектом налогообложения НДС

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Re: Векселя
На то и существуют правила, что бы в них были исключения

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Re: Векселя
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 14.05.2002 р. N 2-221/2634

Щодо оподаткування деяких операцій з векселями

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув <...> лист та повідомляє.

Частина 1 статті 21 Закону України від 18.06.91 р. N 1201-XII "Про цінні папери і фондову біржу" визначає вексель як цінний папір.

Відповідно до пункту 1.6 статті 1 Закону України від 28.12.94 р. N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" цінні папери, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення, є товарами. Нарахування сум податку на додану вартість на переданий за договором товар у вигляді векселя повинно відбуватися із додержанням вимог підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість", відповідно до якого об'єктом оподаткування є операції з продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України.

Відповідно до підпункту 3.2.1 пункту 3.2 статті 3 Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" не є об'єктом оподаткування операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб'єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, Міністерством фінансів України, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи приватизаційні та компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, житлові чеки, земельні бони та деривативи; обміну зазначених цінних паперів на інші цінні папери; розрахунково-клірингової, реєстраторської та депозитарної діяльності на ринку цінних паперів. Наведений у статті перелік є вичерпаним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Тільки у випадку, якщо вексель був переданий як товар (цінний папір) в обмін на інший товар держателем векселя, а не емітентом, - це буде товарний обмін.

Відповідно до пункту 1.19 статті 1 Закону України від 28.12.94 р. N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" бартер (товарний обмін) - господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) в будь-якій формі, іншій, ніж грошова, включаючи будь-які види заліку та погашення взаємної заборгованості, в результаті яких не передбачається зарахування коштів на рахунки продавця для компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг).

Вищенаведене також підтверджується листом Вищого арбітражного суду України від 11.12.2000 р. за N 01-8/738 "Про практику вирішення окремих спорів, пов'язаних з вексельним обігом", в якому визначено, що бартерні (товарообмінні) операції з використанням векселів, в яких вексель виступає як товар, підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах.

Відповідно до частини 1 статті 21 Закону України від 18.06.91 р. N 1201-XII "Про цінні папери і фондову біржу" вексель - цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя (векселедержателю).

Пункт 13 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29.03.2001 р. N 135, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 25.04.2001 р. за N 368/5559, визначає, що при здійсненні розрахунків можуть застосовуватись акредитивна, інкасова, вексельна форма розрахунків, а також форми розрахунків за розрахунковими чеками та з використанням розрахункових документів на паперових носіях та в електронному вигляді. Отже, застосування вексельної форми розрахунку передбачає використання векселя як платіжного документа, який повинен бути оплачений зобов'язаною за векселем особою. Стаття 6 Закону України від 05.04.2001 р. N 2374-III "Про обіг векселів в Україні" визначає, що платіж за векселем на території України здійснюється тільки в безготівковій формі.

Виходячи з вищенаведеного, якщо сторона, яка бере участь в угоді, передає вексель, який виписала сама, тоді ця операція не буде бартерною і не буде підлягати оподаткуванню податком на додану вартість.



Т. в. о. Голови
В. Загородній
Re: Векселя
Особенно "радуют" ссылки на письма и судебные решения... все мы знаем как дела решаются и как эти письма пишутся... если их брать за панацею, то можно одному из зампредов дать денег и получишь письмо, что продажа облагаемого по Закону НДС товара, якобы не облагается НДС.. но это ведь не значит, что в этом случае плательщик налога купил "налоговую индульгенцию"...

А в части закона - см. п.3.2

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Уникальность изображений - подробная инструкция
Re: Векселя
Да ради бога, у богатых свои причуды. Но зачем людям однозначно советовать по слабо урегулированному вопросу, не легче ли его избежать.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00049299999999997