Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Легкоавтомобильный НДС

Відправлено користувачем Cedric 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Здравствуйте,

Вопрос по легковым автомобилям.

При приобретении легкового автомобиля:

- НДС - в В/Р ???
- ПФ - в В/Р ???
- горегистрация - в В/Р ???

Заранее благодарен!
Безопасней всего, увеличивайте балансовую стоимость и амортизируйте.
Lisa Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Безопасней всего, увеличивайте балансовую
> стоимость и амортизируйте.

Найбезпечніше ніде ПДВ не показувати - тобто за рахунок прибутку. А збільшувати балансову вартість ви не маєте права, хіба ви є платник ПДВ, який одночасно здійснює операції з продажу товарів (робіт, послуг), що оподатковуються податком на додану вартість та звільнені від оподаткування, або не є об'єктом оподаткування таким податком - див. пп. 5.3.3. Закону про прибуток.
Але спираючись на конфлікт інтересів можна ПДВ віднести до ВВ. Є дуже позитивні судові рішення на цю тему. Всі решту витрати як ПФ і держреєстрація - на ВВ за умови, що автомобіль використовуєте в госп.діяльності.



З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про податок на додану вартість


7.4.2. Якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари
(послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання
в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 3
цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі
статтею 5 та пункту 11.44 статті 11 цього Закону, то суми податку,
сплачені у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не
включаються до складу податкового кредиту такого платника. { Абзац
перший підпункту 7.4.2 пункту 7.4 статті 7 із змінами, внесеними
згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }

Не включається до складу податкового кредиту та відноситься
до складу валових витрат сума податку, сплачена платником податку
при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), що
включається до складу основних фондів.
Дійсно за пп. 7.4.2 Закону про ПДВ ви можете л/а ПДВ відносити до ВВ. А от Закон про прибуток говорить, що ви немаєте права відносити до ВВ суми ПДВ сплачені в ціні придбання товарів (робіт, послуг, ОЗ) за винятком (див. вище). Це все записано в пп. 5.3.3 Закону про прибуток. От і є конфлікт інтересів, а отже можна застосувати пп. 4.4.1 Закону № 2181 - У разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Я считаю, что приоритет имеют нормы закона о прибыли, потому что изменять порядок обложения налогом на прибыль может только этот закон и никакой другой.
Закон про НДС нарушает эту норму. И поэтому п. 7.4.2 безопаснее всего не применять никак.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Спасибо всем участникам форума!!!!

Даже не ожидал таких актиных откликов.

Для меня очень ценно каждое мнение. smiling smiley
А как же п.п.4.4.1 (конфликт интересов). Суд в данной ситуации на стороне плательщика.
При покупе лег авто я обзвонила все мыслемые и не мыслемые горячие и холодные линии. Все мнения сошлись на том что НДС никуда не относят, тобиш за счет прибыли smiling smiley
Svet Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> При покупе лег авто я обзвонила все мыслемые и не
> мыслемые горячие и холодные линии. Все мнения
> сошлись на том что НДС никуда не относят, тобиш за
> счет прибыли smiling smiley


Це, як каже Кірш - для обережних зайців. Для сміливих - до ВВ і бити на "конфлікт інтересів" smiling smiley

\\ А как же п.п.4.4.1 (конфликт интересов). Суд в данной ситуации на стороне плательщика.

ИМХО если п. 7.4.2 противоречит законодательсвту, то какой же тут конфликт интересов?

Если бы конфликтовали непротиворечащие закону нормы - то да.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Коллеги,

Уточните, пожалуйста, еще раз, а ПФ и расходы по госрегистрации - ВВ, или увеличивать стоимость группы?

Заранее благодарен!
ПФ - на витрати за пп. 5.2.5. А от витрати по держреєстрації швидше на збільшення БВ у п/о і до первісної вартості в б/о

Вибачаюсь, но я з Вами не згоден.
Згідно пп..8.4.1 п. 8.4 ст. 8 Закону України « Про оподаткування прибутку підприємств» у разі здійснення витрат на придбання основних фондів балансова вартість відповідної групи збільшується на суму вартості їх придбання, з урахуванням транспортних і страхових платежів, а також витрат, понесених з таким придбанням, без урахування податку на додану вартість.
Таким чином, законодавцем передбачено не включення до витрат на придбання основних фондів лише одного виду податку сплаченого у складі таких витрат – податку на додану вартість.
Для збору на обов»язкове державне пенсійне страхування таких обчислень не встановлено і відповідно
Граждан Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Вибачаюсь, но я з Вами не згоден.
...
> Таким чином, законодавцем передбачено не включення
> до витрат на придбання основних фондів лише одного
> виду податку сплаченого у складі таких витрат –
> податку на додану вартість.
> Для збору на обов»язкове державне пенсійне
> страхування таких обчислень не встановлено і
> відповідно
...
І податкова колись була не згодна, але тепер змінила свою думку. Є їх лист від 19.12.2006 р. N 23881/7/15-0317 :
........
Про податковий облік внесків до Пенсійного фонду України, сплачених при відчуженні легкових автомобілів.

Пунктом 7 ст. 1 та пунктом 6 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що при відчуженні юридичними особами легкових автомобілів вартість таких автомобілів виступає об'єктом оподаткування збором на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Указаний збір сплачується у Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 N 1740 "Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій".

Так, згідно з пунктом 12 цього Порядку платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів є, зокрема, підприємства, установи та організації всіх форм власності, які набувають право власності на легкові автомобілі шляхом:

- купівлі легкових автомобілів, у тому числі у виробників або торговельних організацій (крім випадків забезпечення автомобілями інвалідів згідно із законодавством);

- міни;

- дарування (безоплатної передачі); успадкування (крім випадків успадкування легкового автомобіля за законом);

- з інших підстав, передбачених законодавством.

Відповідно до підпункту 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону до складу валових витрат включаються, зокрема, суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), установлених Законом України "Про систему оподаткування" (крім тих, що прямо не визначені у переліку податків, зборів (обов'язкових платежів), визначених зазначеним Законом). При цьому статтею 14 Закону України "Про систему оподаткування" визначено, що до загальнодержавних податків і зборів належить, зокрема, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Водночас згідно з пунктом 5.1 ст. 5 Закону під терміном "валові витрати" розуміють суму будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формі, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Господарською діяльністю є будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формі, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою (пункт 1.32 ст. 1 Закону).

Ураховуючи викладене, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з відчуження легкових автомобілів, що сплачується платником податку, який набуває право власності на легковий автомобіль, включається до складу валових витрат такого платника на підставі підпункту 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону за умови безпосереднього зв'язку операції з придбання автомобіля з господарською діяльністю цього платника, та відображається у рядку 4.6.18 додатка Р1 до декларації з податку на прибуток підприємства.

Коллеги, всем спасибо!
Комітет ВРУ: ПДВ при купівлі авто — на ВВ!
Питання обліку ПДВ, сплаченого при купівлі легкових автомобілів (крім таксомоторів), досі однозначно не вирішено. Незважаючи на це, воно залишається дуже актуальним для багатьох СГД. У цій статті ми проаналізуємо позицію Комітету ВРУ з питань фінансів та банківської діяльності, наведену у листі від 02.03.2007 р. №06-10/10-199 (див. «ДК» №16/2007), а також пригадаємо позицію ДПАУ щодо цього питання, не залишимо поза увагою також і рішення судів.

Суть проблеми

Ось уже 2 роки (!) залишається не вирішеною проблема обліку сум ПДВ, сплаченого при купівлі легкових автомобілів (крім таксомоторів), що використовується у госпдіяльності. З одного боку, норма Закону про ПДВ забороняє відносити до ПК суму ПДВ, сплачену при купівлі легкових автомобілів, що включаються до складу ОФ, а з іншого — дозволяє відносити таку суму до валових витрат підприємства (пп. 7.4.2 Закону про ПДВ). Спостерігаємо «втручання» норм Закону про ПДВ в особливості обкладання податком на прибуток.

Проте, визначаючи склад ВВ, слід керуватися нормами Закону про прибуток, який є спеціальним законом у цьому питанні. Адже згідно зі ст. 15 Закону про прибуток «...об’єкт оподаткування, порядок обчислення оподатковуваного прибутку, строки і порядок сплати та зарахування податку до бюджетів можуть встановлюватися та змінюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону».

За загальним правилом, установленим пп. 5.3.3 Закону про прибуток, сума ПДВ, сплачена при придбанні товарів (робіт, послуг), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання, не відноситься до ВВ. Проте з цього правила є винятки. Так, при придбанні товарів (робіт, послуг) ПДВ включається до ВВ у разі, якщо платник податку на прибуток:

1) не зареєстрований платником ПДВ;

2) зареєстрований платником ПДВ, проте водночас здійснює операції з продажу товарів (робіт, послуг), що обкладаються ПДВ та звільнені від оподаткування або не є об’єктом обкладання цим податком. У такому разі або ПДВ, сплачений у складі витрат на придбання товарів (робіт, послуг), які відносяться до складу ВВ, ОФ і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається до ВВ, або балансова вартість відповідної групи ОФ збільшується на суму, не включену до складу ПК.

Отже, щоб сума ПДВ, сплачена у зв’язку з придбанням легкового авто і не віднесена до складу ПК, була відшкодована за рахунок ВВ (або збільшила балансову вартість групи 2 ОФ), треба, щоб підприємство:

1) або не було платником ПДВ;

2) або використовувало автомобіль в неоподатковуваних чи звільнених від обкладання ПДВ операціях.

В інших випадках через неузгодженість між нормами законів про ПДВ та про прибуток, сплачений при купівлі легкового авто, ПДВ «важко» відобразити в податковому обліку.1

Позиція ДПА у цьому питанні час від часу дещо змінювалась, але за своєю суттю зводиться до одного: суми ПДВ при купівлі легкових авто не можуть бути включені ні до ПК, ні до ВВ. Не дуже втішно, зважаючи на те, що автомобілі є практично на кожному підприємстві, а суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, немаленькі.

Комітет ВРУ зазначив

До законодавчого врегулювання питання щодо відображення у податковому обліку ПДВ, сплаченого при придбанні легкових автомобілів (крім таксомоторів), такі суми не включаються до складу податкового кредиту, а відносяться до валових витрат.

Наш коментар

Дуже тішить те, що комітет ВРУ зайняв таку позицію, і ми цілком з нею згодні. Адже Комітет вказує на конфліктність і суперечність норм Закону про ПДВ та Закону про прибуток і можливості застосовувати правило конфлікту інтересів, визначене у пп. 4.4.1 Закону №21812 (до речі, ми про це також не­одноразово зазначали).

Проте, зважаючи на принциповість та послідовність ДПАУ, скоріш за все таку позицію треба буде відстоювати у суді. Але втішимо читачів: вже є перші рішення судів на користь платників податку! Зокрема, таке рішення належить Господарському суду м. Києва. В подальшому це рішення було підтримане Київським апеляційним господарським судом .

Отож, шановні читачі, якщо ціна питання справді висока — відстоюйте свої інтереси, а ми й надалі будемо інформувати вас про всі новини з цього питання.

1 Якщо авто придбавається для подальшого продажу, то ПК виникає на загальних підставах.

2 Згідно з пп. 4.4.1 Закону №2181: якщо має місце «…неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків».

Позиція ДПАУ щодо обліку сум ПДВ, сплачених під час купівлі легкових автомобілів

Сума ПДВ, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), який буде включено до складу ОФ, не включається до складу ПК та ВВ і не збільшує балансової вартості другої групи ОФ, а погашається платником податку за рахунок інших джерел. (Листи ДПАУ від 27.07.2005 р. №14787/7/15-1117 («ДК» №32/2005), від 01.12.2005 р. №23995/7/16-1517, від 09.03.2006 р. №4280/7/17-0717 («ДК» №14/2006).

Не виникає ПК при придбанні легкових авто для виконання особливих функцій з охорони об’єктів. ПДВ, сплачений у ціні придбання, не відноситься ні до ПК, ні до складу ОФ 2 групи. (Лист ДПАУ від 07.06.2006 р. №6482/5/16-1516 («ДК» №37/2006).

ПК при придбанні легкового автомобіля як основного засобу формують виключно платники, які придбавають автомобілі, що відповідають визначенню таксі. Такі авто повинні придбаватися для здійснення таксомоторних перевезень (перевезення таксі) самостійно чи шляхом передачі їх іншим юридичним чи фізичним особам у встановленому порядку в користування і (або) розпорядження, у т. ч. і на умовах оренди. При цьому зазначені легкові автомобілі попередньо (до моменту передачі у користування і (або) розпорядження, у т. ч. й на умовах оренди) повинні бути спеціально облаштовані, а реєстраційні документи — містити спеціальні відмітки про призначення таких автомобілів (лист ДПАУ від 20.06.2006 р. №6975/5/16-1516).

У разі придбання платником легкового автомобіля для подальшого його продажу, а не як основний фонд, податковий кредит з податку на додану вартість формується відповідно до пп. 7.4.1 Закону про ПДВ (лист ДПАУ від 09.03.2006 р. №4280/7/17-0717 («ДК» №14/2006).

ПДВ при придбанні легкових авто у рішеннях суду

1. <...> визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

<...>

Віднесення позивачем <...> сум податку на додану вартість, сплачених у складі вартості придбаних легкових автомобілів, до валових витрат підприємства повністю відповідає вимогам пп. 7.4.2 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», і тому донараховувати позивачу податкові зобов’язання з податку на прибуток у розмірі <...> грн у відповідача підстав не було.

Пунктом 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що штрафні санкції накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, за порушення податкового законодавства.

Оскільки суд визнав відсутність порушень податкового законодавства з боку позивача за операціями з придбання легкових автомобілів, то, відповідно, немає й підстав для застосування до позивача штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі <...> грн.

Господарський суд м. Києва

Постанова від 19.10.2006 р. №32/509-а (витяг)

2. <...> колегія Київського апеляційного господарського суду прийшла до висновку, що апеляційна скарга Спеціалізованої державної податкової інспекції в м. Києві по роботі з великими платниками податків не підлягає задоволенню, а постанова господарського суду м. Києва від 19.10.2006 р. у справі №32/509-А не підлягає скасуванню.

Київський апеляційний господарський суд Постанова від 20.02.2007 р. Справа №32/509-а (витяг)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041000000000002