Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Імпорт програмного продукту з перепродажем

Відправлено користувачем JuliaPlaksyuk 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Відгукніться будь ласка, хто працює в цій сфері, дуже потрібно:
1. Я купую ПО (ліцензії) у нерезидента - щоб уникнути роялті, укладаю договір поставки примірників ПО
2. Факт підтвердження отримання такого ПО (бо воно передається через інтернет) -Акт приймання-передачі підписуємо
3. Виписую податкову накладну "Без ПДВ" - діє пільга на купівлю/придбання программного продукту
4. Продаю ПО покупцю, також по договору поставки ПО (ліцензії), діє також тимчасове звільнення від ПДВ.
Можна так працювати? Як показувати в обліку придбання ПО? На товарний рахунок не можна, може на 23 ? А потім при продажі на собівартість списується.
Що значить:

Пункт 1: "ВИПИСУЮ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ" ))))))) - - - Насмішили! Самі собі на ІМПОРТ виписуєте накладну! замість оформлення митної форми декларації )))
- - - Неможна так!
Усі послуги, які придбаються вами у нерезидента і не на митній территорії України - повинні буди розмитнені. Хоч і при 0х ставках ПДВ, наявності пільг тощо.

- ЗВЕРТАЙТЕСЬ до брокера .. він вам "розмалює" у всіх кольорах процедуру розмитнення послуг. Навть якщо ці послуги є іноземний програмний продукт і важать 1 кб.
Подивиться статтю на сайті ДтКт щодо того, "як директор розрахувався за трансконтинентальну послугу - рекламу у Фейсбуці" корпоративною карткою..
Чим порушив вимогу НБУ щодо обовязкової наявності ліцензії від Нацбанку))))))))

- А ви тут.. ))) "виписую податкову накладну" ))


don2000, в данном случае ПО поставляется через Интернет...какое таможенного оформление?!

JuliaPlaksyuk, у нас аналогичная ситуация. Получаем ПО через Интернет, таможни нет.

1. У нас аналогично.
2. И мы делаем также.
3. Я не выписываю н.н. сама на себя при покупке...хотя возможно и надо бы...
4. Да, покупателю выписываем н.н. без НДС.

Я приходую, как товар через 281 счет, т.к. у нас это операция купли-продажи, поэтому в данном случае ПО является товаром. Не вижу смысла проводить через 23 счет...при чем здесь производство?!
"..у нерезидента - щоб уникнути роялті, укладаю договір поставки примірників ПО".. Тобто купили замість 1го продукту.. 1000 приміркників.. для поступової реалізації у майбутньому.

- Якщо ви вже розмитнили ..
То..
Подальше відображення у обліку відбувається.. як при звичайній реалізації товарів у опті.
Оприбутковуєте після розмитнення на рах.28. І оприбутковуєте на нього при надходженні, і зписуєте з нього при реалізації примурника-ків.

23й рахунок тут ні до чого. - Яке тут "виробництво"?? - Ніяке.
Дякую за відповіді. Нічого я не розмитнювала.
Купую я стільки примірників- скільки буду продавати, я не тиражую і не розмножую це ПО, не роялті, як я розумію.
По пункту 3, в консультаціях Дт і Кт було таке запитання "Чи складати податкову накладну та показувати в декларації з ПДВ імпорт програмної продукції"- відповідь "так", можу скинути текст, якщо потрібно.
На семінарі лектор (відомий) порадив обходити роялті, а приходувати, як нематактив, тому і виникло питання, як інші роблять.
Ну і що.. до чого тут "поставляется через Интернет" ?
Я ж не кажу про ВАНТАЖНУ)))) митну декларацію. - Процедура розмитнення все одно повинна відбуватись.
Ви оприбутковуєте ПО в обхід митниці... -- Дуже цікаво! .. Й не логічно.

"Контрабанда" ... - це неоформленний належним чином товар-послуга, що перетинають державний кордон без належного і встановленого законодавством країни, на територію якої надходить товар-послуга, процедуру розмитнення.

Да і взагалі.. - Це ж не справа бухгалтера!! митними тонкощами займатись...
а працівника, відповідального за цю процедуру.. ділянку роботи з митницею.
Не чув, щоб були звільнені від митного оформлення постачання програмного продукту.
Все одно розмитнення відбувається. І повинно відбуватись.

Ви навіть знати про неї можете - не можете. Він вам Акт прийомки приніс .. і все. Вам оно дано.. лізти ще у митничні справи.

- - - - А як потім вимога Декларування валютних цінностей за кордоном .. закривається??.. без декларування надходження послуг (програм.продукту).. на митниці..
Бабло перераховуєте.. "Продукт чєрєс інтєрнєт" отримуєте.. --- І що??.. що в декларації валютних цінностей вказуєте.. ? свій Акт "через интернет"?.. - - Не можк бути, щоб питання з боку НБУ і фіскалів не надійшли.. після цього..
Мы как-то узнавали на таможне, как растаможить файл...на нас посмотрели, как на идиотов..
Меня вопрос правильности такого отражения тоже интересует..
JuliaPlaksyuk, мне думается так...если приходуете для своих целей, тогда немат. актив и 127 счет, а если для перепродажи, тогда 281.
Какая растаможка услуг?! Это что еще за ноу-хау? Нет такого. Никогда не было и надеюсь, никогда не будет.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Лист №9151/6/99-99-19-04-02-15 від 16.08.2013 - операції по поставки пррограмної продукції від нерезидента резиденту України не підлягають митному контролю і не обкладаються ПДВ.
Шановна don2000, можете написати пункти Митного Кодексу де вказано, що ПО підлягає митному оформленю, аргументуйте будь ласка, я не зустрічала жодної інформації з цього приводу...
В нас бувають випадки, коли ми імпортуємо обладнання, в якому вже є ПО, так тоді воно включене до вартості обладнання і сплачуються всі митні збори і платежі. А от коли окремо я купую код доступу, наприклад, для оновлення ПО чи ліцензію, то як я маю її митнити???
- "Послугой" я умовно назвав "програмний продукт".
Це по-перше.

По-друге. Ще раз для "тєх кто в танкє"..
Митний кодекс почитайте.
І я там не знайшов, що програмний продукт звільнений від розмитнення!! - процедури розмитнення!! .. А по-простому.. "ЧХАТЬ Я ХАТЄЛ НА ТАМОЖНЮ"!!
Все рівно, повинний екземпляр продукту на СіДі, флешці тощо.. Повинен бути розмитнений!
don2000, я думаю, если бы была необходима растаможка файлов, подтвержденная таможенной декларацией, тогда банк никогда бы не позволил купить валюту по такой контрабандной операции! Сейчас для покупки валюты чуть ли не анализы директора и бухгалтера требуют..
Акта всегда достаточно и никто ни разу не требовал никакую таможенную декларацию, как подтверждение приобретения ПО.. Мы покупаем валюту в двух разных банках и в обоих требуют только акт.
А у нас ситуація така.. ЕКЗЕМПЛЯР Програмного Продукту у кількості умовно 1000 штук.
- Людина-підприємство ж хоче ... уникнути визначення РОЯЛТІ..

Тому, моя думка, проходження розмитнення "ЕКЗЕМПЛЯРІВ" продукту все одно відбувається.. Якщо ти навіть отримав ці "екземляри" протягом 1000 ночей-днів у кількості 1000 штук.. "чєрєз інтєрнєт".
don2000 , не гоните волну, плиз. Код, переданный по интернету не эквивалентен ПО на мат. носителе. Нечего там растамаживать. Это просто код, не имеющий своего материального воплощения. Очевидно же, что вы не в теме. Не лейте дезу в теме.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
don2000, как я это вижу...есть 2 пути ввоза ПО....если ПО поставляется на диске/флэшке и т.п. да ещё и с оборудованием, тогда да...будет растаможка, а если файл получен через Интернет, тогда таможни нет
"Код, переданный по интернету не эквивалентен ПО на мат. носителе. "
"Очевидно же, что вы не в теме. Не лейте дезу в теме."

"деза", "коды"..
Пишите на нормальном языке. Что за пошлятина примитивная?..

И что программист делает на бухгалтерском форуме?.. Я понимаю, если б юрист спорил со мной..

АПАГАВАРИТЬ называется.
Ось .. останній абзац цієї статті дуже цікавий..
І як розумію.. визначається фіскалами ваше придбання у нерезидента ПЗ як НЕ РОЯЛТІ.
[news.dtkt.ua]
Quote
JuliaPlaksyuk
Дякую за відповіді. Нічого я не розмитнювала.
Купую я стільки примірників- скільки буду продавати, я не тиражую і не розмножую це ПО, не роялті, як я розумію.
По пункту 3, в консультаціях Дт і Кт було таке запитання "Чи складати податкову накладну та показувати в декларації з ПДВ імпорт програмної продукції"- відповідь "так", можу скинути текст, якщо потрібно.
На семінарі лектор (відомий) порадив обходити роялті, а приходувати, як нематактив, тому і виникло питання, як інші роблять.

Да киньте, пожалуйста, текст или ссылку! Я, если честно, выписку н.н. сама на себя игнорирую, хотя были мысли, что нужно выписывать..
Меня вот ещё какой вопрос интересует. У нас есть ПО и OAF (опционально-авторизационный файл). Т.е. он как бы ПО и не ПО. Вот думаю можно ли такие OAF тоже продавать по льготе без НДС..eye rolling smiley JuliaPlaksyuk, у Вас случайно такого "счастья" нет??)
Quote
Tiana
don2000, в данном случае ПО поставляется через Интернет...какое таможенного оформление?!

JuliaPlaksyuk, у нас аналогичная ситуация. Получаем ПО через Интернет, таможни нет.

1. У нас аналогично.
2. И мы делаем также.
3. Я не выписываю н.н. сама на себя при покупке...хотя возможно и надо бы...
4. Да, покупателю выписываем н.н. без НДС.

Я приходую, как товар через 281 счет, т.к. у нас это операция купли-продажи, поэтому в данном случае ПО является товаром. Не вижу смысла проводить через 23 счет...при чем здесь производство?!

Делаю так же!!!
Quote
Tiana
Меня вот ещё какой вопрос интересует. У нас есть ПО и OAF (опционально-авторизационный файл). Т.е. он как бы ПО и не ПО. Вот думаю можно ли такие OAF тоже продавать по льготе без НДС..eye rolling smiley JuliaPlaksyuk, у Вас случайно такого "счастья" нет??)


Девочки, а у вас случайно статистика не запрашивала сдавать отчет 9-ЗЕЗ?
yuroznova, да мы сдаем 9-ЗЕЗ, но отражаем там только такие услуги, как например зарубежные командировки.
Quote
Tiana
yuroznova, да мы сдаем 9-ЗЕЗ, но отражаем там только такие услуги, как например зарубежные командировки.

После покупки ПО у нерезидента и перечисления валюты через определенное время позвонили со Статистики и сказали, что им банк передал данные об импорте услуг (та самая покупка ПО) и что мы должны сдавать 9-ЗЕЗ... * ведь во многих письмах ГФС написано, что поставка ПО через интернет является услугой! Мои контрагенты, которые тоже покупают ПО у нерезидентов, говорят о том же и они сдают эту самую 9-ЗЕЗ!!! я тоже сдавала, но не уверена, что правильно поступила...

И еще один вопрос: мы планируем покупать услуги у нерезидента, но про растаможку услуг первый раз слышу...просвятите меня,если я чего-то не знаю....
Лист ГУ ДФС у м. Києві від 29.10.2015 № 16425/10/26-15-15-01-09
Лист ДФС 18.09.2015 р. N 21449/10/28-10-06-11
!!! Лист МСУ 27.07.2001 р. - N 3/24-3743-ЕП
Лист 26.05.2015 р. N 11049/6/99-99-19-03-02-15
!!! Лист ДФС 28 вересня 2016 р. N 21036/6/99-99-15-02-02-15

До відома
В директиві Ради 2006/112/ЄС про спільну систему податку на додану вартість - є таке поняття , як електронні послуги
Стаття 56 даної директиви : Місцем поставки зазначених послуг ............ в якому замовник зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності + ДОДАТОК II. Індикативний перелік послуг, що постачаються електронними засобами....... п. 2 постачання та оновлення програмного забезпечення
Для Tiana по ПН - [consulting.dtkt.ua]
Спілкувалася з бухгалтерами ІТ - компаній, з практики як роблять:
1. Ліцензійний договір - виплачують роялті, податок на репатріацію+100% вартості роялті на податкові різниці; продають з ПДВ, так і без
2. Поставку ПО, оформлюють як послугу, виписуть ПН, продають як послугу "Послуги з надання кодів доступу до ПО..." - звісно виникає ПЗ
Тобто по схемі яку ми тут обговорюємо купили ПО без ПДВ, продали без ПДВ - більшість не працюють, кажуть, що на практиці податкова все рівно донараховує або ПДВ, або репатріацію.
don2000 Ви так і не відповіли, яка процедура "розмитнення "ЕКЗЕМПЛЯРІВ" продукту все одно відбувається"
Quote
JuliaPlaksyuk
Для Tiana по ПН - [consulting.dtkt.ua]
Спілкувалася з бухгалтерами ІТ - компаній, з практики як роблять:
1. Ліцензійний договір - виплачують роялті, податок на репатріацію+100% вартості роялті на податкові різниці; продають з ПДВ, так і без
2. Поставку ПО, оформлюють як послугу, виписуть ПН, продають як послугу "Послуги з надання кодів доступу до ПО..." - звісно виникає ПЗ
Тобто по схемі яку ми тут обговорюємо купили ПО без ПДВ, продали без ПДВ - більшість не працюють, кажуть, що на практиці податкова все рівно донараховує або ПДВ, або репатріацію.

Репатриацию сложно доначислить, если четко указано количество тех же лицензий, так как в НКУ ясно прописано что не является роялти!!!и судовая практика показывает это!
а вот по поводу ПЗ-возможно!поэтому и возникает столько вопросов!!!и самое смешное, что льгота действует, но многие бояться этой льготой воспользоваться!!! Контрагенты, с которыми мы сотрудничаем, проходили проверку-по поводу ПО без НДС к ним никаких не было претензий! Поэтому есть надежда....
Quote
VitaliyM
Лист ГУ ДФС у м. Києві від 29.10.2015 № 16425/10/26-15-15-01-09
Лист ДФС 18.09.2015 р. N 21449/10/28-10-06-11
!!! Лист МСУ 27.07.2001 р. - N 3/24-3743-ЕП
Лист 26.05.2015 р. N 11049/6/99-99-19-03-02-15
!!! Лист ДФС 28 вересня 2016 р. N 21036/6/99-99-15-02-02-15

До відома
В директиві Ради 2006/112/ЄС про спільну систему податку на додану вартість - є таке поняття , як електронні послуги
Стаття 56 даної директиви : Місцем поставки зазначених послуг ............ в якому замовник зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності + ДОДАТОК II. Індикативний перелік послуг, що постачаються електронними засобами....... п. 2 постачання та оновлення програмного забезпечення

Підсекція 5. Поставка різних послуг

Стаття 56

1. Місцем поставки зазначених нижче послуг замовникам,
зареєстрованим за межами Співтовариства, або платникам податку,
зареєстрованим у Співтоваристві, але не в тій країні, в якій
зареєстровано постачальника, вважається місце, в якому замовник
зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності або має місце
здійснення підприємницької діяльності, до якого постачається
послуга, або, за відсутності такого місця, місце постійного або
звичайного проживання:

(a) передання та надання авторських прав, патентів, ліцензій
знаків для товарів та послуг, і подібних прав;

(b) рекламні послуги;

(c) послуги консультантів, інженерів, консалтингових бюро,
адвокатів, бухгалтерів, та інші подібні послуги, а також обробка
даних і надання інформації;

(d) зобов'язання утриматися від здійснення або використання,
повністю або частково, підприємницької діяльності чи права, про
які йдеться в цій частині;

(e) банківські, фінансові та страхові операції, включаючи
операції перестрахування, за винятком надання сейфів в оренду;

(f) постачання персоналу;

(g) надання в оренду рухомого матеріального майна, за
винятком усіх транспортних засобів;

(h) надання доступу до газорозподільних систем й систем
розподілу електроенергії, а також транспортування й передавання
газу та електроенергії через такі системи, й надання інших послуг,
безпосередньо з ними пов'язаних;

(i) телекомунікаційні послуги;

(j) послуги радіомовлення та телевізійного мовлення;

(k) послуги, що поставляються в електронній формі, на кшталт
зазначених у Додатку II;


(l) поставка послуг посередниками, що діють від імені й за
дорученням інших осіб, якщо такі посередники беруть участь у
постачанні послуг, зазначених у цій частині.

2. Якщо постачальник послуги та замовник спілкуються
електронною поштою, це саме по собі не означає, що надана послуга
є послугою, поставленою в електронній формі, у цілях підпункту (k)
частини 1.

3. Підпункти (j) та (k) частини 1 та частина 2 застосовуються
до 31 грудня 2006 року.
Ось відповідь мого брокера - "Если Вы скачиваете ПО через интернет, таможенное оформление не осуществляется."
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041099999999994