Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

РК на одиноковые работы с разной стоимостью

Відправлено користувачем An_nA 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Ситуация

Сумма договора на выполнение работ условно 100 грн.
Предоплата 70% - выписываю НН №1 на количество 0,7 грн - т.е. сумма НН 70 грн.
Единица измерения в акте "грн"
Было решено закрыть работы двумя актами общей стоимостью меньше, чем сумма договора:
акт 1 - 66 грн
акт 2 - 14 грн
Работы в обоих актах звучат идентично, общая стоимость 80 грн.

выписаваю НН №2 датой акта 2
количество 0,7143 цена 14 = 10 грн

как быть с корректировкой НН №1 на сумму предоплаты?
количество -0,7 цена 100 = -70 грн
количество +1,2857 цена 54,45 = +70 грн

понимаю, что это не совсем правильно, т.к. цена разная.

Как правильно откорректировать НН №1 ???

минусуете старую строку и вводите две новых с разными ценами. То есть плюсуете двумя строками за одним номером данные акта 1 и акта 2 за минусом количества из НН 2.
НН на предоплату была выписана 2 мес. назад.
Если я ее отминусую и зарегистрирую заново НН, у меня будет просрочка регистрации, которая по договору с заказчиком штрафуется (у них строгие условия)



датой акта делайте РК к НН.

Підприємство на дату перерахування передоплати отримало податкову накладну з одиницею виміру «послуга», кількістю 1 та сумою 3000.00 грн. Після фактичного надання послуг, постачальник надав три акти виконаних робіт на суми 900, 1200 та 900 гривень, при чому кількість послуг в кожному акті була 1. Чи повинен постачальник в даному випадку складати розрахунок коригування до податкової накладної на передоплату?

Відповідно до підпункту "е" пункту 201.1 номенклатура товарів, їх кількість та обсяг є обов’язковими реквізитам податкової накладної. При цьому, обов’язкові реквізити повинні відповідати формулюванню у первинних документах. Про це нагадали нещодавно і Головного управління ДФС у Чернігівській області.
Відповідно до пункту 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів чи послуг вважається дата, що сталася раніше:
- дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню.
- дата відвантаження товарів, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Тож, як бачимо, податкова накладна при передоплаті складається на конкретні товари чи послуги, які зазначаються у первинному документі на підставі якого здійснюється така передоплата.
І якщо виникла розбіжність, потрібно з’ясувати її причину.
Якщо зазначене в акті зазначалося і в договорі (рахунку), за яким робилася передоплата, це помилка постачальника, яку слід виправити.
Якщо після отримання передоплати відбулася зміна предмету договору, то це не помилка, хоча ця зміна також тягне за собою необхідність коригування даних податкової накладної, складеної за фактом передоплати.
Втім, вносяться потрібні коригування, відповідно до ст. 192 ПКУ, однаково – шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної (різними є лише причини, які наводяться в такому розрахунку коригування - «Зміна кількості, вартості та номенклатури» або «Виправлення помилки» тощо).
Як зазначило ДФС у Тернопільській області, якщо після отримання коштів та складання податкової накладної відбувається зміна кількості/вартості та номенклатури товарів чи послуг в межах отриманої суми (тобто ні товари/послуги, ні кошти не повертаються), постачальник на дату постачання товарів/послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання коштів, в якому одним рядком зазначає показники зі знаком «–» щодо товарів/послуг, номенклатура яких виправляється, та другим рядком – зі знаком «+» щодо товарів/послуг, які фактично постачаються на їх заміну. При цьому у графі 2 зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».
Залишилося визначитися із датою складання такого розрахунку коригування.
Якщо він складається для виправлення помилки, то у ньому зазначається дата виявлення такої помилки.
Якщо йдеться про зміну номенклатури, кількості та вартості наданих послуг, то слід врахувати, що податківці на сьогодні мають таку точку зору: якщо товари/послуги неплатнику ПДВ поставлені ще не були, то на момент зміни номенклатури таких товарів/послуг постачальник розрахунок коригування не складає . Виходячи з цього, розрахунок коригування має бути складений після надання таких послуг (тобто, датою складання відповідного акту).
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00028699999999993