Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Представительство

Відправлено користувачем mushka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Представительство
Всем добрый день! Подскажите пожалуйста где можно почитать об открытии представительства, а также какое у него налогообложение.Представительство торговое.У меня есть мысли, что оно рассматривается как обычный резидент со всеми вытекающими последствиями(налогами).Может кто-то знает? Заранее спасибо.
Да, налоги, как обычный резедент платит. А по регестрации лучше у юристов узнать.
А вообще, сам бы с удовольствием почитал по представительствам. Но не когда не встречал таких статей.
Спасибо. И ещё вопросик: а деньги полученные оттудаsmiling smiley на текущие расходы(з/пл, офис и т.д.) будут считаться доходом?


По идее, это ж одно предприятие, типа филиал. Сорее всего не ВД. Но лучше это узнать у бухгалтеров, которые это знают или работают в представительствах.
Олег Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> По идее, это ж одно предприятие, типа филиал.
> Сорее всего не ВД. Но лучше это узнать у
> бухгалтеров, которые это знают или работают в
> представительствах.


Да я тоже так думаюsmiling smiley Но где же их найтиsmiling smiley
Re: Представительство
Почитайте законодательство и литературу на этот счет... причем тут филиал..
Если ваше представительство будет осуществлять коммерческую деятельность, то есть определенные проблемы в налогообложении, по этому, желательно открыть иностранную компанию (юрлицо) в Украине. Не лишним будет выяснить есть ли между странами действующее соглашении об избежании двойного налогообложения.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Alf Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Почитайте законодательство и литературу на этот
> счет...

сорентируйте, что почитать. Спасибо.
Re: Представительство
В Лиге валом материалов

Матеріал надано редакцією газети «ГоловБух», передплатні індекси – 23642 (укр.), 23641 (рос.)
(ТОВ «Видавництво «ГоловБух», тел. (044) 390-55-25, e-mail: podpiska@glavbuh.org, [www.glavbuh.org])

Останнім часом дедалі більше нерезидентів зацікавлені у провадженні діяльності в Україні через свої представництва. Цьому сприяють два позитивних чинники: хороше географічне положення країни та наявність вільних трудових ресурсів. У даній консультації розглянуто порядок реєстрації представництв платниками податку, оподаткування їх доходів, одержаних з джерел походження з України, а також звільнення їх від оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів, та форми податкової звітності представництв з різним статусом.


Особливості оподаткування представництв в Україні



Статус представництв

Представництвом іноземної фірми є акредитована в установленому порядку законодавством України особа, яка на підставі відповідних належним чином оформлених повноважень представляє в Україні інтереси нерезидента – юридичної особи (п. 34 ст. 1 Митного кодексу України). Представництво не є юридичною особою (ст. 95 Цивільного кодексу України).

На території України діють такі представництва:

– постійні (п. 1.17 Закону про прибуток);

– так звані непостійні (представництва, консульські установи та інші офіційні представництва іноземних держав, міжнародні організації та їх представництва, що мають дипломатичні привілеї та імунітет, а також представництва інших іноземних організацій і фірм, які не здійснюють господарської діяльності відповідно до законодавства України);

– резиденти або агенти з незалежним та із залежним статусом.

Якщо метою створеного представництва є ведення будь-якого виду господарської діяльності, яку здійснює нерезидент, то воно визнається постійним представництвом нерезидента. До таких представництв нерезидента належать (п. 1.17 Закону про прибуток): місце управління, філіал, офіс, завод, фабрика, майстерня, шахта, нафтова чи газова свердловина, кар'єр або інше місце розвідки чи видобутку корисних копалин.

З метою оподаткування до постійних представництв прирівнюються також резиденти або агенти із залежним статусом, які мають повноваження діяти від імені нерезидента, а саме (п. 1.17 Закону про прибуток):

– укладати договори та контракти від імені нерезидента;

– зберігати та утримувати на складах запаси товарів, що належать нерезиденту, та здійснювати поставку цих товарів від імені нерезидента, крім резидентів, що мають статус складу митниці.

До постійного представництва нерезидента в Україні прирівнюється представництво, яке здійснює комерційну діяльність, а також резиденти або агенти із залежним статусом.

Після виконання резидентами зазначених повноважень у нерезидента виникають цивільні права та обов'язки за цими договорами та контрактами. Вищезазначені резиденти, які прирівнюються до постійних представництв, не підлягають додатковій реєстрації в податкових органах як платники податку.

Слід зазначити, що визначення поняття «резиденти або агенти з незалежним та агенти з залежним статусом» в Законі про прибуток не наведено, але, як було зазначено, згідно з пунктом 1.17 Закону про прибуток до постійних представництв прирівнюються резиденти. У даному разі розуміються резиденти або агенти з залежним статусом. Поняття агентів застосовується у пунктах 5 (агент з залежним статусом) і пунктах 6 (агент з незалежним статусом) статті 5 більшості міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування, укладених між Україною та іншими країнами. Прямого визначення статусу агентів у цих міжнародних договорах не наведено, воно випливає зі змісту вищезазначених пунктів статті 5 цих договорів.

Якщо підприємство нерезидента здійснює діяльність на території України через брокера, комісіонера або іншого агента з незалежним статусом, які діють у межах своєї звичайної діяльності, то вважається, що таке підприємство не має постійного представництва в Україні.

До нерезидентів, які не здійснюють господарської діяльності на території України, належать дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва іноземних держав, які представляють інтереси юридичної особи – нерезидента, укладають від її імені контракти та договори. Тобто вони здійснюють діяльність, яка не має на меті одержання доходу.

Вважається, що підприємство нерезидента не має постійного представництва в Україні, якщо воно здійснює діяльність через агента з незалежним статусом. Нерезиденти, які не здійснюють господарську діяльність в Україні, також не створюють постійного представництва.

Від статусу створеного на території України представництва нерезидента залежить порядок відкриття його поточного рахунку в банку. Згідно з пунктом 1.8 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 р. № 492, банк відкриває своїм клієнтам такі поточні рахунки в національній валюті:

– типу «Н» – офіційним представництвам і представництвам юридичних осіб – нерезидентів, які не займаються підприємницькою діяльністю на території України;

– типу «П» – постійним представництвам.

Таким чином, непостійні представництва нерезидентів не мають права використовувати кошти з поточного рахунку типу «Н» для ведення підприємницької діяльності.

Реєстрація представництва платником податку на прибуток

Постійне представництво нерезидента до початку здійснення господарської діяльності в Україні повинно зареєструватись як платник податку на прибуток у податковому органі за місцем фактичного ведення господарської діяльності, оскільки підпунктом 2.1.4 Закону про прибуток постійні представництва нерезидентів визначено платниками податку на прибуток.

Із документа

<...>

«Постійне представництво, яке розпочало свою господарську діяльність до реєстрації у податковому органі, вважається таким, що ухиляється від оподаткування, а одержані ним прибутки вважаються прихованими від оподаткування.»

<...>

(п. 2.5 Закону про прибуток)

Пунктом 2.1 Положення про порядок реєстрації та обліку постійних представництв нерезидентів в Україні як платників податку на прибуток, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 12.08.97 р. № 293, в редакції наказу Державної податкової адміністрації від 16.01.98 р. № 23 (далі – Положення № 293), встановлено, що для реєстрації платником податку на прибуток постійне представництво повинно подати до податкового органу такі документи:

– заяву про реєстрацію постійного представництва нерезидента як платника податку на прибуток за формою, наведеною в додатку 1 до Положення № 293;

– витяг з торговельного (банківського) реєстру країни за місцезнаходженням офіційно зареєстрованого головного органу управління (контори) нерезидента;

– довідку від банківської установи, в якій офіційно відкрито рахунок нерезидента;

– довіреність на здійснення представницьких функцій в Україні, оформлену згідно з законами країни, де офіційно зареєстровано контору нерезидента.

Постійному представництву нерезидента, зареєстрованому платником податку на прибуток, податковий орган видає свідоцтво за формою, наведеною в додатку 2 до Положення № 293 (п. 2.9 Положення № 293).

Оподаткування представництв

Суми прибутків постійного представництва нерезидента оподатковуються у загальному порядку, тобто за ставкою 25 % до об'єкта оподаткування, встановленою в пункті 10.1 Закону про прибуток. При цьому постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який здійснює свою діяльність незалежно від нерезидента (п. 13.8 Закону про прибуток).

Оподатковуваний прибуток постійного представництва нерезидента визначається платником податку самостійно відповідно до пункту 1.12 Порядку складання розрахунку податку на прибуток нерезидента, що проводить діяльність на території України через постійне представництво, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 31.07.97 р. № 274 (далі – Порядок № 274).

У разі коли представництво нерезидента самостійно не має можливості визначити прибуток, одержаний з джерелом його походження з України, шляхом прямого підрахування, то оподатковуваний прибуток визначається податковим органом як різниця між валовим доходом і валовими витратами, із застосуванням до суми нарахованого валового доходу коефіцієнта 0,7 (п. 13.8 Закону про прибуток).

Щодо оподаткування ПДВ, то пунктом 1.2 Закону про ПДВ представництво нерезидента визначено як особу, яка є платником ПДВ. При цьому для цілей оподаткування ПДВ на відміну від платника податку на прибуток платником ПДВ у податковому органі повинно зареєструватися постійне представництво нерезидента, а також представництво, яке не здійснює господарську діяльність.

Подання звітності представництвами

Представництва нерезидентів, створені в Україні, зобов'язані вести бухгалтерський облік і подавати фінансову звітність відповідно до законодавства України (ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV (далі – Закон № 996). Відповідно до пункту 3 статті 11 Закону № 996 для іноземних представництв суб'єктів господарської діяльності положеннями бухобліку встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати (ПБО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва»).

Постійні представництва нерезидентів також повинні щоквартально подавати податковим органам за своїм місцезнаходженням декларацію про прибуток, одержаний з джерел в Україні, а також розрахунок нарахованого податку на прибуток за формою, наведеною в додатку 2 до Порядку № 274 (п. 16.11 Закону про прибуток).*

Представництва, що не ведуть господарську діяльність

Представництва нерезидентів на території України, діяльність яких не вимагає створення постійних представництв, можуть бути звільнені від оподаткування в Україні відповідно до міжнародних договорів (конвенцій). Роз'яснення з цього питання надано ДПАУ в листі від 18.02.2006 р. № 1448/6/12-0116. Якщо міжнародним договором передбачено інші правила оподаткування нерезидентів, ніж ті, що встановлено Законом про прибуток, то пріоритет мають норми міжнародного договору (п. 18.1 Закону про прибуток). Для звільнення від оподаткування ці представництва нерезидентів повинні підтвердити свій статус і довести, що їх діяльність не належить до звичайної діяльності нерезидента, який їх створив.

Доказом допоміжного або підготовчого характеру здійснюваної представництвом діяльності по відношенню до діяльності іноземної компанії, яка створює представництво, повинні бути документи, що свідчать про безпосередній вид діяльності самої компанії, а також про те, виконанню яких саме функцій для нерезидента відповідає діяльність його представництва в Україні.

ДПАУ в листі від 06.08.2003 р. № 6793/6/15-1316 роз'яснила, що такими документами можуть бути, наприклад, уставні документи компанії нерезидента, виписка з торгово-промислової палати країни за місцезнаходженням нерезидента, довідка від банківської установи, в якій офіційно відкритий рахунок нерезидента, а також інші аналогічні документи, які видаються згідно з законодавством іноземної країни.

Таким чином, якщо з наданих нерезидентом документів випливає, що діяльність представництва не створює постійне представництво нерезидента (тобто постійне місце діяльності, через яке нерезидент повністю або частково здійснює свою комерційну діяльність), а має допоміжний чи підготовчий характер по відношенню до основної діяльності нерезидента, то така діяльність звільнятиметься від оподаткування в Україні відповідно до міжнародного договору.

Застосування норм міжнародних договорів

Перелік міжнародних договорів, які застосовуються платниками податку для уникнення подвійного оподаткування, регулярно визначає ДПАУ. На даний час є чинним перелік міжнародних договорів, визначений у листі ДПАУ від 20.01.2007 р. № 961/7/12-0117.

Пунктом 3 Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. № 470 (далі – Порядок № 470), визначено, що норми міжнародного договору застосовуються шляхом:

– звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України;

– зменшення ставки податку;

– шляхом повернення різниці між сплаченою сумою податку та сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору.

Щоб скористатися нормами міжнародних договорів нерезидент повинен надати особі, яка виплачує йому доходи, довідку (нотаріально засвідчену копію довідки), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір. Така довідка видається компетентними органами країни, що уклала міжнародний договір з Україною, за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 470.

Норми міжнародного договору щодо звільнення від оподаткування застосовуються на підставі довідки, яка підтверджує статус нерезидента.

Деякі види діяльності нерезидента на території іншої держави не передбачають створення постійного представництва. Наприклад, згідно з пунктом 4 статті 5 цілого ряду конвенцій діяльність, що має допоміжний і підготовчий характер стосовно основної діяльності нерезидента, не передбачає відкриття його постійного представництва. У разі коли між Україною та представництвом нерезидента не укладено міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування, то оподаткування доходів представництва нерезидента здійснюється в Україні на загальних підставах відповідно до Закону про прибуток.

Оподаткування та звітність представництв, що не ведуть господарську діяльність

Особливості оподаткування доходів, отриманих нерезидентом, згідно з міжнародними договорами України визначено в пункті 4 Порядку № 274.

Нерезиденти, які мають право на переваги відповідно до міжнародного договору України (надалі – договір) щодо звільнення (або зменшення) від оподаткування окремих видів доходів, повинні подавати до податкових органів таку податкову звітність (п. 4.1 Порядку № 274):

– декларацію про прибуток підприємства та письмове підтвердження про те, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір;

або

– розрахунок оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється податковим органом за формою, наведеною в додатку 2 до Порядку № 274.

Разом з декларацією про прибуток підприємства або з розрахунками визначення оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезиденти заповнюють і подають до державного податкового органу відомості про доходи, що звільнені від оподаткування або оподатковуються за спеціальними ставками на підставі міжнародних договорів України (надалі – відомості), за формою, наведеною в додатку № 3 до цього Порядку.

Якщо нерезидент не здійснює регулярну діяльність на території України через постійне представництво, то письмове підтвердження про це подається до податкового органу при кожному поданні декларації або розрахунку (п. 4.4 Порядку № 274).

ДПАУ в листі від 13.12.2002 р. № 8472/6/15-2316 роз'яснила, що при використанні переваг міжнародного договору об'єкт оподаткування представництва нерезидента може визначатися за даними декларації про прибуток або розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва, що здійснюється податковим органом.

ПРИКЛАД
Представництво підприємства Королівства Норвегія для вивчення попиту на товар використовує приміщення на території України для зберігання та показу зразків товарів, які воно виготовляє. Між Україною та Королівством Норвегія укладено Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і на майно (далі – Конвенція), яка набула чинності 18.09.96 р.

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 4 статті 5 Конвенції термін «постійне представництво» не включає використання споруд виключно з метою зберігання або показу товарів чи виробів, що належать підприємству. Цей вид діяльності в Україні не належить до підприємницької діяльності представництва нерезидента, а має допоміжний та підготовчий характер, і відповідно до пункту 1 статті 7 Конвенції не підлягає оподаткуванню.

Звертаємо увагу, що податкова звітність представництва за 9 місяців 2007 року має бути подана до податкового органу в такому складі:

– довідка про підтвердження статусу нерезидента;

– відомість за формою, наведеною в додатку 3 до Порядку № 274 (заповнюється відповідно до пункту 4.6 Порядку № 274);

– Розрахунок.

При заповненні форми податкової звітності за 9 місяців 2007 року представництва підприємства Королівства Норвегія рекомендуємо скористатися наведеними зразками.

(Витяг)

Відомості
про доходи, що звільнені від оподаткування або оподатковуються за спеціальними ставками на підставі міжнародних договорів України

Відповідно до міжнародного договору України та Королівства Норвегія нерезидент, зазначений у цій декларації, має право на звільнення або зменшення оподаткування стосовно таких видів доходів.

1. Діяльність допоміжного або підготовчого характеру

У звітному періоді постійне представництво здійснювало такі види діяльності, стосовно яких отримало або йому було нараховано такі доходи:

Вид діяльності (перелічити види діяльності так, як вони вказані в договорі)
Одержаний або нарахований дохід
Понесені витрати
1. Використання приміщення для зберігання та показу зразків товару
15000
13600
...


4. Всього (сума попередніх рядків)
15000
13600

Інших видів діяльності постійне представництво не здійснювало. Згадані вище види діяльності не є видами підприємницької діяльності нерезидента.

Відповідно до пункту 4 статті 5 Договору ці види діяльності носять підготовчий або допоміжний характер, їх здійснення не утворює постійного представництва. В розумінні Договору доходи від такої діяльності не підлягають оподаткуванню.

(Витяг)

РОЗРАХУНОК
оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється податковим органом

Показники
Код рядка
За звітний квартал
Наростаючим підсумком з початку звітного року
1. Валовий дохід
1
15000
25000
2. Валові витрати
2
13600
20600
...
...
...
...
4. Доходи, звільнені від оподаткування на підставі міжнародних договорів України:

15000
25000
4.1. Від діяльності допоміжного або підготовчого характеру
4
15000
25000
...
...
...
...
Усього доходів, звільнених від оподаткування
(рядок 4 + рядок 5 + рядок 6 + рядок 7)
8
15000
25000
5. Скориговані валові доходи постійного представництва (рядок 1 – рядок 8)
9
0
0
6. Валові витрати, понесені постійним представництвом у зв'язку з одержанням доходів, звільнених від оподаткування на підставі міжнародних договорів України:

13600
20600
6.1. Від діяльності допоміжного або підготовчого характеру
10
13600
20600
...
...
...
...
Усього витрат, понесених постійним представництвом у зв'язку з одержанням доходів, звільнених від оподаткування
(рядок 10 + рядок 11 + рядок 12 + рядок 13)
14
13600
20600



Любов Тетянич
Бухгалтер-експерт
газети «ГоловБух»



«ГоловБух», 28 вересня 2007 р., № 54 (533), с. 26 (www.glavbuh.org)

Дата підготовки 28.09.2007
Газета «ГоловБух»

____________

До відома


Примітки до статті...


* Як зазначає ДПАУ, постійні представництва нерезидентів в Україні зобов'язані подати податкову звітність з податку на прибуток за 11 місяців 2007 року та сплатити податок у встановлені строки (лист від 07.12.2007 р. № 15310/5/15-0516).


Читайте на цю ж тему...


Питання податкового та бухгалтерського обліку операцій нерезидентів та їхніх представництв, як і раніше, цікавлять фахівців:
• Юлія Коломоєць – «Необхідна інформація про передачу нерезидентом своєму представництву транспортного засобу у службове користування» («Адвокат Бухгалтера», квітень 2008 р., № 11 (185), с. 38 (www.ab.net.ua)).

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Спасибо большое!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00035799999999997