Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Доплата до МЗП

Відправлено користувачем brazzaville 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доплата до МЗП
Доброго дня, допоможіть розібратися з МЗП.
В мене є працівник який в Липні місяці працював 25 днів з 22 (було перехідне відрядження). В серпні він вже відпрацював 18 днів з 22. За інструкцією на підприємстві йому було надано вихідні, які він працював у відряджені. Оклад за Серпень місяць становить 3340. Всього за серпень йому нарахована з/п 2900,50. Чи маю я доплачувати до 3200?
Re: Доплата до МЗП
Знайшла ось таку статтю [tqm.com.ua]

Отдельно остановимся на оплате периода командировки и ее включении в сумму зарплаты для расчета доплаты до уровня МЗП. Для этого вспомним норму трудового законодательства об оплате служебной командировки.

Так, согласно ст. 121 КЗоТ работникам, направленным в служебную командировку, оплата труда за выполненную работу осуществляется согласно условиям, определенным трудовым или коллективным договором, и размер такой оплаты не может быть ниже среднего заработка. То есть для выполнения этого требования надо рассчитать и сравнить среднедневной и дневной заработки и оплатить период командировки по наибольшему показателю. При этом отметим: как при расчете дневного заработка, так и при расчете среднедневного заработка согласно Порядку № 100 включается также и доплата до МЗП.

Если дневной заработок оказался выше среднедневного заработка, то оплачивать период командировки мы должны как за обычные рабочие дни. А это значит, если работнику положена доплата до МЗП за этот месяц, он ее получит в общей сумме зарплаты за месяц.

Если среднедневная зарплата за период командировки оказалась больше дневного заработка (при расчете которого, кстати, включена уже доплата до МЗП за месяц командировки), то среднюю зарплату за период командировки не нужно включать в общую сумму зарплаты за месяц для сравнения ее с МЗП. В этом случае уровень МЗП определяют пропорционально отработанным дням. И с этой суммой сравнивают зарплату за месяц, за исключением среднего заработка за период командировки.
Re: Доплата до МЗП
В мене за період відрядження середньоденний заробіток вищи ніж денний, в Серпні відряджені він був 6 днів.
Виходить по денному заробітку за 12 днів в мене виходить 1821,82 грн.
За дні в відрядження по середньоденному 6 днів виходить 1078,68 грн.
Разом 2900,50 за 18 днів
4 дні - це вихідні, які він працював у липні.
За даними цієї статті при порівнювання до МЗП я немаю включати середньоденну зарплату?
Отже, 3200/22*18 =2618,18
2618,18-1821,82=796,36
1821,82+796,36+1078,68=3696,86
Я правильно рахую?


Re: Доплата до МЗП
ви хочете щоб ми почитали статтю і дали Вам коротеньку її оцінку? smiling smiley нам лінь читать, бо багато літер )
Re: Доплата до МЗП
за відрядження по закону платиться зарплата, але не нижче середнього заробітку. Це не середній заробіток, це зарплата (тобто зарплата за відпрацьований час) в розмірі не нижче середнього заробітку. Тому вона в майбутньому має входити в базу для розрахунків усіх видів середніх заробітків.
Re: Доплата до МЗП
по першому вашому питанню - ви не маєте доплачувати до 3200, якщо він не відпрацював повного місяця.
Але якщо він на основному місці, то ЄСВ з 3200.
Re: Доплата до МЗП
Доброго дня, Котег! З Вами 100% погоджуюсь дуже багато води написала. Просто сердній заробіток збив з толку при порівнянні з МЗП. Але в моєму випадку, це порівняння не потрібно було робити, просто необхідно доплатити ЄСВ. Впринципі все так як Ви і написали.
Представлений зверху розрахунок - ахінея!drinking smiley
Дякую за Вашу увагу!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00051900000000005