Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

чи потрібно брати працівникам направлення в центрі зайнятості?терміново

Відправлено користувачем sunset_sun 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрий день! проконсультуйте ,будь ласка,хто добре знає. така ситуація:
прийшла в фонд зайнятості інспектор каже вам треба здати звіт 3-пн про наявність вакансій,якщо будете приймати людей.а потім 5-пн. Про 5-пн знаю.
Заповнила я цей 3-пн і вказала,що є вже кандидатури,а інспектор потім каже нехай люди прийдуть з труд.книжками і паспортами візьмуть направлення у нас, щоб ми їх прийняли. Мовляв,тільки після цього ми зможемо їх прийняти.
Так як я в цих питаннях зовсім не компетентна ще,прошу допомоги.
Питання: чи зобов'язані люди йти і у них брати направлення? Чи дійсно ми зможемо їх прийняти тільки після отримання направлення?Що це звіт 3-пн зобовязує брати направлення? Але ж це просто якась маячня виходить. ми самі знайшли цих працівників ,вони прийшли їх влаштовуємо і вони вже пішли на роботу та й ми не можемо їх відривати від роботи з об'єкту в іншому місті .
питаюсь ,бо хочу здати 5-пн, але як прийду до неї і вона щось мені казатиме хочу володіти ситуацією)).Вдячна за інформацію!
Працівників ви можете оформити і без направлення. Просто фонд хоче провести їх усебе по базах, щоб показати, що він допоміг особам в пошуку роботи.
Quote
DtKt_Consultant3
Працівників ви можете оформити і без направлення. Просто фонд хоче провести їх усебе по базах, щоб показати, що він допоміг особам в пошуку роботи.

я зрозуміла. Але якщо звіт 3-пн вже здано,то я можу прийняти їх і здати спокійно 5-пн? чи якщо здано 3-пн ,то треба брати направлення?


В наказі наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 грудня 2005 р. N 420
в інстуркції щодо заповнення форми звітності N 3-ПН "Звіт про наявність вакансій"
вказано таке

Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" підприємства, установи й організації, їх структурні підрозділи та філії незалежно від форми власності та господарювання повинні за наявності вакансій у повному обсязі подавати інформацію про наявність вільних робочих місць (вакансій) центрам зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.

Форма використовується для інформування населення про наявність вакансій, сприяння працевлаштуванню громадян, зареєстрованих у центрах зайнятості як такі, що шукають роботу, для підбору персоналу на замовлення роботодавців, для оцінки поточної потреби в кадрах та організації професійної підготовки населення відповідно до потреб ринку праці.

Тобто звіт подають для інформування, що є вакансія.
Я не знайшов зобовязання в КЗпП, що працівника можна взяти на роботу лише якщо у нього є направлення від фонду зайнятості.
Скоріш за все фрни просто хочуть підвищити свої показники працевлаштування.
Вы подали отчет о наличии вакансий, фонд занятости на моент принтия людей к вам людей не направлял. Можете спокойно принять своих людей, а фонд совсем уже оборзел. А потом читаешь статьи как они хорошо работают.
Quote
DtKt_Consultant3
В наказі наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 грудня 2005 р. N 420
в інстуркції щодо заповнення форми звітності N 3-ПН "Звіт про наявність вакансій"
вказано таке

Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" підприємства, установи й організації, їх структурні підрозділи та філії незалежно від форми власності та господарювання повинні за наявності вакансій у повному обсязі подавати інформацію про наявність вільних робочих місць (вакансій) центрам зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.

Форма використовується для інформування населення про наявність вакансій, сприяння працевлаштуванню громадян, зареєстрованих у центрах зайнятості як такі, що шукають роботу, для підбору персоналу на замовлення роботодавців, для оцінки поточної потреби в кадрах та організації професійної підготовки населення відповідно до потреб ринку праці.

Тобто звіт подають для інформування, що є вакансія.
Я не знайшов зобовязання в КЗпП, що працівника можна взяти на роботу лише якщо у нього є направлення від фонду зайнятості.
Скоріш за все фрни просто хочуть підвищити свої показники працевлаштування.

Велике вам спасибі!!!іду в розвідку)) про результати відпишусь)
Quote
sunset_sun
Добрий день! проконсультуйте ,будь ласка,хто добре знає. така ситуація:
прийшла в фонд зайнятості інспектор каже вам треба здати звіт 3-пн про наявність вакансій,якщо будете приймати людей.а потім 5-пн. Про 5-пн знаю.
Заповнила я цей 3-пн і вказала,що є вже кандидатури,а інспектор потім каже нехай люди прийдуть з труд.книжками і паспортами візьмуть направлення у нас, щоб ми їх прийняли. Мовляв,тільки після цього ми зможемо їх прийняти.
Так як я в цих питаннях зовсім не компетентна ще,прошу допомоги.
Питання: чи зобов'язані люди йти і у них брати направлення? Чи дійсно ми зможемо їх прийняти тільки після отримання направлення?Що це звіт 3-пн зобовязує брати направлення? Але ж це просто якась маячня виходить. ми самі знайшли цих працівників ,вони прийшли їх влаштовуємо і вони вже пішли на роботу та й ми не можемо їх відривати від роботи з об'єкту в іншому місті
Полтора года назад была ситуация один в один как у вас. Хотела выполнить букву закона и подать в ЦЗ и 3-пн и 5-пн (работники уже были на вакансию ) Но не все так просто оказалось. Как они мне в ЦЗ объяснили при подаче ф. 3-пн предприятие попадает в единую базу для всей Украины, что у нас есть вакансии. И нам обязаны будут направлять работников соискателей с ЦЗ . Вакансии в базе закроются , если в штат будут приняты люди через ЦЗ.То есть те работники которых мы нашли на эти вакансии нужно в обязательном порядке направить к ним лично для оформления через ЦЗ. Выяснила у них , что если не сдавать отчет 3-ПН будет штраф на руководителя при проверке. Созвонилась со своим директором объяснила позицию ЦЗ и спросила , что он предпочитает привезти (направить )работников в ЦЗ или уплатить штраф. Был выбран штраф , отчеты сдавать не стала . Теперь вообще не заморачиваюсь с этими отчетами.
Сколько раз подавала отчёты 3Пн, а затем 5ПН по собственно найденым сотрудникам, никогда не было проблем с центром занятости. Единственно когда им попадает 3ПН по почте они звонят узнают занята ли уже данная вакансия.Отвечаю - да.
У звязку з тимчасовою відсутністю діяльності, були звільненні всі працівники (в т.ч. директор) у жовтні 2012 року, зараз відновлюємо діяльність, приймаємо лише директора, які звіти потрібно подати в ЦЗ та в які терміни?
ого, спасибо, я не знала, что надо 3пн подавать перед 5пн....когда последний раз сдавала 5пн, спросила, надо ли еще что-то подавать, ответили, что нет...вот теперь даже не знаю, как правильно
За неподачу 3-ПН штрафов не предусмотрено. А что касается просьб зарегистрировать у них Ваших работников - это лишь просьба и Вы можете не соглашаться. Но, с другой стороны, в дальнейшем и они могут не реагировать на Ваши просьбы (например, если опоздали со сроками сдачи и просите внести задним числом или еще мало ли какие ситуации). А если не дорожите отношениями или налаженых отношений нет, то вобще не парьтесь.
Розказую як усе пройшло. Зробила я 5-пн ( дата наказу про прийняття і дата прийняття та сама яким подала вакансії) на ті вакансії,що були подані у 3-пн .Принесла звіт і сказала,що людей ми прийняли і відправили на об'єкт працювати одразу ж. Знімати їх з об'єкту ,який знаходиться в іншому місті керівництво не буде заради того,щоб вони взяли направлення в ЦЗ.
Мені ж інспектор каже ,що потрібно ,мов ви не можете без направлення їх прийняти. Я запиталась на якій підставі?Як підказав мені консультант ДК , в кодексі про працю немає згадки про таке .
Питаюсь,що тоді нас зобовязує брати направлення ?3-пн? в інструкції по 3-пн пише,що це суто інформування населення. Вмить розмова змінила русло.)
Інспектор каже.:Розумієте, нам треба.Ви з копіями паспортів і труд. прийдіть без людей і зареєструйте. Ще й просили якийсь договір підписати про якісь добровільні роботи на 3 дні.)))) Я була в шоці. Промовчала і пішла.
Керівництво моє було в неменшому ступорі з їх пропозицій.Як вони собі уявляють щоб ми брали копії паспортів і трудових людей без їх згоди і реєстрували їх в ЦЗ. Ще й якісь добровільні роботи. Ще не вистачало,щоб вони людей потім зобов'язали йти на роботи якісь.Верх наглості.
Так історія на тому не закінчилась. Дзвонять мені на роботу в понеділок і Вимагають ,щоб гол.бухгалтер Негайно прийшов в ЦЗ.Їм кажуть,що я у відрядженні в іншому місті. Їм це було всеодно. ))кажуть.вже!)). виявилось,що потрібно написати заяву,з проханням зняти вакансії. Оскільки інспектор без нашої згоди вже підготувала якісь там документи ,що ЦЗ нам знайшов ці вакансії. Після наданих мені пояснень,я запиталась: подаючи звіт 3-пн ЦЗ має шукати нам людей т-ки якщо ми про це попросимо? Відповідь- так.
Не знаю чи то у нас тільки такий дурдом,але чітких роз'яснень на питання:яка процедура подання цих звітів підприємством і до чого вони зобов'язують я так і не почула. Єдине,що мені сказали "розмито" ,що зараз вони щось узгоджують кодекс про працю з новим законом про зайнятість . що 5-пн тепер без штрафу,а 3-пн з. і що мають бути нові звіти про вик.роб часу. Щось таке. Зробила висновок,що потрібно сідати і самій читати новий закон чи дійсно все вищесказане правда. Можливо вже хтось опрацьовував детально цей закон?
Quote
lm2010
Был выбран штраф , отчеты сдавать не стала . Теперь вообще не заморачиваюсь с этими отчетами.
аналогично - гимору на свой зад и бензину на дорогу туды и взад в этот ЦЗ больше чем того штрафа.
Мне тоже как-то что-то такие втирали, я покивала да и проигнорила. Т.е. уволили и приняли без того, что они нам свечку держали. Пока тихо. Никаких ни 3н ни 5н не подавала.
До нас декілька разів приходили люди з направленнями із ЦЗ, але кажуть, що працювати все рівно не будуть и просили написати відмову. Зараз знову така ж ситуація. Скільки разів ми можемо відмовити в прийомі на роботу, що б у нас не було проблем з Центром зайнятості?
Дякую за відповідь.
пока не найдете человека, который Вам подойдет


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00057000000000007