Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Продаж ОЗ за договором комісії

Відправлено користувачем Mariyana 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрий день усім колегам-форумчанам.

Допоможіть, будь ласка, розібратися як правильно оформити реалізацію транспортних засобів за допомогою договора комісії

Питання виникло через оцінювання майна. Чи має право оцінювач ставити вартість майна з ПДВ.

Передивилася досить нормативної документації - чіткого формулювання (можна чи ні) я не знайшла ніде.
Хтось з респондентів категорично за, хтось - проти, опираючись на засади МСО 2013 щодо визначення ринкової ціни.

Цікавить як зробити правильно?

Буду дуже-дуже вдячна за поради бухгалтерів-практиків, що стикалися з такою ситуацією.
оценка может быть как с НДС, так и без
главное, что если написано без НДС, Вы должны понимать, что и ваша стоимость сравнивается без НДС
поэтому, оценщик, как правило, пишет сумма такая то, в том числе НДС, чтобы ни о кого не было никаких сомнений
вообще не понятна такая постановка вопроса, как у Вас ))


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Quote
Р.В.
оценка может быть как с НДС, так и без
главное, что если написано без НДС, Вы должны понимать, что и ваша стоимость сравнивается без НДС
поэтому, оценщик, как правило, пишет сумма такая то, в том числе НДС, чтобы ни о кого не было никаких сомнений
вообще не понятна такая постановка вопроса, как у Вас ))

Р.В. - це, напевно, від того, що я намагалася "запихнути" у питання все, що мене турбує. І, якщо, вже зовсім по-чесноку, ніколи не стикалася з договором комісії, тому такий сумбур. Вибачайте.
Оцінювач має право писати вартість майна з ПДВ?
а податкові зобов’язання нараховуються в момент передачі транспортних засобів комісіонеру? Чи на дату продажу?


Quote

Оцінювач має право писати вартість майна з ПДВ?

На мою думку, ніхто йому такого права не дає, адже він тільки оцінює майно, а не продає його.
ПДВ нараховує продавець, якому важлива база оподаткування - тобто сума без ПДВ.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote

а податкові зобов’язання нараховуються в момент передачі транспортних засобів комісіонеру? Чи на дату продажу?

В момент передачі комісіонеру

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Quote

Оцінювач має право писати вартість майна з ПДВ?

На мою думку, ніхто йому такого права не дає, адже він тільки оцінює майно, а не продає його.
ПДВ нараховує продавець, якому важлива база оподаткування - тобто сума без ПДВ.

Я думала так само, як і Ви, М.Н.
Але стикнулася з оцінювачем, який прописує суму оцінки з ПДВ (пише, наприклад, ринкова вартість ТЗ 166000,00 , в т.р. ПДВ). Тоді виникає питання стосовно виписки ПН. Ризики для нашого підприємства з донарахування ПДВ при перевірці є?
Quote
Монна Нонна
Quote

а податкові зобов’язання нараховуються в момент передачі транспортних засобів комісіонеру? Чи на дату продажу?

В момент передачі комісіонеру

Тоді за логікою, ПН складати на комісіонера? А потім, по факту продажу, комісіонер сам складає ПН на покупця?
Quote
Mariyana
Quote
Монна Нонна
Quote

Оцінювач має право писати вартість майна з ПДВ?

На мою думку, ніхто йому такого права не дає, адже він тільки оцінює майно, а не продає його.
ПДВ нараховує продавець, якому важлива база оподаткування - тобто сума без ПДВ.

Я думала так само, як і Ви, М.Н.
Але стикнулася з оцінювачем, який прописує суму оцінки з ПДВ (пише, наприклад, ринкова вартість ТЗ 166000,00 , в т.р. ПДВ). Тоді виникає питання стосовно виписки ПН. Ризики для нашого підприємства з донарахування ПДВ при перевірці є?
ну відніміть від 166000 ПДВ - оце головне, що вам потрібно.
Які можуть бути ризики, якщо ви дотримаєтесь всіх норм ПКУ?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Quote
Mariyana
Quote
Монна Нонна
Quote

Оцінювач має право писати вартість майна з ПДВ?

На мою думку, ніхто йому такого права не дає, адже він тільки оцінює майно, а не продає його.
ПДВ нараховує продавець, якому важлива база оподаткування - тобто сума без ПДВ.

Я думала так само, як і Ви, М.Н.
Але стикнулася з оцінювачем, який прописує суму оцінки з ПДВ (пише, наприклад, ринкова вартість ТЗ 166000,00 , в т.р. ПДВ). Тоді виникає питання стосовно виписки ПН. Ризики для нашого підприємства з донарахування ПДВ при перевірці є?
ну відніміть від 166000 ПДВ - оце головне, що вам потрібно.
Які можуть бути ризики, якщо ви дотримаєтесь всіх норм ПКУ?

Я розумію, що треба відняти сум ПДВ від вказаної вартості. Але 20% від суми і в т.р. 20% - суми різні. І продається декілька ТЗ. Тому різниця буде значна, і досить, відчутна.
Чи я вже дуже мудрую?
Це елементарна арифметика smiling smiley
Якщо написано "Крім того ПДВ" - це треба поділить на 5
Якщо написано "В тому числі ПДВ" - це треба поділить на 6

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Це ясно. Дякую за відповідь. smiling smiley
МН, ты не права в корне
для примера:
очень часто используется метод сравнительной цены, т.е. берется цена по рынку, соответствено, это сумма уже включает НДС для плательщика НДС
и именно поэтому оценщик выделяет в акте НДС
чтобы не ришел дурной инспектор и стал рассуждать как МН
бебебе


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Quote
Р.В.
МН, ты не права в корне
для примера:
очень часто используется метод сравнительной цены, т.е. берется цена по рынку, соответствено, это сумма уже включает НДС для плательщика НДС
и именно поэтому оценщик выделяет в акте НДС
чтобы не ришел дурной инспектор и стал рассуждать как МН
бебебе

Я беру 166000 с НДС, выделяю из этой цифры НДС, получаю 138333 без НДС, и снова накручиваю свои обязы в сумме 27666.
Продаю за 166000 с НДС.
Или надо накрутить еще один НДС?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
оценщик пишет: по методу сравнительной стоимости Ваша фигня стоит на рынке 120 гривен.
предприятие продает за 120 грн, в т.ч. 20 грн НДС
приходит тупой налоговый инспектор берет оценку и читает ее буквально 120 гривен, ага, т.е. предприятие продало за 120 гривен, но не накрутило НДС
для этого нормальный оценщик напишет: Ваша фигня стоит 120,00 грн, в т.ч. 20 грн. НДС и проблема отсутствует.
не понимаю, что здесь не так?

автору: не слушайте теоретиков, слушайте меня, мы десятками оценки заказываем уже много лет и пока именно так не стали писать в актах оценочных, были разные нюансы, теперь их нет


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Quote
Р.В.
оценщик пишет: по методу сравнительной стоимости Ваша фигня стоит на рынке 120 гривен.
предприятие продает за 120 грн, в т.ч. 20 грн НДС
приходит тупой налоговый инспектор берет оценку и читает ее буквально 120 гривен, ага, т.е. предприятие продало за 120 гривен, но не накрутило НДС
для этого нормальный оценщик напишет: Ваша фигня стоит 120,00 грн, в т.ч. 20 грн. НДС и проблема отсутствует.
не понимаю, что здесь не так?

Так я и не возражаю smiling smiley
Пусть пишут smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Р.В.
оценщик пишет: по методу сравнительной стоимости Ваша фигня стоит на рынке 120 гривен.
предприятие продает за 120 грн, в т.ч. 20 грн НДС
приходит тупой налоговый инспектор берет оценку и читает ее буквально 120 гривен, ага, т.е. предприятие продало за 120 гривен, но не накрутило НДС
для этого нормальный оценщик напишет: Ваша фигня стоит 120,00 грн, в т.ч. 20 грн. НДС и проблема отсутствует.
не понимаю, что здесь не так?

автору: не слушайте теоретиков, слушайте меня, мы десятками оценки заказываем уже много лет и пока именно так не стали писать в актах оценочных, были разные нюансы, теперь их нет

Дякую, Р.В. Так зробимо, як Ви радите. Ще раз дякую.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000393