Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Оплата від нерезидента у валюті, банк платника утримав комісію.

Відправлено користувачем Kylinichenko 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Покупець-нерезидент оплатив по інвойсу 360,00 євро, нам зарахувалось на рахунок 350 євро. Покупець стверджує, що оплатив повну суму і його банк з нас утримав в якості комісії 10 євро.Перепідписувати документи не буде, оскільки потім в нього не зійдеться облік. Як бути в даній ситуації? в нас висить заборгованість в 10 євро по рахунку 362. В банківській виписці немає жодної інформації про комісію, лише зарахування по 175 євро на валютний і гривневий.
Если с контроля все нормально снялось, спишите и забудьте
Что Вы имеете ввиду "с контроля снялось"? Как проверить? банк молчит ничего дополнительно не запрашивает


Які умови щодо комісії у договорі / інвойсі? Комісія зазначається у т.з. свіфтовці.
Никаки х условий по комисси в контракте не прописано. Удержал комиссию банк нерезидента. Нам на распределительный счёт уже зашла сумма за минусом 10 евро
в контракте необходимо прописывать комиссию банков в странах контрагентов и в банках-корреспондентах
сейчас советую сделать допсоглашение, где прописать, что комиссия за ваш счет, иначе через 180 дней после оплаты банк подаст данные о незакрытом валютном контроле в налоговую инспекцию со всеми вытекающими


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Подивіться у договір чи інвойс - там має бути вказано, що комісії банків - кореспондентів оплачує Продавець ( Виконавець послуг) .Якщо не вказано - нам прийшлось робити ДУ, чи міняти контракт. Тоді, для зняття з валютного контролю, надаєте банку у валютний відділ копію завіреного договору /інвойсу ( я своєму банку надаю цю копію по клієнт-банку). Зверніться на відділення - додатково вам проконсультують, а також попросіть нехай скинуть вам свіфт - там вказана сума комісії . Ставлю в 1С прихід всю суму, і ручними проведеннями одночасно Дт92Кт362 суму комісії знімаю.
Quote
Kylinichenko
Никаки х условий по комисси в контракте не прописано. Удержал комиссию банк нерезидента. Нам на распределительный счёт уже зашла сумма за минусом 10 евро
Это все понятно. Необходимо указывать условия, чтобы банк закрыл сделку.
Говорят что бывает что написано за счет плательщика, а все равно удерживают
Бывают случаи, когда нерезидент доплачивает сумму удержанной комиссии. Но это очень редко. В основном, в экспортных стороны договариваются, что комиссии третьих банков за счет получателя-резидента. Конечно же, во избежание недоразумений, все эти моменты необходимо прописывать в контракте. Как снимать с контроля - п."е" , пункта 1.9 и пункт 1.10 пост.НБУ 136.
Quote
Котег :-)
Говорят что бывает что написано за счет плательщика, а все равно удерживают
Это бывает всегда, если платеж идет через банк США и их клиринговые систему ФРС или СHIPS. У них такое правило, даже платежки с типом комиссии OUR не спасают от списания комиссии и дальнейшего прохождения этого платежа с типом комиссии SHA. Жаль что наш валютный контроль делает вид, что не в курсе и фискалит..

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
А при чем тут валютный контроль, если есть четкие и ясные правила:
Сума вал. виручки може бути зменшена
1. якщо оплата резидентом цих винагород передбачена договором і підтверджена відповідним банківським документом (swift-повідомлення)

2. якщо оплата цих винагород договором не передбачена але є згода отримувача коштів на віднесення цих комісій на власні видатки і є підтвердження в банківському документі (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті);
Quote
Vladik
А при чем тут валютный контроль, если есть четкие и ясные правила:
Сума вал. виручки може бути зменшена
1. якщо оплата резидентом цих винагород передбачена договором і підтверджена відповідним банківським документом (swift-повідомлення)

2. якщо оплата цих винагород договором не передбачена але є згода отримувача коштів на віднесення цих комісій на власні видатки і є підтвердження в банківському документі (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті);

Можна вас попросити посилання на нормативний документ? і що мається на увазі - "і є підтвердження в банківському документі"? є ця комісія у свіфт - переказі?
Просто у мене зараз постало гостро питання з банком, який подав повідомлення на ДФС через такі до кінця нез'ясовані питання. Хоча всі розрахунки проведені вчасно.
Quote
Vladik
А при чем тут валютный контроль, если есть четкие и ясные правила
Четкие и ясные правила на сегодняшний день звучат так:
Quote

відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортними договорами, що передбачають поставку продукції, виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг, та імпортними договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті);
Дивіться вище моє повідомлення в 6-56 сьогодні. П.1.9 та 1.10 постанови НБУ 136. Мається на увазі, що в свіфт-повідомленні може бути видно суму утриманої комісії, а може і не бути. Якщо договором передбачено, що комісії третіх банків ща рахунок отримувача і сума комісії менше 50 євро, то банк має право її врахувати навіть якщо в свіфтовці не зазначено суму комісії, а зазначено просто її тип - SHA.
Quote
olex
Quote
Vladik
А при чем тут валютный контроль, если есть четкие и ясные правила
Четкие и ясные правила на сегодняшний день звучат так:
Quote

відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортними договорами, що передбачають поставку продукції, виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг, та імпортними договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті);

Разве я что-то не так сказал?
Quote
Vladik
Дивіться вище моє повідомлення в 6-56 сьогодні. П.1.9 та 1.10 постанови НБУ 136. Мається на увазі, що в свіфт-повідомленні може бути видно суму утриманої комісії, а може і не бути. Якщо договором передбачено, що комісії третіх банків ща рахунок отримувача і сума комісії менше 50 євро, то банк має право її врахувати навіть якщо в свіфтовці не зазначено суму комісії, а зазначено просто її тип - SHA.
Сума комісії 89,00 євро. У свіфтовці показана, але у договорі чітко не прописана ( формулювання двозначне) . Лист - пояснення подано - з контролю мають зняти?
"е) відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортними договорами, що передбачають поставку продукції, виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг, та імпортними договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті);"

Підкажіть, будь ласка, як трактувати цю норму - я це розумію так - навіть якщо у договорі комісія не прописана - є "відповідний банківський документ"( у нашому випадку свіфт) у якому чітко зазначена сума комісії, тому ""Сума валютної виручки або вартість товарів може бути зменшена" на цю суму.
Якщо в договорі двозначне трактування, банк може причепитися до цього. Має бути чітко все зазначено. Або не зазначено взагалі. Треба дивитись...
Quote
Vladik
Якщо в договорі двозначне трактування, банк може причепитися до цього. Має бути чітко все зазначено. Або не зазначено взагалі. Треба дивитись...

Ну щодо причіпок ми вже зрозуміли , але мене цікавить інше - чи правомірні ці причіпки з огляду на текст - "або підтверджена відповідним банківським документом". Як на мене, НБУ вказує, що достатньо інформації у свіфті про суму знятої комісії.
Тобто є три варіанти
1. Договір + інфо зі свіфт = будь яка сума
2. інфо зі свіфт = будь яка сума
3. Договір без інфо зі свіфт = до 50 євро.

Я так бачу, цікава думка практиків і можливо, юристів?
Так, все вірно. Якщо в договорі нічого не зазначено - достатньо інформації зі свіфтовки.
Quote
Vladik
Quote
olex
Разве я что-то не так сказал?
Вы привели изложение предыдущей редакции. В текущей необходимо предусмотрение договором в любом случае.
В усіх випадках це має бути передбачено договором.
Quote
olex
В усіх випадках це має бути передбачено договором.

Не погоджуюсь. Не має суперечити умовам договору - так. Але може не бути передбачено. Дуже багато таких випадків.
Quote
olex
Quote
Vladik
Quote
olex
Разве я что-то не так сказал?
Вы привели изложение предыдущей редакции. В текущей необходимо предусмотрение договором в любом случае.

Только что проверил. Редакция самая свежая. "Передбачено договором і підтверджено банк-м документом АБО підтверджено банк-м документом". Остаюсь при своем мнении: если в договоре вообще ничего не сказано - достаточно информации из свифтовки.
Quote
Vladik
Quote
olex
Quote
Vladik
Quote
olex
Разве я что-то не так сказал?
Вы привели изложение предыдущей редакции. В текущей необходимо предусмотрение договором в любом случае.

Только что проверил. Редакция самая свежая. "Передбачено договором і підтверджено банк-м документом АБО підтверджено банк-м документом". Остаюсь при своем мнении: если в договоре вообще ничего не сказано - достаточно информации из свифтовки.
Тобто якщо у договорі пробували щось прописати, але не завершили думку - банку важко буде щось довести?))
Важко сказати. Треба дивитись текст. Залежить від вагомості аргументів того, хто буде доводити. Але рішення приймає банк. ))
Quote
Vladik
Только что проверил. Редакция самая свежая. "Передбачено договором і підтверджено банк-м документом АБО підтверджено банк-м документом". Остаюсь при своем мнении: если в договоре вообще ничего не сказано - достаточно информации из свифтовки.
Кстати, похоже так и есть. Только не понятно, зачем включать первое условие. Написали бы "или подтверждено банковским документом, или договором" - и все. Или я чего не понимаю?
А с моей ситуацией никто не сталкивался? В свифтовке OUR, но вычитается фиксированная сумма при каждом платеже [club.dtkt.ua]. Хотя и до 50 евро, банк с контроля не снимет, так как непонятно, что вычитается?
Quote
brick
А с моей ситуацией никто не сталкивался? В свифтовке OUR, но вычитается фиксированная сумма при каждом платеже [club.dtkt.ua]. Хотя и до 50 евро, банк с контроля не снимет, так как непонятно, что вычитается?

А почему банк не снимает с контроля? Что в контракте?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00063199999999999