Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Охорона праці

Відправлено користувачем gallaa 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Охорона праці
Куди необхідно звернутись для навчання , а в подальшому проведенню інструктажу з охорони праці?
Re: Охорона праці
Це саме підприємство робить, воно проводить інструктаж для своіх працівників
Re: Охорона праці
Так необхідно ж фахівця залучити до цього! Я маю на увазі, що директор, наприклад , повинен пройти десь курси з охорони праці, щоб мав змогу провести інструктаж працівникам!


Re: Охорона праці
нема такого обовязкового
Re: Охорона праці
Quote
gallaa
Так необхідно ж фахівця залучити до цього! Я маю на увазі, що директор, наприклад , повинен пройти десь курси з охорони праці, щоб мав змогу провести інструктаж працівникам!
ХТО МАЄ ПРОХОДИТИ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Опубликовано 16.12.2016
Відповідно до п. 4 ст. 29 КЗпП, перш ніж допустити нового працівника до виконання своїх обов’язків, власник повинен «проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці й протипожежної безпеки». Стаття 18 Закону про охорону праці передбачає, крім проходження інструктажу (навчання) з питань охорони праці, також навчання — надання першої медичної допомоги постраждалим і правилам поведінки при аваріях. Оскільки ст. 14 Закону про охорону праці говорить про обов’язок працівника знати і виконувати вимоги безпеки, хтось повинен нагадувати йому про це і фіксувати факт таких нагадувань у вигляді підпису працівника.
Організація навчання, порядок і види інструктажів, порядок перевірки знань з охорони праці також установлюються у відповідних положеннях (стандартах) підприємствах, що затверджуються наказом керівника. Базовим для розробки таких норм є Типове положення про навчання з питань охорони праці. На підставі цього Типового положення з урахуванням специфіки виробництва та вимог державних міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці формуються плани, графіки проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, з якими повинні бути ознайомлені робітники.
Однак, щоб сформувати комісію з перевірки знань (а також, як зазначалося раніше, щоб отримати дозвіл на початок роботи підприємства), навчання та складання екзаменів повинні пройти керівники та особи, відповідальні за охорону праці на підприємстві. Відповідно до ст. 18 Закону про охорону праці «посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок». Йдеться про згаданий у Типовому положенні про навчання з питань охорони праці, в пп. 2.2 Перелік посадових осіб, які зобов’язані проходити перевірку знань з охорони праці.
У що може вилитися недотримання вимог статті 18 Закону про охорону праці, зрозуміти легко, адже не тільки робітників, а й посадових осіб підприємства не можна допускати до роботи без навчання (їх також усувають від роботи на час повторного навчання, якщо виявлені знання незадовільні).
Невелика деталь: пройти повторне навчання і перевірку знань потрібно в місячний термін (це відображено і в тексті статті). Але, як показує практика, тривалість такого навчання сама по собі може бути дуже значним (до місяця і більше). Іншими словами, представник контролюючого органу може просто відправити співробітників підприємства, включаючи директора, «вчитися і ще раз вчитися», поки їх знання з охорони праці та правилах поведінки при аваріях, а також навички надання першої допомоги постраждалим не задовольнятимуть комісію.
Заступник керівника, в службові обов’язки якого, як правило, входить організація роботи з охорони праці, очолює комісію, приймаючу іспити у підлеглих. До складу комісій включаються фахівці служби охорони праці, юридичної, виробничих і технічних служб, представники органів державного нагляду за охороною праці та профспілок. У будь-якому випадку комісія вважається правочинною, якщо до її складу входить не менше трьох осіб. Причому слід врахувати, що особи, що входять до складу таких комісій, в силу пп. 2.2.2 Типового положення про навчання з питань охорони праці повинні пройті навчання і перевірку знань у спеціальних навчальних закладах , які отримали дозвіл Держнаглядохоронпраці. Інші посадові особи, не вказані в додатку №4 до даного Типового положення, але підпадають під перелік посад, які зобов’язані проходити перевірку знань з охорони праці, проходять навчання безпосередньо на підприємстві.
До речі, для ряду посад підприємств з чисельністю більше 500 чоловік потрібно навчання в Національному науково-дослідному інституті охорони праці.
Якщо ж на малому підприємстві немає можливості сформувати належним чином таку комісію, посадові особи і фахівці, а також особи, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, перевірку знань з питань охорони праці проходять в комісіях місцевих органів влади або виконавчої Органів Держнаглядохоронпраці
Слід врахувати, що працівники для виконання робіт з підвищеною небезпекою повинні проходити підготовку тільки в спеціальних навчальних закладах (професійно-технічних училищах, навчально-курсових комбінатах, центрах підготовки і перепідготовки робітничих кадрів і т. п), які отримали в установленому Міносвіти порядку ліцензію та дозвіл Держнаглядохоронпраці на здійснення такого навчання (пп. 2.1.2 типового положення про навчання з питань охорони праці). Причому, що важливо, за рахунок роботодавця. Відповідно до Переліку робіт з підвищеною небезпекою до таких робіт відносяться роботи із застосуванням ручних електро і пневмомашин та інструментів; монтаж, демонтаж і накачування шин, деякі роботи з ремонту та обслуговування автотранспорту; деякі оздоблювальні та деревообробні операції; охорона власності, об’єктів і навіть роботи на копіювальних і розмножувальних машинах.
Посадові особи та спеціалісти, в обов’язки яких входить виконання робіт підвищеної небезпеки, а також особи, зазначені в Переліку робіт, що вимагають професіонального відбору, проходять на підприємстві спеціальне навчання і перевірку знань з охорони праці стосовно конкретних умов виробництва. Згодом такі перевірки повинні проходити не рідше одного разу на рік.
Для інших працівників, які будуть проходити навчання і перевірку знань на підприємстві, службою охорони праці на підставі типових навчальних планів і програм розробляють робочі навчальні плани і програми підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації. Перевірка знань працівників з питань охорони праці проводяться за тими нормативними актами, дотримання яких входить до їх службових обов’язків (п. 1.8 Типового положення про навчання з питань охорони праці). Ось чому важливо надати службі охорони праці посадові інструкції і результати атестації робочих місць.
Результати перевірки оформляються відповідним протоколом засідання комісії, а тим хто здав іспит видаються посвідчення. Якщо працівник проходив навчання і перевірку знань безпосередньо на своєму підприємстві, видача посвідчень про перевірку знань є обов’язковим тільки для тих, хто виконує роботи підвищеної небезпеки (п. 1.9 Типового положення про навчання з питань охорони праці).
Для всіх осіб при прийомі на роботу відповідно до ст. 8 Закону про пожежну безпеку потрібно проходження ще первинного і щорічного інструктажу з питань пожежної безпеки. У свою чергу, працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, один раз на рік проходять перевірку знань з пожежної безпеки, а посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки. Особливості, порядок і терміни проведення такого навчання вказані в переліку посад, при призначенні на які особи зобов’язані проходити навчання з питань пожежної безпеки, і в Типовому положенні про інструктажі, спеціальне навчання з питань пожежної безпеки.
Вступний інструктаж
До цього йшлося про навчання ряду категорій осіб, прийнятих на певні посади (професії). На відміну від такого навчання, вступний інструктаж проводиться практично з усіма працівниками, тимчасовими або постійними, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади, утому числі з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть участь безпосередньо в виробничому процесі або виконуючих інші роботи для підприємства, з учнями і студентами, що проходять на підприємстві виробничу практику або прибулими на екскурсію.
Вступний інструктаж проводить фахівець служби охорони праці або фахівець, на якого наказом покладено ці обов’язки. Для проведення цього інструктажу якраз стане в нагоді кабінет охорони праці або спеціально обладнане приміщення. Орієнтиром для складання програми вступного інструктажу є перелік питань, наведений у додатку 6 до Типового положення про навчання з питань охорони праці. Програма інструктажу затверджуються керівником підприємства. Питання вступного інструктажу формуються таким чином, щоб виконати вимоги ст. 29 КЗпП в частині інформації, яку власник зобов’язаний повідомити працівника при прийомі на роботу.
Про проведення вступного інструктажу інструктуючи та інструктовані розписуються в журналі реєстрації вступного інструктажу (додаток 7 типовому положення про навчання з питань охорони праці). З огляду на необхідність виконання вимог статей 29, 159 КЗпП, запис про проходження інструктажу проставляється в документі про прийняття працівника на роботу.
Первинний інструктаж
Первинний інструктаж проводиться до початку роботи безпосередньо на робочому місці. Він може проводитися як індивідуально, так і з групою працівників однієї професії. Відповідні інструкції повинні враховувати вимоги орієнтовного переліку питань первинного інструктажу, наведеного в додатку 8 типового положення про навчання з питань охорони праці.
Первинний, а також повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередній керівник робіт (начальник виробництва, цеху, дільниці, майстер). Після їх завершення особа, яка проводила інструктаж, проводить опитування і визначає можливість допуску інструктованих до роботи. Після цього в журналі реєстрації інструктажів з охорони праці за формою, наведеною в додатку 9 в типовому положенні про навчання з питань охорони праці, проводяться відповідні записи. Сторінки журналу нумеруються, прошнуровуються і скріплюються печаткою.
Після навчання і проходження первинного інструктажу працівникові видається один екземпляр інструкції. Також такий екземпляр може бути вивішений безпосередньо на робочому місці, інструкція буде необхідна робітнику для підготовки до повторного інструктажу, який проводиться не рідше одного разу на півроку, а для робіт з підвищеною небезпекою — 1 раз в 3 місяці.
Щоб не обтяжувати працівників, не пов’язаних за родом своєї професії (посади), зокрема, з безпосереднім обслуговуванням устаткування, застосуванням приладів та інструментів, керівник підприємства за погодженням з державним інспектором по нагляду за охороною праці може затвердити перелік професій і посад працівників, які звільняються від первинного, повторного і позапланового інструктажів (пп. 4.2.11 Типового положення про навчання з питань охорони праці).
Стажування працівників
Крім проходження інструктажів, Типове положення про навчання з питань охорони праці передбачає стажування працівників. Після проходження первинного інструктажу, але до початку самостійної роботи знову прийнятий працівник протягом 2-15 змін повинен попрацювати під наглядом більш досвідчених колег.
Керівник підприємства може своїм наказом звільнити від стажування працівників, які мають стаж роботи за відповідною професією не менше 3 років, або ж у разі переведення з одного цеху в інший, якщо характер роботи та тип обладнання не змінюються. Програми стажування розробляються для конкретної професії, посади, робочого місця і затверджуються керівником підприємства. Тривалість стажування та прізвище відповідального працівника вказується в наказі. Також можлива регламентація даних питань в положенні про проходження стажування і відповідних інструкціях.
У журналі реєстрації інструктажів передбачені спеціальні графи для записів про проходження стажування і допуск до самостійної роботи, що оформляється наказом (розпорядженням) керівника підприємства (або його структурного підрозділу). Фактично після допуску до самостійної роботи основні обов’язки власника перед працівником можна вважати виконаними, а охорону праці на виробництві встановленого. Інша частина постійних обов’язків зводиться до профілактичних робіт , удосконалення інструкцій і технологій , контролю за виконанням працівниками локальних норм про охорону праці.

Страховий експерт з охорони праці
ВВД ФССНВУ у Кегичівському районі
Моїсеєва Л.П.
Re: Охорона праці
Но лучше всего читать матчасть smiling bouncing smiley Имею в виду, законодательные и нормативные документы
Re: Охорона праці
Где в законе сказано, что обязана быть проверка знаний, и что все должны пройти обучение?) это госорган себе придумал незаконный прикол
Re: Охорона праці
Quote
Котег :-)
Где в законе сказано, что обязана быть проверка знаний, и что все должны пройти обучение?) это госорган себе придумал незаконный прикол
Не, Котег, вы не правы на этот раз

[zakon5.rada.gov.ua]
Re: Охорона праці
Стаття 18. Навчання з питань охорони праці

Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Перелік робіт з підвищеною небезпекою затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок.

Порядок проведення навчання та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці визначається типовим положенням, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.
_______________
Проверка знаний и инструктажи не для всех smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Охорона праці
3.9. Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці (далі - комісія) підприємства, склад якої затверджується наказом (розпорядженням) роботодавця. Головою комісії призначається керівник підприємства або його заступник, до службових обов'язків яких входить організація роботи з охорони праці, а в разі потреби створення комісій в окремих структурних підрозділах їх очолюють керівник відповідного підрозділу чи його заступник.

{Абзац перший пункту 3.9 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 140 від 30.01.2017}

До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, виробничих, технічних служб, представник профспілки або уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці. До складу комісії підприємства можуть залучатися страхові експерти з охорони праці відповідного робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (далі - Фонд) та викладачі охорони праці, які проводили навчання.

{Абзац другий пункту 3.9 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 140 від 30.01.2017}

{Абзац третій пункту 3.9 глави 3 виключено на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 140 від 30.01.2017}

Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб.

3.10. Усі члени комісії у порядку, установленому Типовим положенням, повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
Re: Охорона праці
Автор не указал специфику предприятия.
Re: Охорона праці
Quote
Котег :-)
Где в законе сказано, что обязана быть проверка знаний, и что все должны пройти обучение?) это госорган себе придумал незаконный прикол

"Где в законе сказано" работодатель (директор предприятия) узнает сразу после того, как на рабочем месте с его работником произойдёт несчастный случай.
Re: Охорона праці
Сотрудники Прокуратуры и Нацполиции - "подскажут" и статью, и Закон, и в чём нарушение, и сколько "дадут", "условно или реально"..
- Всё объяснят, всё обоснуют..grinning smiley
Re: Охорона праці
Quote
don2000
Сотрудники Прокуратуры и Нацполиции - "подскажут" и статью, и Закон, и в чём нарушение, и сколько "дадут", "условно или реально"..
- Всё объяснят, всё обоснуют..grinning smiley

Что там с пожаром на нефтебазе БРСМ Нафты - уже всех "наказали" и всем все "дали"? sad smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Охорона праці
Quote
Монна Нонна
Quote
don2000
Сотрудники Прокуратуры и Нацполиции - "подскажут" и статью, и Закон, и в чём нарушение, и сколько "дадут", "условно или реально"..
- Всё объяснят, всё обоснуют..grinning smiley

Что там с пожаром на нефтебазе БРСМ Нафты - уже всех "наказали" и всем все "дали"? sad smiley

У вас силёнок хватит "рядом стоять" со всякими "Нафтами" ? (Армия адвокатов, армия титушек, армия лоббистов в органах власти и пр.)

- У меня нет.
Не хватит.

- Поэтому-то они - "Нафта", а я, вы - это "я" и "вы" соответственно.
Re: Охорона праці
Quote
don2000
Quote
Монна Нонна
Quote
don2000
Сотрудники Прокуратуры и Нацполиции - "подскажут" и статью, и Закон, и в чём нарушение, и сколько "дадут", "условно или реально"..
- Всё объяснят, всё обоснуют..grinning smiley

Что там с пожаром на нефтебазе БРСМ Нафты - уже всех "наказали" и всем все "дали"? sad smiley

У вас силёнок хватит "рядом стоять" со всякими "Нафтами" ? (Армия адвокатов, армия титушек, армия лоббистов в органах власти и пр.)

- У меня нет.
Не хватит.

- Поэтому-то они - "Нафта", а я, вы - это "я" и "вы" соответственно.

Поэтому слова "прокуратура", "полиция", "закон", "нарушение" тоже пишем в кавычках smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Охорона праці
Везде так.
Даже в Канаде и США.

Так-что .. кавычки можно опустить.
Re: Охорона праці
Что там с разливом нефти в Мексиканском заливе у берегов Флориды? К примеру.

Кто-нибудь наказан? grinning smiley

У кого хватает денег на хорошего адвоката (-тов) - тот и прав. smoking smiley
Re: Охорона праці
МН, опасные производства, вобщем. Понятноsmiling smiley обычных не касается
Re: Охорона праці
Quote
Котег :-)
МН, опасные производства, вобщем. Понятноsmiling smiley обычных не касается
Когда я работала на нефтебазе, к нам пришла проверка Держпраци. Мы-то по бухгалтерской части отбивались, а производственникам досталось по самое немогу. И после проверки я оплатила кучу счетов "за обучение и проверку знаний".
Лето 2016 г.
И после пожара на БРСМе к нам тоже заглядывали, но так, в облегченном варианте

_______________
Корисна інформація для бухгалтера



Редаговано разів: 1. Востаннє 07/06/2017 06:45 користувачем Монна Нонна.
Re: Охорона праці
Чи потрібно поновлювати (перереєстровувати в журналі реєстрації інструктажів інструкції по охороні праці)?
Якщо потрібно, то з якою періодичністю?
Re: Охорона праці
когда вопросы по кадрам - уже никого не удивляет, что это бух.форум....вот теперь еще и охрана труда пошла.... оно Вам надо ?
чем еще бухгалтеров загрузят ?
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як виправити помилку в журналі реєстрації інструктажів з охорони праці (пропустили запис про вступний інструктаж)?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00039699999999998