Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Повернення товару з чеком РРО і ПН

Відправлено користувачем Mariyana 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня, рідні колеги-форумчани!

Цікавить про повернення товару, придбаного за готівку, через РРО і, пов’язаного з ним коригування ПЗ.

Питання в наступному: Товар був проданий через РРО, наприклад, 10.04.18р., на ТТ був сформований зет-звіт на загальну суму продажі - 1000,00 грн. Виписана і зареєстрована ПН на 1000,00 грн. з типом причини 11.
На ТТ ведеться окрема каса, через яку було повернуто фізичній особі готівку - 500,00 (був оформлений окремий ВКО 23.04.2018р. на суму повернення).
У ЗІРі є консультація лише про повернення товару наступного дня після придбання, і розглядається випадок, коли ПН ще не зареєстрована.
Як правильно зробити РК до ПН, виписану на загальну суму зет-звіту?
Не треба робити РК, робіть поточну ПН у день повернення - за мінусом цього повернення

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Не треба робити РК, робіть поточну ПН у день повернення - за мінусом цього повернення

Повернення не провели через РРО (( (провели лише ВКО) За це сильно б’ють?


Зробили 1 прибутковий на загальну суму виручки , і 2 -ВКО - в банк і для повернення готівки фіз.особі
Quote
Mariyana

Не треба робити РК, робіть поточну ПН у день повернення - за мінусом цього повернення

Повернення не провели через РРО (( (провели лише ВКО) За це сильно б’ють?

Як це не провели???
Quote

На ТТ ведеться окрема каса, через яку було повернуто фізичній особі готівку - 500,00 (був оформлений окремий ВКО 23.04.2018р. на суму повернення).

Окрема каса - це не окремий РРО???

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Крім РРО на кожній ТТ ведеться окрема каса + є головна каса (ТТ і офіс знаходяться у різних містах)
Повернення коштів зробили після обнулення РРО
Quote
Mariyana
Крім РРО на кожній ТТ ведеться окрема каса + є головна каса (ТТ і офіс знаходяться у різних містах)

Що значить "окрема каса"?
Всі повернення мають йти через РРО

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Mariyana
Повернення коштів зробили після обнулення РРО
Це нічого не змінює.
Потрібно було провести через РРО як розрахункову операцію.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Провели операцією службова видача
Quote
Mariyana
Провели операцією службова видача

Тоді правильно, і повинен бути касовий чек ФКЧ-2:

Quote

Реєстрація видачі коштів у разі повернення товару здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми тільки в разі забезпечення алгоритмом роботи РРО окремого накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків. Якщо РРО не забезпечує такого накопичення, дозволяється реєструвати видачу коштів за допомогою операції «службова видача».

При видачі коштів покупцеві в разі повернення товару видається розрахунковий документ, який має бути надрукований РРО та мати форму № ФКЧ-2 — фіскальний касовий чек (видаткового чека).

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
М.Н., такого чека немає, наскільки я зрозуміла.

І що мені тепер робити? (питання не риторичне)
За яку пораду? smiling smiley
Я не знаю, що тепер робити smiling smiley

Стаття 17. За порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:
вчинене вперше - 1 гривня;
за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);


Маю зустрічне питання - ну невже ні в кого на тій ТТ не виникло бажання проконсультуватись ДО того, як оформлювати ВКО?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
За яку пораду? smiling smiley
Я не знаю, що тепер робити smiling smiley

Стаття 17. За порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:
вчинене вперше - 1 гривня;
за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);

Маю зустрічне питання - ну невже ні в кого на тій ТТ не виникло бажання проконсультуватись ДО того, як оформлювати ВКО?

Та консультувалось ТТ у свого, тепер вже екс-бухгалтера. До мене вже звернулись за порадою, коли минув тиждень з дня проведення операції. Самі розумієте, тепер варантів вже небагато...
А дякую за пораду стосовно формування ПН. Намалюю в поточній ПН за мінусом повернення.
І за те, що поговорили зі мною )))
Якщо робити все правильно, то ПН формується за підсумками кожного дня - з урахуванням всіх продажів та повернень дня.
РК до роздрібних ПН не складаються.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
РК до роздрібних ПН не складаються.

М.Н., де це можна подивитися, маю на увазі нормативний акт або роз’яснення? Тому що з серпня 2017 року була прямо протилежна думка..
і в ЗІРі ..
101.15. Згідно із п. 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 із змінами і доповненнями, у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника), податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції). У разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку) із застосуванням при проведенні розрахунків РРО, за щоденними підсумками операцій складається податкова накладна, в якій суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками групуються за кодами УКТ ЗЕД товарів, що реалізовувалися, при цьому загальна сума по такій зведеній податковій накладній відповідає фактичній сумі виторгу за день та сумі ПДВ, відображеній у Z-звіті.
Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня
2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Отже, у випадку повернення покупцем (який не є платником податку) товару, який був реалізований йому попереднього дня за готівку та відображений постачальником у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій, сума податкових зобов’язань постачальника підлягає відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до такої податкової накладної (за умови надання покупцю повної грошової компенсації вартості такого повернутого товару).
Пункт 192.1 в роздрібній торгівлі не працює.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Тобто, якщо один і той же товар будуть купувати і повертати - то будуть тільки ПЗ і ніяких коригувань немає?
Я думаю - так, навіщо робити собі зайву роботу.
Якби ж ті коригування нормально реєструвалися, а так.... мазохізмом я не страждаю smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Я думаю - так, навіщо робити собі зайву роботу.
Якби ж ті коригування нормально реєструвалися, а так.... мазохізмом я не страждаю smiling smiley

Не по темі, але теж про війну...
Нещодавно власник підприємства, на якому я працюю, заявив, що бухгалтер - це діагноз )))
А Ви мазохізм, мазохізм....
Беріть вище, це стиль життя spinning smiley sticking its tongue out
Quote
Монна Нонна
Якщо робити все правильно, то ПН формується за підсумками кожного дня - з урахуванням всіх продажів та повернень дня.
РК до роздрібних ПН не складаються.
У меня ситуация такая что группировка товаров по кодам занимает заметно больше времени, чем оформление обычной ПН /как на плательщика ПДВ/
Так и делаю, так и регистрирую. В прошлом году допустил ошибку - и зарегил РК на уменьшение
А теперь с РК такая ситуация, что ни в чем не уверен
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.0004