Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Практикант проф.училища.. Как разрешить ситуацию с наименьшими потерями.

Відправлено користувачем Oksana 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 4    Сторінки: 1234Наступна
Директор давал в устной форме очень давно согласие на прохождение практики ученику ПТУ...
Вчера этот ученик является с просьбой подписать Договор на прохождение производственной практики.
Период практики с 01.09. по 09.11.2017
По условиям договора мы 50% з/пл перечисляем училищу, а 50% - выплачиваем ученику.

Насколько я понимаю, то я его должна была официально взять на работу и предоставить Уведомление о принятии сотрудника???
Не очень хочется платить штрафы..

Посоветуйте, что можно предпринять в данной ситуации.
Насколько реально сделать приказ о принятии сотрудника с 07.09.2017? Получается, что не будут совпадать даты начала практики по договору с датой фактического принятия на работу
здесь на форуме была большая тема по этому поводу
поищите


Практиканта в штат не включаете, трудовой договор не заключаете, налоговую не уведомляете. Издаёте приказ о прохождении практики - укажите руководителя практики от предприятия, провести инструктажи по охране труда. Обязательно возьмите заявление на удержание 50% из з/ты практиканта (с указанием ссылок на договор и законодательство). Были проверки управления труда - придирались.В договоре с училищем эта норма должна быть прописана.
50 на 50 делите из чистой з/ты на руки (после удержания налогов). 50% выдаете практиканту, 50% перечисляете на счет училища.
После прохождения практики - дайте ему справку о прохождении практики.
В отчетности отражаем как ГПД. (без доплат до минималки).
А вообще, из собственного опыта (студенты на практике ежегодно) - фактически они вне логики - и не работник - а з/ту платим (хотя понятие з/та здесь не соответствует этому понятию по трудовому законодательству, налоги по з/те платим, они подчиняются правилам внутреннего распорядка и т.д.

Запитання
Підприємство є базою практики учнів ПТУ та студентів вузів. Чи інформувати ДФС про прийняття практикантів? Відповідь
Порядок забезпечення робочими місцями учнів для проходження ними виробничого навчання та виробничої практики на виробництві чи у сфері послуг визначено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики» від 07.06.1999 № 992. Проходження виробничої практики оформлюється договором роботодавця з професійно-технічним навчальним закладом та відповідним наказом. Організація практики студентів вузів в організаціях регламентується Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженим наказом МОН України від 08.04.1993 № 93 (далі — Положення № 93). Практика студентів оформлюється договорами ВНЗ з базами практики (організаціями будь-якої форми власності) та наказами про проходження практики. Отже, у разі проходження виробничого навчання та практики учнями ПТУ, практики студентами вузів трудові відносини не виникають.
Згідно з частиною 3 статті 24 КЗпП повідомлення ДФС подаємо у разі укладення трудового договору.

Таким чином, повідомлення про прийняття на роботу до ДФС не подаються. За наявності вакантних місць студенти можуть бути зараховані на штатні посади, якщо робота на них відповідає вимогам програми практики. При цьому не менше 50% часу відводиться на загальнопрофесійну підготовку за програмою практики (ч. 2 п. 3.7 Положення № 93). У разі зарахування практикантів на штатні посади роботодавець видає наказ про прийняття на роботу за строковим трудовим договором на час проходження практики. У цьому випадку потрібно подавати до ДФС повідомлення про прийняття на роботу.

Джерело: [www.kadrovik01.com.ua]
Шо за бред? Если есть зарплата, то должно быть и уведомление в налоговую.
Выход из ситуации. Пункт договора о зарплате вычеркнуть, подписать без него. Никуда не оформлять. Просто дать документы о прохождении практики.
ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ НЕ ВИНИКАЮТЬ.
ПОВІДОМЛЕННЯ НЕ ПОДАЄТЕ

У листі від 19.05.2017 р. N 5783/4.1/4.1-ДП-17 Держпраці повідомляє, під час виробничого навчання або виробничої практики трудові відносини із учнями ПТНЗ не виникають.
Правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку системи професійно-технічної освіти, створення умов для професійної самореалізації особистості та забезпечення потреб суспільства і держави у кваліфікованих робітниках визначені Законом України "Про професійно-технічну освіту" (далі - Закон N 103).
Статтею 25 Закону N 103 передбачено, що професійно-практична підготовка проводиться у навчальних майстернях, на полігонах, на тренажерах, автодромах, трактородромах, у навчально-виробничих підрозділах, навчальних господарствах, а також на робочих місцях на виробництві чи в сфері послуг у таких формах:
урок виробничого навчання в навчальному закладі;
урок виробничого навчання на виробництві чи в сфері послуг;
виробнича практика на робочих місцях на виробництві чи в сфері послуг;
переддипломна (передвипускна) практика на виробництві чи в сфері послуг;
інші форми професійної практичної підготовки.
Професійно-практична підготовка учнів, слухачів здійснюється у тісному поєднанні з виготовленням корисної продукції, наданням послуг, що оплачуються згідно з законодавством.
Відповідно до статті 29 Закону України N 103 підприємства, установи, організації незалежно від форм власності надають учням, слухачам професійно-технічних навчальних закладів робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики відповідно до укладених із професійно-технічними навчальними закладами договорів про навчально-виробничу практику. Типовий договір про навчально-виробничу практику та порядок надання робочих місць визначаються Кабінетом Міністрів України. Керівники підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за забезпечення належних умов праці та оплату праці учнів, слухачів на виробництві, дотримання правил і норм охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії відповідно до укладених із професійно-технічними навчальними закладами договорів про навчально-виробничу практику.
Учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів під час виробничого навчання і виробничої практики на виробництві виконують роботи відповідно до навчальних планів і програм.
П'ятдесят відсотків заробітної плати за виробниче навчання і виробничу практику учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів направляється на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, слухачів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.
Порядок надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.99 N 992 (далі - Порядок N 992).
Відповідно до Порядку N 992 підприємства, установи, організації незалежно від форми власності надають учням, слухачам професійно-технічних навчальних закладів робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики відповідно до укладених із професійно-технічними навчальними закладами договорів про навчально-виробничу практику. Учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів на час виробничого навчання та виробничої практики до складу (списку) і штатного розпису працівників підприємства не включаються.
Положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 30.05.2006 N 419, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.06.2006 за N 711/12585, за виконані роботи учнями під час виробничого навчання чи виробничої практики юридичні та фізичні особи незалежно від форм власності здійснюють оплату праці відповідно до укладених із професійно-технічними навчальними закладами (далі - ПТНЗ) договорів про навчально-виробничу практику за фактично виконаний обсяг робіт. Нараховані учням кошти перераховуються на розрахунковий рахунок ПТНЗ у встановленому порядку з метою виплати їм 50 % заробітної плати за проходження виробничого навчання та виробничої практики. Інші 50 % заробітної плати, нарахованої за час виробничого навчання і виробничої практики учням ПТНЗ, використовуються навчальним закладом для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.
Таким чином, трудові відносини із учнями ПТНЗ під час виробничого навчання або виробничої практики не виникають, оформлення трудових договорів не здійснюється, повідомлення Державної фіскальної служби не вимагається.
Не може бути зарплата без трудових відносин, при всій повазі до листа держпраці
І ніяка зарплата не може перераховуватись нікуди, крім як людині на картку. Слід ці радянські приколи забувати вже давно.
Quote
Котег :-)
І ніяка зарплата не може перераховуватись нікуди, крім як людині на картку. Слід ці радянські приколи забувати вже давно.

а чим тоді керуватися? у нас є чинне законодавство, ним і живемо)))
Quote
Котег :-)
Не може бути зарплата без трудових відносин, при всій повазі до листа держпраці

чим аргументуєте? можете дати посилання на нормативку в контексті заданого питання?

дякую
Quote
Котег :-)
Звичайно, поняття трудового договору в кзпп

до чого тут трудовий договір, до практикантів?
Quote
Galyunya
Quote
Котег :-)
І ніяка зарплата не може перераховуватись нікуди, крім як людині на картку. Слід ці радянські приколи забувати вже давно.

а чим тоді керуватися? у нас є чинне законодавство, ним і живемо)))
чинне законодавство, закон зобовязує виплачувати зарплату робітнику, а не третім особам. І прямо забороняє здійснювати із зарплати утримання, не передбачені законом.
Quote
Galyunya
трудові відносини не виникають
ну як це не виникають: робоче місце є, зарплата ж, а трудові відносини не виникають?!
Ну добре, нехай не виникають, я не сперечатимуся
Quote
Котег :-)
Quote
Galyunya
Quote
Котег :-)
І ніяка зарплата не може перераховуватись нікуди, крім як людині на картку. Слід ці радянські приколи забувати вже давно.

а чим тоді керуватися? у нас є чинне законодавство, ним і живемо)))
чинне законодавство, закон зобовязує виплачувати зарплату робітнику, а не третім особам. І прямо забороняє здійснювати із зарплати утримання, не передбачені законом.

можете дати конкретне посилання? дякую
Quote
Galyunya
Quote
Котег :-)
Quote
Galyunya
Quote
Котег :-)
І ніяка зарплата не може перераховуватись нікуди, крім як людині на картку. Слід ці радянські приколи забувати вже давно.

а чим тоді керуватися? у нас є чинне законодавство, ним і живемо)))
чинне законодавство, закон зобовязує виплачувати зарплату робітнику, а не третім особам. І прямо забороняє здійснювати із зарплати утримання, не передбачені законом.

можете дати конкретне посилання? дякую
статті 21 та 127
Ще одне, виникають тут відносини між ПТУ та Базою практики)))) І не це є чіткі нормативні акти.

Вас бентежить слово "Зарплата" ?
статті 19 і 43 Конституціі
Не може якесь міністерство в своєму дурному наказі не може розпоряджатися чужою винагородою за працю
Мене нічого не бентежить, дорогенька, на все добре
Quote
Котег :-)
Quote
Galyunya
Quote
Котег :-)
Quote
Galyunya
Quote
Котег :-)
І ніяка зарплата не може перераховуватись нікуди, крім як людині на картку. Слід ці радянські приколи забувати вже давно.

а чим тоді керуватися? у нас є чинне законодавство, ним і живемо)))
чинне законодавство, закон зобовязує виплачувати зарплату робітнику, а не третім особам. І прямо забороняє здійснювати із зарплати утримання, не передбачені законом.

можете дати конкретне посилання? дякую
статті 21 та 127

при чому тут трудовий договір до практикантів та ст. 21 ?
Quote
Котег :-)
Мене нічого не бентежить, дорогенька, на все добре

всього найкращого
Ооо, сколько нового узнала.... Мы "свои" ПТУ "добили" в этом плане - если практикант идет к нам, то сразу несёт додаток до договора, где четко прописано - практика не оплачиваемая!
а какой тут может быть консенсус, если крепостное право отменили еще в 1861 году....
ну да )) я тоже за то подумал, если отношения между предприятием и училищем, а не предприятием, и работниками, то это торговля людьми - ст. 149 УК smiling smiley
Так а люди получают образовательные услуги - учатся еще и деньги за это получают smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 4    Сторінки: 1234Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00054799999999999