Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Работники, которым осталось 10 и меньше лет до пенсии

Відправлено користувачем Roksolana2017 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Чет вот стукнула в голову эта тема.

Отже, починаючи з 01.01.2018 р. підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб мають забезпечити праце­влаштування не менше однієї особи, якій до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 10 років.

Работал у нас такой человек, но недавно уволился. Теперь, блин, появился вопрос.
Есть у нас и инвалид - работник. Т.е. надо еще и предпенсионера обязательно трудоустроить?
Ну в этом году наверное мы выполнили задание.
А на следующий придется искать такого вот сотрудника? Т.е. человека от 50-ти лет? У нас пенсионный возраст с 60-ти?
Так проблема ещё в том что все по разному идут на пенсию


ну так сейчас этот период переходной с годами рождения, а может у кого то вредный стаж и тогда раньше, что это бухгалтерам опять считать???
если это не новый отчет/гарантия, то не с января 18, а намного раньше- тродоустройство лиц, имеющих доп гарантии, отчет раз в год в занятость любого района города. Там не только предпенсионный возраст, как правило, обычно предприятия эту квоту выполняют- и одинокие мамы, почитайте Ст 14 Закона Украины "О занятости населения":

Категории граждан, которые имеют дополнительные гарантии в содействии трудоустройству (ч. 1 ст. 14 Закона о занятости):

один из родителей или лицо, которое их заменяет и:
имеет на иждивении ребенка (детей) в возрасте до шести лет;
воспитывает без одного из супругов ребенка в возрасте до 14 лет или ребенка-инвалида;
содержит без одного из супругов инвалида с детства (независимо от возраста) и/или инвалида I группы (независимо от причины инвалидности);
дети-сироты и дети, лишенные родительской опеки, лица, которым исполнилось 15 лет и которые по согласию одного из родителей или лица, которое их заменяет, могут, как исключение, приниматься на работу;
лица, освобожденные после отбывания наказания или принудительного лечения;
молодежь, которая закончила или прекратила обучение в общеобразовательных, профессионально-технических и высших учебных заведениях, уволилась со срочной военной или альтернативной (невоенной) службы (в течение шести месяцев после окончания или прекращения учебы или службы) и которая впервые принимается на работу;
лица, которым до наступления права на пенсию по возрасту в соответствии со ст. 26 Закона об общеобязательном пенсионном страховании осталось 10 и менее лет;
инвалиды, которые не достигли пенсионного возраста, установленного ст. 26 Закона о пенсионном страховании;
лица, которым исполнилось 15 лет и которые по согласию одного из родителей или лица, которое их заменяет, могут, как исключение, приниматься на работу;
участники боевых действий, указанные в п. 19 и 20 ч. 1 ст. 6 Закона Украины от 22.10.93 г. № 3551-ХІІ "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты".
Это да, но есть обязательное наличие таких сотрудников как инвалиды и предпенсионного возраста (с 01.01.18).
Вот у нас в этом году 7 месяцев был такой работник предпенсионного возраста. Этого будет достаточно для 2018 года? Или нужно опять искать такого работника?
Quote
Roksolana2017
Это да, но есть обязательное наличие таких сотрудников как инвалиды и предпенсионного возраста (с 01.01.18).
?

ой.. даже и не знала, а можно нормативку? там по идее должно быть написано и как считать
ОПЛАТА ПРАЦІ

Нова квота на працевлаштування осіб передпенсійного віку
11.12.2017 / 17:49
8 грудня 2017, Пʼятниця, №46 (950)
Враховуючи статистичні дані, на сьогодні з’явилася тенденція до зростання кількості безробітних громадян, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.
Тому урядом як запобіжний захід, що має зупинити зростання безробіття серед вищезазначеної категорії громадян, внесено зміни до чинного законодавства. Які саме зміни, кого вони стосуються, з якої дати набирають чинності та який механізм їх застосування на практиці, читайте далі.

Яких роботодавців стосується
Одним із основних принципів, на яких ґрунтується державна політика зайнятості населення, є забезпечення рівних можливостей населення у реалізації конституційного права на працю (ст. 15 Закону про зайнятість).

Пунктом 5 частини першої ст. 14 цього Закону встановлено, що осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону про пенсійне страхування залишилося 10 і менше років, віднесено до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Для працевлаштування зазначених у частині першій ст. 14 Закону про зайнятість громадян підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб установлюється квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Пунктом 23 Закону № 2148 частину другу ст. 14 Закону про зайнятість доповнено нормою, відповідно до якої для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону про пенсійне страхування залишилося 10 і менше років, підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників, яка набирає чинності з 01.01.2018 р.

Отже, починаючи з 01.01.2018 р. підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб мають забезпечити праце­влаштування не менше однієї особи, якій до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 10 років.

Слід зазначити, що підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, як і раніше, мають забезпечувати 5-відсоткову квоту з працевлаштування громадян, наведених у частині першій ст. 14 Закону про зайнятість. Тобто окремої квоти з працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію залишилося 10 і менше років, для них не встановлено.

Як здійснюється розрахунок
Роботодавці мають самостійно розраховувати зазначену квоту та забезпечувати працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію залишилося 10 і менше років. При цьому розрахунок здійснюється з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють у роботодавця і належать до вищезазначеної категорії. У разі необхідності роботодавці зможуть звернутися за сприянням для працевлаштування такої категорії громадян до служб зайнятості.

Середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується відповідно до Інструкції № 286 у частині визначення показника середньооблікової кількості штатних працівників.

Згідно з підпунктами 3.2.1 та 3.5.1 цієї Інструкції середньооблікова кількість штатних працівників за місяць обчислюється шляхом підсумовування кількості штатних працівників облікового складу за кожний календарний день звітного місяця, тобто з 1 по 30 або 31 число (для лютого — по 28 або 29), включаючи вихідні, святкові та неробочі дні, і діленням одержаної суми на число календарних днів звітного місяця.

Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний рік обчислюється шляхом підсумовування середньооблікової кількості штатних працівників за всі місяці звітного року та діленням одержаної суми на 12.

Чи поширюється на ФОП
Вимога щодо виконання вищезазначеної квоти поширюється лише на тих роботодавців, організаційно-правову форму господарської діяльності яких можна визначити як підприємство, установа та організація. Тобто на фізичних осіб — підприємців зазначена норма не поширюється.

Коли звітувати до служби зайнятості
Обов’язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, про що роботодавці інформують Державну службу зайнятості в установленому нею порядку (частина третя ст. 14 Закону про зайнятість).

Така інформація подається роботодавцями щороку не пізніше 1 лютого після звітного року до будь-якого зручного для відвідування органу Державної служби зайнятості незалежно від місцезнаходження за формою, наведеною у додатку до Порядку № 271.

Проте оскільки прийнята норма для роботодавців з кількістю штатних працівників від 8 до 20 осіб щодо обов’язку праце­влаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилось не більше 10 років, набирає чинності з 01.01.2018 р., то звітувати з цього приводу до Державної служби зайнятості за 2017 р. не потрібно, а першим звітним роком буде 2018 р.

Відповідальність за невиконання квоти
Згідно зі ст. 53 Закону про зайнятість у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у частині першій ст. 14 Закону, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у праце­влаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Зверніть увагу, що така відповідальність застосовується не лише у разі невиконання протягом року квоти для працевлаштування осіб, яким до пенсії залишилось 10 років, а всіх категорій громадян, перерахованих у ст. 14 Закону про зайнятість.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Закон про зайнятість — Закон України від 05.07.2012 р. № 5067-VI «Про зайнятість населення». Закон про пенсійне страхування — Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Закон № 2148 — Закон України від 03.10.2017 р. № 2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Порядок № 271 — Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затверджений наказом Мінсоцполітики України від 16.05.2013 р. № 271. Інструкція № 286 — Інструкція зі статистики кількості працівників, затрерджена наказом Держкомстату України від 28.09.2005 р. № 286
Я сама про это забыла, случайно наткнулась)
интересно.. значить для предприятий с численностью более 20ти без изменений, а до 20 предпенсионер обязателен...

Роксолана, если Ваш предпенсионер проработал более 6ти месяцев, норматив соблюден, если меньше- нужно искать нового), и даже инвалид не спасает.
А якщо кількість робітників менше 8, то звіт здавати всеодно треба???
нет, и гарантии соблюдать не надо, там же от 8 человек
Відповідальність за невиконання квоти
Згідно зі ст. 53 Закону про зайнятість у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у частині першій ст. 14 Закону, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у праце­влаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

т.е. если нет отказа то нет штрафа даже если нет работника?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00058400000000003