Что приготовить из адыгейского сыра В бюджете-2020 заложили крупнейшие в истории страны расходы на оборону — Гончарук Памятник защитникам Украины облили краской в Одесской области В Сети сообщают о гибели повара Путина В Киеве прошел традиционный марш УПА В Украину приехала американский астронавт украинского происхождения Кличко пообещал метро на Троещину через 3-5 лет В Украине всю неделю "бабье лето" Под ОП требуют не отводить войска на Донбассе Как сделать маскарпоне в домашних условиях
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Аренда авто у физика,договор

Відправлено користувачем Anitta 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Якщо Акту прийому-передачі автомобіля фіз.особі не було, тоді треба перезаключити новий нотаріально завірений договір, прописати пунк у Строках найму:
- Умови даного договору поширюються на відносини сторін, які виникли до моменту укладення даного договору, а саме ... (пишете дату з якої закінчився договір попередній нотаріальний)
1.) Пролонгація - Стаття 764 Цивільного кодексу. "Правові наслідки продовження користування майном після закінчення строку договору найму"

1. Якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

А це означає, що вносити змін не треба, написати листа, що після 31 січня орендодавець не заперечує проти подальшого використання авто фірмою на тих самих умовах, а це значить, що будуть діяти норми саме того договору, що був завірений раніше у нотаріуса.

Дана стаття передбачає тільки 2 умови поновлення договору:
1. орендатор продовжує використовувати майно; 2. відсутність заперечень орендодавця.

З приводу нотаріальної пролонгації теж нічого не передбачено.
да, десь приблизно так, +1
Вот наткнулась на такую статейку.

Підприємство орендує у фізосіб (непідприємців) транспортні засоби й обладнання (автомобілі, трактори, інше устаткування). Чи потрібно з 03.08.2014 р. утримувати з доходів, що виплачуються на користь фізосіб-орендодавців, військовий збір?

ВІДПОВІДЬ: Як відомо, об’єктом обкладення військовим збором є доходи, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, зокрема, за цивільно-правовими договорами (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ). Оскільки податкове законодавство чітко не визначає поняття цивільно-правового договору, це дає привід для дискусії навколо запитання: чи вважається договір оренди цивільно-правовим договором із метою обкладення військовим збором?

А зважаючи на те що в частині нарахування, утримання та сплати (перерахування) військового збору діють такі самі правила оподаткування, як і для ПДФО — для відповіді на поставлене запитання спробуємо провести аналогію між обкладенням орендної плати ПДФО та військовим збором.

Найпоширенішими цивільно-правовими договорами, суми винагород за якими підпадають під обкладення ПДФО, є:

договір найму (користування), предметом якого є річ, визначена індивідуальними ознаками (ст. ст. 759, 760 ЦКУ), наприклад, будівля, споруда, транспортний засіб тощо;
договір підряду, згідно з яким підрядник зобов’язується виконати певну роботу замовника, а останній її оплатити (ст. 837 ЦКУ);
договір про надання послуг, за яким виконавець зобов’язується надати послуги, що споживаються в процесі вчинення певної дії, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу (ч. 1 ст. 901 ЦКУ).

Згідно з пп. 164.2.2 ПКУ, суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору, є об’єктом обкладення ПДФО. У формі № 1ДФ такий дохід відображають з ознакою доходу «102». А тепер увага! Фахівці ДФСУ стосовно договорів оренди й орендної плати в підкатегоріях 103.07, 103.25 «ЗІР» зазначають таке:

договори оренди нерухомого (рухомого) майна належать до договорів цивільно-правового характеру;
суми орендних платежів за надання в оренду рухомого майна, які отримуються фізособою, відображаються податковим агентом у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «102» як виплати, що нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору.

Зважаючи на наведене вище, а також буквально читаючи пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ, виходить, що виплата фізособам орендної плати за договором оренди, який є одним із видів цивільно-правових договорів, є об’єктом обкладення військовим збором.

Проте з роз’яснень ДФСУ стосовно обкладення саме військовим збором вимальовується дещо інша картина. У підкатегорії 132.02 «ЗІР» податківці, посилаючись на пп. 2.1.8 Інструкції № 5, пояснили, що військовий збір утримується тільки з доходів, отриманих за цивільно-правовими договорами, які належать до фонду оплати праці.

З юридичної точки зору, цивільно-правові відносини жодним чином не пов’язані з трудовими. А Інструкція № 5 використовується для заповнення показників з оплати праці у формах статистичної звітності, скажімо, «Звіту з праці» (форма № 1-ПВ (місячна). Відповідно до пп. 2.2 Інструкції № 403, показник фонду оплати праці (рядок 1020) форми № 1-ПВ включає й оплату особам, які виконують роботи за цивільно-правовими договорами. Зверніть увагу: договір оренди не вписується в це визначення.

Судячи з роз’яснення в «ЗІР» та усних консультацій, отриманих на гарячій лінії Міндоходів, військовим збором обкладаються доходи, виплачені фізособам згідно з договорами цивільно-правового характеру за виконання робіт, включаючи договори підряду. За таких обставин орендна плата не потрапляє до об’єкта обкладення військовим збором. Однак хотілося б отримати ґрунтовнішу відповідь на це запитання. Іще одним аргументом на користь того, що орендну плату не слід обкладати військовим збором, є той факт, що ПКУ з метою оподаткування розділяє такі поняття, як «договір оренди» та «цивільно-правовий договір» (пп. 14.1.97, п.170.1 ПКУ).

Наостанок зауважимо: ті, хто нарахував орендну плату до 03.08.2014 р., не повинні утримувати військовий збір, адже на той момент закон іще не набрав чинності.

Остаточну відповідь на запитання — чи підлягає отриманий фізособою дохід від надання рухомого та нерухомого майна в оренду оподаткуванню військовим збором? — може надати лише ДФСУ. Наразі жодних офіційних роз’яснень щодо цього питання вони не оприлюднили, тому радимо не зволікати й звертатися за індивідуальними податковими консультаціями.

Євген ПАНЧИШИН,

бухгалтер-експерт
газети «Інтерактивна бухгалтерія»
Матеріали по теміДобрый день!

Подкажите, пожалуйста, есть договора аренды авто (нотариальные), срок заканчивается, никаких условий пролонгации не прописано - можно воспользоваться Стаття 764 Цивільного кодексу?
Может надо чтоб Арендодавец написал письмо ,что не возражает, чтобы его имущество использовалось дальше, какой датой? Датой окончания договора или через месяц после окончания договора?

Не сильно поняла "Якщо Акту прийому-передачі автомобіля фіз.особі не було, тоді треба перезаключити новий нотаріально завірений договір" - зачем новый договор?

С ув.
Не надо никаких новых договоров, пока нет акта возврата авто владельцу, автомобиль находится в аренде.
Спасибо!

Т.е. спокойно работаем дальше, верно?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.000529