Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

переход юрлица с ЕН на общую систему

Відправлено користувачем buh51 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброе утро! Принудительно переводят на общую систему с 1.10.18. Наша жалоба второй месяц в процессе рассмотрения. Но готовлюсь к худшему на всякий случай.
Кто переходил в середине года с ЕН, поделитесь опытом! Мониторю все консультации и пока не понимаю, как быть с расходами по тем отгрузкам, которые не были оплачены в период пребывания на ЕН. Теперь оплата поступила, в доход включаем, а расходы?
Второй вопрос- как быть с балансом и ф.2? В консультациях предлагают сдать отчет по прибыли за 9 мес. и за год. В бухгалтерском учете за 9 месяцев, естественно, в отчет попадают и оказанные услуги и расходы по ним.
А как совместить это с декой по прибыли? Мы малое предприятие. Доход до 20 млн. Разницы не будем применять.
Как же тогда включать в деку оплаченные в октябре услуги сентября?
Никто не может помочь? Вроде распространенная ситуация.
Могу только по своему опыту - переходили давно, в 1кв.2016. Тогда тоже сдала за квартал финотчетность и естественно, тоже никак не бились цифры в декларации ен и ф2. В этом году была проверка, так они проверяли тот год таким образом - брали декларацию ен+ декларация прибыли+- разницу между задолж. на начало года и на конец и сравнивали с ф2 за год.


Доброе утро, можно и мне спросить, мы были 9 м-цев единщики 5%, превысили 5 млн. и с 01.10 перешли на общ. систему + НДС, Хотели с 01.01.2019г. перейти снова на единый 5%. Но налоговая сказала что нельзя, мы должны быть год на общ. и только потом перейти на единый. Если кто знает и может скинуть ссылку на Закон такой, буду очень признательна. У нас услуги.
У нас та же ситуация, перешли с 4 квартала на общую систему как быть с ОС и материалами на складах если должны сдавать Баланс и ф2 как вновь созданное предприятие. Что с переходными операциями если были авансы, а реализация в 4 квартале, что бы поставить на затраты нужны остатки на начало. Вообщем вопросов много ответов пока не нашла. Мы малое предприятие,до 20млн, плательщик НДС. Кто сталкивался, помогите пожалуйста!
Quote
ПСИ
Доброе утро, можно и мне спросить, мы были 9 м-цев единщики 5%, превысили 5 млн. и с 01.10 перешли на общ. систему + НДС, Хотели с 01.01.2019г. перейти снова на единый 5%. Но налоговая сказала что нельзя, мы должны быть год на общ. и только потом перейти на единый. Если кто знает и может скинуть ссылку на Закон такой, буду очень признательна. У нас услуги.
Конечно нельзя. Чтоб перейти на единый, нужно чтоб доход за последние 12 месяцев не превышал 5 млн, а у Вас превысил. Если а год на общей тоже 5 млн превысите, то и через год перейти на ЕН не сможете. Читайте в НКУ в разделе Спеціальні режими оподаткування.
240773
По полученным авансам на ЕН в инете видела много разъяснений относительно расходов по ним.
Погуглите.
Ситуація 2
Суб’єкт господарювання отримав попередню оплату за товари, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, а відвантажив їх на загальній. Чи враховуються у такому випадку при визначенні фінрезультату доходи та витрати від такої операції?
Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу доходом юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті.
Для платників податку на прибуток відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають згідно з положеннями Кодексу.
Облік доходів підприємства здійснюється відповідно до вимог ПБО 15 «Дохід», а формування витрат — відповідно до ПБО 16 «Витрати». Згідно зі ст. 4 Закону про бухоблік одним з основних принципів ведення бухгалтерського обліку та формування фінансової звітності є принцип нарахування, який полягає в тому, що доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.
Отже, доходи і витрати платника податку на прибуток за відвантажені товари, виконані роботи, надані послуги після переходу на загальну систему оподаткування, щодо яких отримано поперед-ню оплату на спрощеній системі оподаткування, враховуються при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.
Щодо виникнення податкових зобо¬в’язань з ПДВ у платника податку в цьому випадку, то оскільки перша з подій — отримання попередньої оплати відбулася до реєстрації покупця платником ПДВ, то податкові зобов’язання з ПДВ при відвантаженні товарів або наданні послуг на загальній системі не виникають.
Как же эти пункты ПКУ применить в деке по прибыли по результатам перехода за общую систему с ЕН?
Если доход в виде оплаты за 3-й квартал можно включать только через разницы, а разницы я могу не применять, т.к. у меня доход меньше 20 млн.то получается что эти оплаты за период пребывания на ЕН вообще выпадают из налогообложения7


140.5. Фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується:
140.5.12. на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування. Положення цього підпункту не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи.



п. ПКУ 134.1.1.
Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).
точно также, как предприятия, не применяющие разницы, ставят в додаток РІ убыток прошлого года


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Р.В. То-есть вы предлагаете все-таки ставить в доход через разницы сумму оплат, полученных за период пребывания на ЕН. невзирая на п. 134.1.1. ? А как же тогда быть с расходами по этим отгрузкам? Они ведь попадают в форму 2 за 9 месяцев. И к консультациях и в кодекск ничего не сказано о расходах.
нет
я предлагаю снять через додаток РІ деньги, попавшие в налогообложением по единому налогу
на основании пункта, Вами прцетированного


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
процитированного
а финотчетность должна біть такой, ее трогать нельзя


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Р.В. Я наверное не совсем вас поняла. В декларацию по прибыли я включаю только услуги, оказанные в 4-м квартале и расходы по ним. А оплаты, полученные за отгруженные услуги в 3-м квартале, я поняла включаются через разницы. Как же тогда они снимаются?
не существует финансовой отченость за 4 квартал
есть финансовая отчетность за год
соответственно, в строку 01 и 02 деки по прибыли Вы ставите весь доход и весь результат за 2018 год
в строку 3.1.12 добавляем всю полную себестоимость отгруженных, но не оплаченных, товаров с 01.01 по 30.09. - таким образом выравнивается логика признания доходов (корявенько, конечно, ну. как есть)


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
хотя,
что-то здесь не то smiling smiley smiling smiley smiling smiley

не предусмотрено сторно прибыли за 9 месяцев
гм
придется Вам делать две финансовых отчетности
отчетность для деки и нормальную отчетность


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Финансовую отчетность в консультациях предлагают подавать за 9 мес. и за год. Но это все равно не стыкуется с декой по прибыли.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032300000000007