Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

валютные ограничения (возмещение сотруднику оплаты нерезиденту за услуги)

Відправлено користувачем Olg@ 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
сотрудник за сдачу экзамена оплачивает с карточки нерезиденту в валюте (конвертация валюты при оплате с гривневой карты). Предприятие хочет возместить это сотруднику в гривне по авансовому отчету. Как у нас на сегодня с таким возмещением по валютным ограничениям? Можно/нельзя?
возмещайте сотруднику все что угодно в грн, это не про валютный контроль. Другое дело, что с такого возмещения я бы удержала НДФЛ+ВС
Здрасте, что угодно. Нельзя. Штраф в сумме операции. Нельзя за услуги нерезиденту платить через подотчетное лицо


ну это совсем не услуги нерезу, это компенсация личных расходов, наверняка сдача экзамена оплачивается нерезу за конкретное физическое лицо от этого физлица. Про валютный контроль - это другое, это если бы Вы оплатили корпкартой Компании нерезу. А здесь есть сотрудник. который сдает экзамены на межд сертификаты, сам платит регестрейшн фи. А Компания, в рамках лояльности к данному сотруднику, компенсирует ему уплаченные взносы. Компенсирует в грн. Поэтому НДФЛ и ВС. И я бы не проводила это чз АО, а включила бы в ЗП, ес-но, с разр руководителя. Некий приказ/докл записка, что угодно, с резолюцией Компенсировать
Нет, это именно то же, что я сказал. Расчеты с нерезом иначе, чем через уполномоченные банки по валютному контракту запрещается
varvara_26 спасибо за мнение smiling smiley
Котег :-) , думала также, но решила уточнить, вдруг у кого другое мнение и я отстала от жизни..
может хоть закон про валюту отменит эти ограничения.. сплошное нельзя

"Штраф в сумме операции." - пошлите меня на документ, пожалуйста. Смотреть Декрет 15-93?
2.6. Здійснення розрахунків між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту без участі уповноваженого банку тягне за собою накладення штрафу на резидента в розмірі, еквівалентному сумі валютних цінностей, що використовувалися під час розрахунків, перерахованій у валюту України за офіційним курсом гривні до іноземних валют та банківських металів, установленим Національним банком, що діє на 0 годин дня здійснення таких операцій (під час розрахунків у валюті України - на суму таких розрахунків).
"Про затвердження Положення про валютний контроль" №49
Как я понимаю это оно?
и в Декрет КМУ "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" № 15-93

"ст. 16..
п. 2..
...
за порушення резидентами порядку розрахунків, установленого статтею 7 цього Декрету, - штраф у розмірі, еквівалентному сумі валютних цінностей, що використовувалися при розрахунках, перерахованій у валюту України за обмінним курсом Національного банку України на день здійснення таких розрахунків; "
Якщо Ви кваліфікуєте зазначену операцію як торгівельну (імпорт товарів, робіт, послуг), тоді так - воно. Особисто я не зрозумів суть операції - що це за іспит. Якщо це навчання співробітника в рамках підвищення кваліфікації(наказ-направити за кордон на навчання), тоді це неторгівельна операція і цілком можливо компенсувати відповідно до п.2.5 пост НБУ 200 від 30.05.2007
Ні, це саме сплата за сдачу іспита. За результатами іспиту співробітнику надається сертифікат про відповідну кваліфікацію. Це не навчання за кордоном або дистанційно, це сдача іспиту через мережу інтернет.
або нехай дають інвойс і платіть через банк, або нехай співробітник заплатить з власних коштів, і забуде. Компенсуйте якоюсь премією, якщо треба
Дякую, так і вирішила. Бо якщо платити по інвойсу, одразу постає питання про ПДВ та податок на доходи нерезидентів із джерелом походження з України
І вийдуть великі гроші smiling smiley. А так хто ж відслідкує це у фіз осіб?..
Vladik, дякую! п. 2.5 Постанови №200 від 30.05.2007 "Про затвердження Правил використання готівкової іноземної валюти на території України та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" :
"2.5. Відшкодування працівнику-резиденту, який перебував у відрядженні за кордоном, витрат власних коштів в іноземній валюті здійснюється відповідно до законодавства України у валюті України за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день виплати зазначених коштів, а працівнику-нерезиденту, на його бажання, - як в іноземній валюті, так і у валюті України. "

Ніби-то не мій випадок, бо то не відрядження...
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000388