Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

індексація зп за неповний робочий день

Відправлено користувачем mrkrizhanovskaya 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
З 01.06.2018 прийнято працівника на неповний робочий день 2 години. Ставка 0.25 від мінімалки відповідно по роках. За цей період зп йому жодного разу не індексували. Як бути зараз?
проиндексируйте если хотите
Що означає "если хотите"? хіба в нас є вибір?
Що краще залишити все як є і чекати що при перевірці не знайдуть?
чи донараховувати і якщо так ,то що виправляти у звітах? додаток ЄСВ та 1дф?
Штраф за неіндексацію чи штраф за невірні дані у звітах?


Що означає "если хотите"? хіба в нас є вибір?
Що краще залишити все як є і чекати що при перевірці не знайдуть?
чи донараховувати і якщо так ,то що виправляти у звітах? додаток ЄСВ та 1дф?
Штраф за неіндексацію чи штраф за невірні дані у звітах?
Можна і залишити як є та почекати 3 роки. Податкова за індексацію не штрафує, це тільки якщо інспекція по труду прийде, а вони ходять не часто і не до всіх.
Дякую Вам. Тепер якщо ж проіндексую треба буде виправляти додаток єсв та 1 дф? А там штраф за попередньо надані неповні дані?
если решите индексировать исправлять ничего не надо , расчет сделаете за период 3года и плюс индексация за текущий месяц и всю сумму покажите в зарплате, отчетах а потом уже как обычно
Коротше, порахувати всю індексацію, яку пропущено, і показати в цій зарплаті?
В текущем отчете по ЕСВ индексацию показать с соответствующими месяцами начисления.
в додатку 6 виходить в мене буде стільки рядків, за скільки місяців я пропустила індексацію?
Так, скільки пропустили + 1 поточний місяць. Сума ЄСВ за попередні місяці повинна потрапити в рядок 4.1.1 таблиці 1, сума на яку донараховано - у рядок 4.4.
А в 1дф уже покажу "нараховано і сплачено" в ІІ кварталі?
Так. Взагалі уточнювати дрібні помилки в 1ДФ немає сенсу, бо відразу буде штраф. А так, може не прийдуть, а як прийдуть, може не найдуть. Та й не впевнена я, що саме уточненням треба ці суми показувати, адже вони у травні нараховані.
а податкова соціальна пільга? ми не застосовували жодного разу..
А заява від працівника про застосування ПСП у Вас є? Якщо немає, то не треба і застосовувати.
До речі, а він у Вас не сумісник часом?
[www.zarplata.co.ua]
Щодо оподаткування сум індексації заробітної плати єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, із змінами та доповненнями (далі – Закон N 2464) платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці.

Згідно з п. 1 частини першої ст. 7 Закону N 2464, роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), зокрема на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”.

Індексація заробітної плати здійснюється на підставі Закону України від 3 липня 1991 року N 1282-ХІІ “Про індексацію грошових доходів населення” (далі – Закон N 1282).

Об’єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру (частина перша ст. 2 Закону N 1282).

Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок (частина друга ст. 9 Закону N 2464).

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску (частина п’ята ст. 8 Закону N 2464).

Згідно з пп. 3 п. 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. N 449, якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.


а я понял так, что инд-ция прошлых лет показывается только месяцем начисления
[www.visnuk.com.ua]

Як відображаються у звітності до Пенсійного фонду України суми індексації, нараховані працівнику за попередні звітні періоди?

Відповідно до частини другої ст. 9 Закону про ЄСВ обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, за якими провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Згідно з пп. 4.3.3 п. 4.3 розділу IV Інструкції № 21-5 якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, ці суми включаються до заробітної плати того місяця, у якому було здійснено нарахування.

Платники-роботодавці подають до органів Пенсійного фонду України звіт, форми та строки подання якого визначено Порядком № 22-2.

Враховуючи зазначене, у разі нарахування заробітної плати, в тому числі сум індексації, за попередні періоди у поточному місяці суми таких нарахувань відображаються у фонді оплати праці місяця, в якому проведено їх нарахування (відповідні графи таблиць 1 та 6 додатка 4 до Порядку № 22-2), тобто у звіті за поточний місяць.
І чого це? Так, у звіті за поточний місяць відображається, але чому у фонді оплати праці поточного місяця? Для чого тоді типи нарахувань 2 і 3 використовуються?
От я минулого року забула у січні нарахувати подвійну ставку за святковий день. У лютому згадала, донарахувала та у звіті це донарахування вказала окремо з відповідним типом нарахувань. Чого це я повинна січневі донарахування у фонд лютого вписувати?

Це ж який простір для зловживань. Наприклад, працівник з окладом 8000 півмісяця був у відпустці за власний рахунок. Треба оплатити ЄСВ з 4000 та доплатити ЄСВ з 723 грн. Наступного місяця ЄСВ з 8000. А ми "помиляємось", нараховуємо 5000, платимо ЄСВ з 5000, а наступного місяця перераховуємо і платимо ЄСВ з 7000. Хоч невеличка, а економія виходить.smiling smiley

Неправильно це, треба при перерахунку вказувати відповідні місяці.
Quote
Blick
А заява від працівника про застосування ПСП у Вас є? Якщо немає, то не треба і застосовувати.
До речі, а він у Вас не сумісник часом?

Ні , не сумісник.
мы тоже сумму индексации и все начисления ( если сбойнула программа плюсуем в месяц начисления) показываем в мес. начисления ничего не делим в ЕСВ
тип 2 и 3 для исправления ошибок а вы просто бух справкой доначислили недостающее.
А разве это не ошибка, если забыли что-то доначислить?
Вы мой пример смотрели? Там выходит, что если правильно ошибиться, то и доплату до минимального взноса делать не надо, хотя по факту ее нужно делать. Неправильно это.
Или вот другой пример. Ошибочно начислили человеку 4000 вместо 6000, сделали доплату до мин.взноса с 723 грн. В следующем месяце опомнились, начислили 6000 за текущий + 2000 за предыдущий месяц и все это указали в текущем месяце. И выходит, что лишнюю доплату начислили и оплатили. Разве это правильно? Я считаю, нужно доход отражать в том месяце, за который он начислен.
Последний раз минимальная зп поднялась с 01.01.2020, после этого индексации еще не было, я бы вообще ничего не делал.
ошибка если вы в запрлате начислили 5000тыс а в отчете ЕСВ показали 3000тыс тогда да ошибка и вы исправляете а так просто доначисление в текущем месяце
в отчете показываете 5000тыс
и вас получится разница 3=2000тыс это ошибка
А чего ж мы тогда отпускные и больничные с правильным месяцем, т.е. по месяцу начисления показываем? Чем таким кардинальным зарплата от них отличается?
там отдельные типы для исправлений
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00049500000000002