Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Поворотня фінансова допомога від засновника 2015

Відправлено користувачем nata71 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 4    Сторінки: 1234Наступна
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, директор внес поворотню фіннансову допомогу у квітні 2014 року,на рахунок фірми,юридичної особи,платник ед.податку 5%,станом на 01.01.15 -фін.допомога не повернута,чи потрібно включати цю фін.допомогу у дохід у звіті за 2014 рік
учитывая изменения, внесенные в Налоговый кодекс Законом от 28.12.2014 г. № 71-VIII??? поворотня фіндопомога у 2015 році????
Поворотня фінансова допомога від засновника в 2015?????????????
Срок возврата этой финпомощи без последствий истекает в апреле 2015 года. Если не вернете, включите в декларацию за полугодие.


У нас в договорі вказано, що фінансова допомога повинна бути повернена протягом 365 днів з дня підписання договору
на 2015 год в налоговом кодексе были изменения по фин. помощи,не семинаре был затронут этот вопрос,но поверхностно, насколько я правильно поняла,то 365 дней,такого понятия больше не существует с 01.01.15 ,а вся фин. помощь идет в доход, и облагается налогом,так же та,которая на 01.01 была не возвращена....к сожалению не могу найти нигде каких либо разъяснений по этому поводу...
вопрос был задан плательщиком ЕН 5%
т.е выходит что нужно включить в доход и заплатить 5% из этой суммы???а при возвращении что? или я что то не правильно понимаю...у кого еще есть мнения???
вам ответили сразу правильно. вы - единщик, а читаете налог на прибыль. читайте пост Blick и все
Для единщиков:
292.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:
......
3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;
Здравствуйте, а если я ТОВ на ОС +НДС, (новое предприятие) в декабре 2014 и в январе 2015 учредитель вносил суммы 5 раз (для покупки ОС и т..д.), как оформить , и как показать . Возврат будет примерно в марте-апреле.
Доброго дня!!! Ми ТзОВ отримали ПФД у березны 2014 від засновника. При складання декларації по прибутку за 2014 дану суму не включала у дохід. Так правильно чи ні ? Плануємо зараз повернути цю ФД, взявши кошти у другого засновника. І з 2 кварталу плануємо перейти на ЄП.Будь ласка, хто в цьому розібрався. підкажіть я к все правилно оподаткувати і оформити.
Згідно з підпунктом 135.5.5 ПК у редакції, що діяла до 01.01.2015, суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишаються неповерненими на кінець такого звітного періоду, від осіб, які не є платниками цього податку (в тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із ПК мають пільги з цього податку, при визначенні оподатковуваного прибутку враховувались у складі інших доходів. У разі повернення в наступних звітних податкових періодах такої суми поворотної фінансової допомоги (її частини) особі, яка її надала, такий платник мав збільшити суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини).

Починаючи з 01.01.2015 об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ ПК.

При цьому чинними нормами ПК не передбачено коригування фінансового результату на суму поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 від осіб, які не є платниками податку на прибуток або мають пільги з цього податку, у разі її повернення.


А проще может кто-нибудь объяснить что это значит???? У меня ПФД невозвращёная за 2014 г, что с ней будет в 2015 г?
Quote
lesusha

При цьому чинними нормами ПК не передбачено коригування фінансового результату на суму поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 від осіб, які не є платниками податку на прибуток або мають пільги з цього податку, у разі її повернення.


А проще может кто-нибудь объяснить что это значит???? У меня ПФД невозвращёная за 2014 г, что с ней будет в 2015 г?

Как я понимаю, Вы включили в доход в 2014, т.к. не вернули на конец отчетного периода, а в 2015 вернете помощь и права на расходы не будет.

А новая помощь в 2015 вообще не фигурирует в доходах и расходах.
Как-то так.

Если более компетентные люди поддянутся, будет хорошо)
гыгы, божественно )) доходы были, а права на расходы не будет ))))
В доходы в 2014 я не включала, должна буду включить в доходы в 2015 г, вернее должна бы включить. А как на самом деле в этом году будет что-то не могу понять
Quote
lesusha
В доходы в 2014 я не включала, должна буду включить в доходы в 2015 г, вернее должна бы включить. А как на самом деле в этом году будет что-то не могу понять

Если Вы на Едином? тогда извините. Это для прибыли.
если не включили по срокам в доходы в 2014 то в 2015 не должны включать - нет оснований
Я на общих основаниях. Значит вернуть фин помощь можно и после 365 дней???? И ничего за это не будет или как?
Quote
lesusha
Я на общих основаниях. Значит вернуть фин помощь можно и после 365 дней???? И ничего за это не будет или как?
Я ось так робила. Де включається в дохід до 365 днів. Якщо більше - то обов'язково включаємо.Це ПФД від засновника.
вже такого нема в ПКУ. в тому власне й питання
Зараз в березні буду повертати суму ПФД засновнику і відповідно брати її у іншого засновника (дотримуючись 365 днів).Так можна робити? А з 01.04 ми платники єдиного податку, то як у нас ця ПФД обліковується? Будь ласка, допоможіть розібратись.
Добрый день!

Хочу уточнить, если мы сейчас в ноябре получим фин.помощь от учредителя, то в декларации по прибыли за 2015 год мы должны ее показывать как доход или это уже будит отображаться в деке за 2016 год? (фин.помощь скорей всего возвращена не будит никогда).
И еще вопрос мы показываем фин помощь как доход или нужно начислять условные проценты?
С 2015 года возвратная финпомощь уже в доход не включается вообще, условных процентов тоже нет.
ЮЛ на общей в октябре 2014г. от учредителей получило возвратную финпомощь на 365 дней,ее обязательно надо было в 2014 год ставить в доходы?Если не ставили сдать уточненку?
Если это финпомощь от учредителя, ее нужно было бы ставить в доход в 2015 году, если бы законодательство не изменилось. Если финпомощь не от учредителя, нужно было в 2014 году в доход.
ПФД від засновника в 2015 році
Питання відображення сум поворотної фінансової допомоги в податковому обліку завжди були актуальними для платників податків. Досить часто таку допомогу підприємству надають його засновники. До 2015 р. податковий облік цих операцій мав свої особливості. А як вести їх у 2015 р.?

Правила податкового обліку поворотної фінансової допомоги, що діяли до 01.01.2015 р., істотно відрізнялися від правил її бухгалтерського обліку. Поворотна фіндопомога — це кошти, отримані платником податків у користування за договором, на обов'язковій поворотній основі та на умовах, що не передбачають нарахування відсотків чи надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами (пп. 14.1.257 ПКУ). Податковий облік поворотної фіндопомоги до 1 січня 2015 р. прямо залежав від статусу кредитора. Як ми пам'ятаємо, одержувач фінансової допомоги включав до складу доходів або саму суму такої фінансової допомоги, або тільки суму умовно нарахованих відсотків на суму заборгованості на кінець звітного періоду залежно від того, чи є кредитор платником податку на прибуток. З 1 січня 2015 р. саме визначення поворотної фінансової допомоги не змінилося, проте поняття умовно нарахованих відсотків, які вважалися безповоротною фіндопомогою, повністю вилучено з пп. 14.1.257 ПКУ. Крім того, з 01.01.2015 р. ПКУ не містить спеціальних норм щодо оподаткування поворотної фінансової допомоги: пп. 135.5.5 ПКУ, що визначав особливості нарахування доходів за операціями щодо поворотної фінансової допомоги, вилучено.

Отже, об'єктом оподаткування податком на прибуток з 1 січня 2015 р. є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства згідно з П(С)БО або МСФЗ, на різниці, що виникають відповідно до положень р. ІІІ ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ). До речі, щодо сум фіндопомоги не передбачено коригувань фінансового результату до оподаткування, які визначаються розділом ІІІ ПКУ1. Таким чином, при отриманні в користування платником податків суми коштів за договором поворотної фінансової допомоги жодних податкових наслідків не буде.

Згідно з п. 5 П(С)БО 152, дохід визнається при збільшенні активу або зменшенні зобов'язання, що обумовлює зростання власного капіталу. Отримана від засновника фінансова допомога відображається записом за дебетом рахунка 301 «Каса в національній валюті» або 311 «Поточні рахунки в національній валюті» в кореспонденції з кредитом рахунка 685 «Розрахунки з іншими кредиторами». Повернення цієї допомоги відображається зворотними проведеннями: дебет 685 у кореспонденції з кредитом 301 або 311. Якщо після закінчення позовної давності така допомога не була повернута, то операцію відображають за дебетом рахунка 685 у кореспонденції з кредитом рахунка 717 «Дохід від списання кредиторської заборгованості». За правилами бухгалтерського обліку поворотна фінансова допомога не впливає на фінансовий результат (але якщо вона буде в майбутньому списана як кредиторська заборгованість, за якою закінчився термін вимоги, вона буде включена до складу доходу).

1 Для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за мінусом непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 млн грн, коригування не є обов'язковими — пп. 134.1.1 ПКУ.

2 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджене наказом Мінфіну від 29.11.99 р. №290.

Розгляньмо на прикладах різні ситуації отримання платником податку на прибуток сум поворотної фінансової допомоги.

Приклад 1 12 січня 2015 року фізособа-засновник надала поворотну фінансову допомогу підприємству — платнику податку на прибуток у сумі 100000 грн. Умови повернення: частково у розмірі 50000 грн — у строк до 6 липня 2015 року; решту суми у розмірі 50000 грн — у строк до 8 лютого 2016 року. Як відобразити таку операцію в обліку з метою визначення оподатковуваного прибутку?

Фінансова допомога від засновника, незалежно від терміну повернення, не відноситься в обліку до складу доходів, бо така операція не спричинює збільшення активів підприємства та не впливає на фінансовий результат. Якщо до 01.01.2015 р. платник податку на прибуток не повинен був відображати податкові доходи тільки в тому разі, якщо він повертав отриману фінансову допомогу назад фізособі-засновнику в строк не більше 365 днів, то тепер ні в момент отримання, ні після закінчення 365 днів з моменту отримання такої фінансової допомоги (12 січня 2016 р.) немає потреби включати суму неповернених коштів до складу доходів.

Приклад 2 16 грудня 2013 року фізособа-засновник надала поворотну фінансову допомогу підприємству — платнику податку на прибуток у сумі 100000 грн. Усю суму повернено 8 лютого 2015 року. Як відобразити таку операцію в податковому обліку?

У цьому прикладі фізособа-засновник надала фінансову допомогу в період дії старих норм ПКУ. Таким чином, згідно з пп. 135.5.5 ПКУ в редакції, чинній до 1 січня 2015 р., платник податку після закінчення 365 днів, а саме 16 грудня 2014 р., відобразив у складі інших доходів таку неповернену фінансову допомогу в розмірі 100000 грн як фіндопомогу від особи, що не є платником податку на прибуток. За нормами ПКУ, що діяли до 1 січня 2015 р., у разі повернення в наступних звітних податкових періодах такої суми поворотної фінансової допомоги (її частини) платник податку збільшував суму податкових витрат на суму такого повернення за наслідками звітного періоду, в якому відбулося повернення. Постає запитання: чи має право такий платник податку зменшити суму «бухгалтерського» прибутку до оподаткування на таку суму повернення фінансової допомоги фізособі-засновнику, якщо повернення відбулося після 1 січня 2015 року?

Згідно з роз'ясненням ДФСУ, в ПКУ немає прямої норми, яка б дозволяла коригувати фінансовий результат до оподаткування на суму поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 1 січня 2015 р. від осіб, що не є платниками податку на прибуток, у разі її повернення. Про це прямо зазначається ДФСУ в ЗІР, підкатегорія 102.08.06, у відповіді на запитання: «Чи здійснюється коригування фінансового результату на суму поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 р. від осіб, які не є платниками податку на прибуток або мають пільги з цього податку, у разі її повернення?».

Водночас слід звернути увагу, що ПКУ містить норми, які визначають порядок оподаткування деяких операцій, за якими перша подія відбулася до 1 січня 2015 р., а завершальна подія відбувається після цієї дати. Зокрема, абз. 2 п. 18 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ визначає, що за операціями, за якими витрати з метою оподаткування податком на прибуток до 1 січня 2015 р. визначалися за датою перерахування коштів на банківський рахунок або до каси контрагента цього платника податку, і станом на 1 січня 2015 р. платник податку мав кредиторську заборгованість за такими операціями, при розрахунку об'єкта оподаткування сума коштів, перерахована на банківський рахунок або до каси контрагента платника податків після 1 січня 2015 року, зменшує фінансовий результат до оподаткування.

Чи можна ці норми застосовувати для операцій з отримання і повернення фіндопомоги? Формально — так, можна: при отриманні фіндопомоги від засновника у підприємства-позичальника виникає кредиторська заборгованість. Далі, при поверненні такої фіндопомоги до 1 січня 2015 р. у податковому обліку визнавалися витрати на дату повернення коштів, а неповернена частина фіндопомоги залишалася у складі кредиторської заборгованості. Якщо така заборгованість погашається після 1 січня 2015 р., на суму такого погашення можна зменшити фінрезультат до оподаткування. Проте наразі не зрозуміло, як застосовуватиметься ця норма на практиці саме щодо фіндопомоги. Нам залишається почекати роз'яснень податківців або отримати індивідуальну податкову консультацію згідно зі ст. 52 ПКУ.

Олександра ОЛЕФІРЕНКО, «Дебет-Кредит»
10.01.2015

Налоговый учет операций с ценными бумагами, финансовых расходов и финансовой помощи: изменения с 2015 года
Мы подготовили обзор существенных изменений в налоговом законодательстве, которые вступили в силу с 2015 года и касаются налогообложения операций с ценными бумагами, финансовыми расходами, а также финансовой помощи.

Законом Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законодательные акты Украины относительно налоговой реформы» № 71-VIII (далее - Закон № 71) внесены изменения, которые повлияли на исчисление налога на прибыль, и в том числе – на налоговый учет операций с ценными бумагами.

Теперь согласно п.141.2.3 ст.141 НКУ налогоплательщики отдельно определяют общий финансовый результат от операций по продаже или иного отчуждения ценных бумаг в соответствии с правилами бухгалтерского учета.

В отличие от предыдущей редакции НКУ, такой финансовый результат не облагается отдельно от «общего» финансового результата.

Зато финансовый результат по операциям с ценными бумагами в составе «общего» финансового результата, определенный по правилам бухгалтерского учета (положительный или отрицательный) «заменяется» на положительный финансовый результат, определенный по данным раздельного учета. Отрицательный финансовый результат учитывается в отдельном учете в будущих периодах.

Возможность переноса убытков, полученных до 01.01.2015 г., в отдельном налоговом «ценнобумажном» учете сформулирована коллизионным путем, позволяющим органам государственной фискальной службы оспаривать правомерность переноса таких убытков.

Особенности признания финансовых расходов

С 01.01.2015 г. в НКУ появляется правило так называемой «тонкой капитализации» (п.140.2 ст.140 НКУ).

На данный момент это правило предполагает, что налогоплательщик, у которого сумма долговых обязательств перед связанными лицами-нерезидентами превышает сумму собственного капитала более чем в 3,5 раза (для финансовых учреждений и компаний, занимающихся исключительно лизинговой деятельностью - более чем в 10 раз), увеличивает финансовый результат до налогообложения над превышением начисленных в бухгалтерском учете процентов над 50 процентами показателя EBITDA (суммы финансового результата до налогообложения, финансовых расходов и амортизационных отчислений).

Проценты, превышающие сумму указанных ограничений, уменьшают финансовый результат до налогообложения в сумме, ежегодно уменьшенной на 5 процентов до полного ее погашения.

Применение этого правила на практике будет затруднено и потребует дополнительных комментариев со стороны Министерства финансов или Государственной фискальной службы.

И хотя формально указанное правило невозможно применить к предприятиям с отрицательными чистыми активами, вероятно, на практике оно будет применяться и к ним.

Кроме того, учитывая тот факт, что Законом Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно усовершенствования налогового контроля трансфертного ценообразования» № 72-VIII (далее - Закон № 72) изменено понятие «связанные лица» и теперь связанным является любое лицо, сумма долговых обязательств перед которым превышает сумму собственного капитала более чем в 3,5 раза, применение ограничений будет иметь чрезвычайно широкий характер. При этом под ограничение попадут все проценты, даже по долговым обязательствам, возникшим перед другими лицами (в т.ч. по операциям РЕПО, договорам финансового лизинга, а также в виде амортизации дисконта у эмитента долговых ценных бумаг).

Налогообложение возвратной финансовой помощи

Раздел III НКУ не содержит специальных норм относительно налогообложения возвратной финансовой помощи, подобных правилам, действовавшим ранее. Из определения безвозвратной финансовой помощи (п.14.1.257 ст.14 НКУ) исключены условные проценты, которые начислялись на сумму безвозвратной финансовой помощи.

По правилам бухгалтерского учета получение или возврат возвратной финансовой помощи не влияет на финансовый результат. Соответственно, возвратная финансовая помощь, получаемая после 01.01.2015 г. не влияет на объект налогообложения.

Что касается возвратной финансовой помощи, полученной до 01.01.2015 г. от лиц, которые не являются плательщиками налога на прибыль и включенной в состав доходов, то НКУ не содержит прямой нормы, которая бы позволяла включать соответствующие суммы в состав расходов. В то же время, на такие суммы может быть распространено действие нормы п.18 подраздела 4 Переходных положений НКУ, которая дает право на увеличение расходов в случае, если завершающим событием определенной операции является уплата средств.

Следует учитывать, что возвратная финансовая помощь, полученная от нерезидента, рассматривается как сумма долгового обязательства, что может приводить к необходимости применения правила «тонкой капитализации».

Алексей Шматко,
президент «Аксиома Консалтинг Груп»
к.э.н., сертифицированный аудитор,
сертифицированный налоговый консультант
Ничего не понимаю....перечитав все эти статьи....
Если взяли финпомощь в 2015 году и в течении 365 дней не вернем..... то придется признавать доходом и уплачивать 18% налога на прибыль? это отражаем уже в декларации 2016 года?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 4    Сторінки: 1234Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000724