Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Выписка налоговой накладной на экспорт

Відправлено користувачем stasyas 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день!
Прошу помощи, перелопатила много информации и так не поняла.
Вопрос следующий
был экспорт товаров. таможенная дека оформлена 24.12.2020, фактический вывоз(уведомление)26.12.2020(суббота выходной день) налоговую накладную каким числом выписывать? 26.12.20 или рабочим днем 28.12.2020.
Налоговая накладная на экспорт товара выписывается датой электронной подписи таможенного органа, а эта дата при экспорте обычно совпадает с датой оформления.
а фактический вывоз если в следующем месяце? как тогда возникнет объект налогообложения, факт выписки и оформление ТД не всегда совпадает с фактическим вывозом, особенно если затаможка в одном месте а по факту едет через всю Украину к границе.


дата фактического вывоза для этого случая совершенно ни при чем.
Вы оформляете экспортную МД инспектор в таможне наложил свою подпись. это и есть факт экспорта для НДС.
если вдруг товар вообще не будет вывезен и не будет уведомления о вывозе, тогда делается розрахунок коригування к налоговой накладной с минусом.
и еще курс валюты для пересчета в гривны в налоговой накладной тоже берется этой же датой. сумма налоговой накладной должна совпадать с таможенной декларацией рядок22*р.23 или р.46*1000
если не совпадет то через время будет звонить ДФС и будет долбить почему через таможенное оформление прошло столько-то а в декларации по НДС оборот другой.
по суммам и курсу все понятно, с датой не понятно.
Вот что я нашла по кодексу.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
.................................
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
из ЗІР 101.06
Яка дата вважається датою оформлення МД з метою визначення дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів?

Відповідь
Коротка
З метою визначення згідно із п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів, датою оформлення митної декларації вважається дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації, після перетворення її у візуальну форму.
Повна
Згідно із п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з експорту товарів є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства.
Відповідно до п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.
Частиною 1 ст. 248 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) визначено, що з моменту подання митному органу декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання митним органом від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію, розпочинається митне оформлення.
Згідно з част. 5 ст. 255 МКУ митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених МКУ відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується митним органом шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.
Відповідно до п. 16 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 450, митна декларація на паперовому носії вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.
Електронна митна декларація вважається оформленою за наявності внесеної до неї посадовою особою митного органу, яка завершила митне оформлення, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення відмітки про завершення митного оформлення та засвідчення такої декларації електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення. Оформлена електронна митна декларація за допомогою автоматизованої системи митного оформлення перетворюється у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту людиною, у форматі, що унеможливлює у подальшому внесення змін до неї, засвідчується електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення, та надсилається декларанту або уповноваженій ним особі.
Таким чином, з метою визначення згідно із п. 187.1 ст. 187 ПКУ дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів, датою оформлення митної декларації вважається дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації після перетворення її у візуальну форму.
Quote
ru5
из ЗІР 101.06
Згідно із п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з експорту товарів є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства.
Відповідно до п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.
Вот и ответ на вопрос ...
к электронной декларации идет повідомлення про фактичний вывоз. а по факту декларант своим ЕЦП подтверждает затаможку и все.
Я говорю о том что в этом вопросе есть трактовка и позиция ДФС:
Повідомлення про фактичне вивезення товарів за межі митної території України містить відомості про кількість та номери у митній декларації товарів, вивезених за межі митної території України, дату їх фактичного вивезення, а у разі митного оформлення товарів за електронною митною декларацією - також відомості про номер митної декларації.
Тобто повідомлення про фактичне вивезення товарів за межі митної території України не є самостійним документом, а по суті є довідкою, яка може бути додана до митної декларації.

зайдите в день оформления экспорта в свой электронный кабинет Митниці. вы увидите оформленную МД и подписанную таможенным органом.
дата уведомления для НДС не является ничем. главное когда вам подписали таможенники МД
у Вас есть оформленная МД - вы выписываете этой датой НН.

это официальное мнение ДФС по этому вопросу, только некоторые консультанты в газетах "мутят воду" и трактуют по своему.
но есть позиция Верховного суда и ДФС они совпадают. Дата уведомления для НДС не влияет на дату выписки НН. только дата
завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації Вы получили в кабинете МД все у вас уже должна быть выписана НН.
Все МД сейчас проходят в электронном виде. и в своем таможенном кабинете Електронна митниця вы увидите только оформленные подписанные таможенником МД. подпись таможенник ставит в день таможенного оформления а не датой уведомления о пересечении границы.
уже есть преценденты в суде по этому вопросу.
Даю выдержку с вражеского сайта не ДтКт (его конкурент), поэтому не говорю источникspinning smiley sticking its tongue out
...
Однако сейчас налоговики иного мнения и настаивают, что здесь нужно ориентироваться именно на дату оформления ТД, а не на дату пересечения товарами границы Украины (см., например, ИНК ГНС от 03.07.20 г. № 2678/6/99-00-05-06-02-06/ІНК, от 26.06.20 г. № 2575/6/99-00-05-06-02-06/ІНК, ИНК ГФС от 16.01.19 г. № 179/6/99-99-15-03-02-15/ІНК). В частности, контролеры отмечают: «В случае если дата оформления таможенной декларации и дата фактического пересечения товарами таможенной границы Украины приходятся на различные налоговые периоды, датой возникновения налоговых обязательств по НДС по операции по вывозу товаров за пределы таможенной территории Украины в таможенном режиме экспорта считается дата оформления таможенной декларации».
...
не буду спорить конечно, но все таки я больше склоняюсь к варианту выписки нн по уведомлению.
в принципе никто не пострадает, только если разные налоговые периоды могут попросить пояснение. а так какая разница НДС все равно = 0.
но сейчас начали действовать штрафы за несвоевременную регистрацию налоговых накладных, освобожденных от обложения налогом на добавленную стоимость, с нулевой налоговой ставкой, а также по всем прочим специфическим операциям с "нулевым" НДС, прописанным в ст. 199, 201.4, 198.5 (подпункты "а"-"г").
спасибо большое за советы, решила позвонить на гарячую линию
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000363