Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Взаємовідносити між ТОВ і ФОП (ЄП 2 гр)

Відправлено користувачем KSV***** 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
ФОП 2 група не виробник , продає автозапчастини . Чи може юридична особа на загальній системі придбати у нього товар , щоб його можна було віднести на собівартість ???
услуги нельзя, товары можна
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Чи є обмеження щодо включення витрат з придбання товарів, робіт (послуг) у ФОП, який сплачує ЄП, при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток?

Відповідь:

Відповідно до пп. 14.1.27 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПКУ (п. 138.2 ст. 138 ПКУ) .

Згідно з п. 5 ст. 1 р. I Закону України від 4 листопада 2011 року N 4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" з 1 січня 2012 року виключено пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 ПКУ, згідно з яким не відносились до складу витрат платника податку на прибуток витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи - підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи - платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).

З урахуванням викладеного, починаючи з 1 січня 2012 року платники податку на прибуток при визначенні оподатковуваного прибутку можуть враховувати у складі витрат витрати з придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних активів у фізичних осіб - підприємців, в тому числі платників єдиного податку (незалежно від групи, до якої віднесено фізичну особу - підприємця), за умови, що такі витрати пов'язані з господарською діяльністю та підтверджені відповідними первинними документами.

Згідно із п. 2 ст. 6 Закону України від 16.07.99 N 996- XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 N 88, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.06.95 за N 168/704.



Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служби


Что будет у покупателя-юрлица — плательщика налога на прибыль при покупке товаров у ФЛП-единщиков 1 и 2 группы

06:04:2012 г.
Які будуть податкові наслідки для юридичної особи – платника податку на прибуток у разі понесення витрат на придбання ТМЦ та отримання послуг від фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 1 та 2 груп?
Підпунктом 2 п. 291.4 ПКУ встановлено, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб та обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн., мають право обрати другу групу єдиного податку.
Водночас дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.
Підкреслимо, що чинне законодавство, у тому числі податкове, не містить заборони на вчинення правочину (укладання договору, угоди) між фізичною особою – підприємцем та юридичними особами, іншими суб’єктами господарювання, кінцевими споживачами. Обмеження стосується лише критеріїв перебування на спрощеній системі оподаткування, зокрема, на здійснення підприємцями, що обрали другу групу платників єдиного податку, господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, суб’єктам господарювання, що перебувають на загальній системі оподаткування (чи то юридичним, чи фізичним особам).
Такі фізичні особи – підприємці 2 групи, не порушуючи норм податкового законодавства, можуть здійснювати лише:
– господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню;
– виробництво та/або продаж товарів (будь-яким контрагентам, незалежно від їх податкового статусу);
– діяльність у сфері ресторанного господарства.
Вважаємо, що з контексту понять, які вживаються у ПКУ, обмеження стосуються і підприємців – виконавців робіт та орендодавців. Так, згідно з пп. 14.1.185 ПКУ постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
Що ж стосується підприємців – платників першої групи, то для них законодавець передбачив право на здійснення тільки роздрібного продажу товарів з торговельних місць на ринках та/або провадження господарської діяльності з надання побутових послуг населенню. Перелік таких послуг міститься в п. 291.7 ПКУ.

Наслідком порушення вищезазначених критеріїв є зобов’язання суб’єкта підприємницької діяльності (як першої, так і другої групи платників єдиного податку):
1) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 % (п. 293.4 ПКУ);
2) перейти на загальну систему оподаткування з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 5 пп. 298.2.3 ПКУ).

Податкових наслідків для юридичної особи законодавством не передбачено. В Узагальнюючій податковій консультації з питання формування витрат по операціях з фізичними особами – підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування, затвердженій наказом ДПСУ від 15.02.2012 р. № 121, зазначено: «починаючи з 1 січня 2012 року юридичні особи – платники податку на прибуток при визначенні об'єкта оподаткування можуть включати до складу витрат витрати з придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичних осіб – підприємців, які сплачують єдиний податок незалежно від групи, до якої віднесено фізичну особу – підприємця, за умови, що такі витрати пов'язані з господарською діяльністю платника». Це пов’язано із виключенням із ПКУ пп. 139.1.12, який вводив обмеження на врахування витрат, понесених у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи – підприємця, що сплачує єдиний податок.

Ольга Пономаренко, ТОВ АФ «Профі-Аудит»

ЛИГА:ЗАКОН
значить для юридичної особи немає значення на якій групі ФОП, якщо він дає акт наданих послуг?
Quote
natha_lia
значить для юридичної особи немає значення на якій групі ФОП, якщо він дає акт наданих послуг?
послуг низя ФОПу 2гр.
мне директор дал акт выполненных работ на большую суму в конце января, а акт за декабрь. Мы Тов на общей системе, ФОП на второй группе, я же могу включить этот акт себе в расходы?
ФОП на єдиному другої групи не має права надавати
вам послуги0 якшо ви не платник єдиного чи не звичайна
фіз.особа, інакше він повинен буде з суми таких послуг
заплатити 15% єдиного податку і в наступному податковому
періоді перейти в 3-ю групу... не підставляйте ФОПа, якшо
хочете і надалі з ним співпрацювать...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
он и так с этого года перешел на третью группу, а вот платил ли 15 процентов не в курсе, это же не я должна контролировать.
и работал с нашими партнерами по строительству, тоже им акты давал.
меня больше интересует правомерность включения этих расходов, судя по листу имею право.
а выплывет это только при проверке у ФОПа, может она и не произойдет в термин 3 года с даты акта...предупрежу директора, пусть сам решает. Хотя тут решение у него будет очевидное, включать в расходы и уменьшать прибыль.
Доброго дня! Чи може ТОВ надавати послуги ФОПу на 2 групі (ФОП хоче купити ліцензію програмного забезпечення "Соната")???
Quote
sashka111
Доброго дня! Чи може ТОВ надавати послуги ФОПу на 2 групі (ФОП хоче купити ліцензію програмного забезпечення "Соната")???

Якщо послуги заборонені законодавством (ескорт-послуги, вирощування наркотиків чи виготовлення липових паспортів) - то не може.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
хочу купити ліцензію програми "Соната",(то можна купувати)???? підкажіть ТОВ буде показувати ФОПау 1ДФ наприклад?
В 1-ДФ ООО показывает только то, что оно платило ФОПу
ПП може брати експедиційну машину для перевезенн вантажу у ФОП 2 група?
Quote
sashka111
хочу купити ліцензію програми "Соната",(то можна купувати)???? підкажіть ТОВ буде показувати ФОПау 1ДФ наприклад?
А причем тут 1ДФ? Вам Соната выплачивает деньги??? Это ж вы покупаете... Покупайте.
Quote
Kisulya
Quote
sashka111
хочу купити ліцензію програми "Соната",(то можна купувати)???? підкажіть ТОВ буде показувати ФОПау 1ДФ наприклад?
А причем тут 1ДФ? Вам Соната выплачивает деньги??? Это ж вы покупаете... Покупайте.
дякую Вам) просто хотіла дізнатися чи може ФОП (2 група) купляти товари чи послуги у ТОВ?
Доброго дня, а якщо цей фоп надає ПП послуги харчування, це діяльність у сфері ресторанного господарства і вона дозволена???
Деятельность в сфере ресторанного хозяйства ФОПу 2 группы разрешена. Нужен правильный КВЕД и правильная формулировка в акте выполненных работ.
Quote
Blick
Деятельность в сфере ресторанного хозяйства ФОПу 2 группы разрешена. Нужен правильный КВЕД и правильная формулировка в акте выполненных работ.
Підкажіть, який КВЕД має бути?
В акті можна писати: Послуги харчування? або краще: За харчування учасників заходу?
56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування.
Формулировка "За харчування учасників заходу" мне нравится больше, хотя первую тоже можно.
Как-то обсуждали с подругой, "Обслуговування банкету" мне не очень понравилось, подозреваю, что фискалы могут придраться, хотя тоже вроде к ресторанной деятельность относится. А вот, например, "послуги тамади" точно нельзя.
Quote
Blick
56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування.
Формулировка "За харчування учасників заходу" мне нравится больше, хотя первую тоже можно.
Как-то обсуждали с подругой, "Обслуговування банкету" мне не очень понравилось, подозреваю, что фискалы могут придраться, хотя тоже вроде к ресторанной деятельность относится. А вот, например, "послуги тамади" точно нельзя.
Дякую за відповідь!
Нам деякі юр. особи кажуть, що не можна ФОПу таке їм писати. Я про "За харчування учасників заходу". Деякі кажуть можна. От і не знаємо як правильно.
А якщо відпускати накладною як продукти, то юр. особа має списувати тоді цей товар.
Ну, клиент всегда прав, нужно подстраиваться и по возможности писать то, что нравится клиенту. Может им участие в заходе не нравится, хотят что-то другое. По сути нужно, чтоб харчування в наименовании присутствовало, тогда будет соответствие с КВЕДом.
Quote
Blick
Ну, клиент всегда прав, нужно подстраиваться и по возможности писать то, что нравится клиенту. Может им участие в заходе не нравится, хотят что-то другое. По сути нужно, чтоб харчування в наименовании присутствовало, тогда будет соответствие с КВЕДом.
Дякую!
ПДВ
Доброго дня, підскажіть, будь ласка, юрособа на загальній системі, платник ПДВ придбала товар у єдинника без ПДВ, чи потрібно вносити данні у декларацію з ПДВ
Re: ПДВ
А навіщо?!?!?!



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: ПДВ
Quote
jasika
Доброго дня, підскажіть, будь ласка, юрособа на загальній системі, платник ПДВ придбала товар у єдинника без ПДВ, чи потрібно вносити данні у декларацію з ПДВ

Рядок 10.3

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: ПДВ
Я тоже показываю. Если есть строка 10.3 значит нужно показать))
Re: ПДВ
дякую, а в додатку5 де?
Re: ПДВ
Quote
jasika
дякую, а в додатку5 де?

А в Д.5 отражаются только 7% и 20%.
Re: ПДВ
Quote
jasika
дякую, а в додатку5 де?
Який код додатка вказаний у рядку 10.3, в тому додатку і показуєте.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00052199999999997