Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Благодійна допомога неприбутковій організації

Відправлено користувачем Inna02 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня! Можливо хтось стикався з такою ситуацією, якщо юр особа малодоходник надає благодійну допомогу неприбутковій організації - чи можливо суму цією допомоги віднести повністю на витрати?
посилаючись на консультацію [consulting.dtkt.ua] не зрозуміло чи діє обмеження не більше 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року для підприємства з доходом до 40 млн грн, або ж можна перерахувати будь-яку сумму на благодійну допомогу підприємству, котре прийняло рішення про незастосування коригувань фінансового результату до опадкування на усі різниці?
ця консультація
Надання благодійних внесків церкві «малодохідником»: облік та оподаткування
07.12.2020 65
ТОВ (дохід - до 20 млн грн) вирішило періодично перераховувати благодійні внески церкві. Як документально оформити благодійні внески у підприємства та які документи потрібні від релігійної організації? Яке оподаткування та облік благодійних внесків? Чи є обмеження щодо суми внесків?
Відповідно до ст. 729 ЦКУ, пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема, грошей та цінних паперів, особам, встановленим ч. 1 ст. 720 ЦКУ, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети.

Зазвичай за отриманням допомоги неприбуткові організації звертаються з листом до підприємства. Але необов’язково, таке рішення може прийняти підприємство самостійно.

У разі прийняття такого рішення рішення підприємству слід оформити (отримати) такі документи:

договір про надання благодійної допомоги та/або лист-клопотання від одержувача. У цих документах має бути визначено розмір суми, яка перераховуватиметься, строки перерахування коштів, мета та інші важливі умови. Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви;
наказ керівника підприємства про надання благодійної допомоги;
копії документів, що підтверджують унесення одержувача допомоги до Реєстру неприбуткових організацій;
первинні документи, які свідчать про перерахування грошових коштів (платіжні доручення, банківська виписка) – для підтвердження понесених витрат.
Також згідно з ст. 730 ПКУ пожертвувач має право здійснювати контроль за використанням пожертви відповідно до мети, встановленої договором про пожертву. Якщо використання пожертви за призначенням виявилося неможливим, використання її за іншим призначенням можливе лише за згодою пожертвувача, а в разі його смерті чи ліквідації юридичної особи - за рішенням суду. Пожертвувач або його правонаступники мають право вимагати розірвання договору про пожертву, якщо пожертва використовується не за призначенням.

Обмеження в щомісячній сумі пожертви немає. Але слід мати на увазі, що на суму коштів безоплатно перерахованих протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року потрібно буде збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду (пп. 140.5.9 ПКУ).

У підприємства з річним доходом не більше 40 млн грн сума благодійної допомоги відображають за правилами бухгалтерського обліку. Тобто, сума допомоги збільшує бухгалтерські витрати та одночасно зменшує базу оподаткування податком на прибуток.

Допомога грошовими коштами не підпадає під визначення «постачання товарів» згідно з пп. 14.1.191 ПКУ і під визначення «постачання послуг» - пп. 14.1.185 ПКУ, тобто грошова пожертва ПДВ не оподатковується.

У бухобліку такі витрати можна відразу списати до складу інших операційних витрат (п. 6 П(С)БО 16): Дт 949 Кт 311, або спочатку обліковувати з аналітикою за отримувачами: Дт 377 Кт 311, а потім списати до складу витрат - Дт 949 Кт 377.


Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує сорока мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених підпунктом 140.4.8 пункту 140.4 та підпунктом 140.5.16 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу), визначені відповідно до положень цього розділу - 134.1.1 ПКУ

140.5.9. на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону, та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення підпункту 140.5.14 цього пункту), у розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року;


читая пп. 134.1.1, делаю выводы, что пп. 140.5.9 входит в те разницы, которые можно не применять малодоходнику. но тоже терзают сомнения, поправьте знатоки)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000499