Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Распределение НДС

Відправлено користувачем Koval1 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 4 з 5    Сторінки: Попередні12345Наступна
Да....sad smiley
Все більше розумію що треба вводити відповідальність посадових осіб ДФС за складання безпідставних актів, які оскаржені в суді платником податків на користь платника.
Та дисквалікувати таких посадовців за складання акту, за підписання його та доведення до суду.

а щодо корп прав, то є цінні папери, а реалізація звільнена від ПДВ, тому вхідного ПК немає по ним немає, і все що повязано з продажем ПК коригуєтьсязараз шляхом нарахування ПЗ.
соті рахувала, там здається або лист був з прикладом, або в ЗІРІ було написано щодо сотих.
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
...
а щодо корп прав, то є цінні папери, а реалізація звільнена від ПДВ, тому вхідного ПК немає по ним немає, і все що повязано з продажем ПК коригуєтьсязараз шляхом нарахування ПЗ.

Ото ж - якщо в мене не було вхідного ПК - то чого я маю зараз позбавлятись частини ПК? Це суперечить будь-якій логіці.
Але податкова коли визначає ЧВ бере всі поставки (і макулатуру, і брухт, і корпоративні права) в результаті виходить завищений % ЧВ на суму корпоративних прав (що є дуже суттєвою) і навіть якщо потім обирати ПК який можна "прив'язати" до макулатури - то сума виходить величезна....


щодо визначення ЧВ я з податківцями згодна, тут беруть участь усі поставки за період і оподатковувані і неоподатковувані.
199.2. Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
щодо визначення ЧВ я з податківцями згодна, тут беруть участь усі поставки за період і оподатковувані і неоподатковувані.

А я от не погоджуюсь. Тому що:
- якби в мене була б та сама реалізація основної продукції і реалізація макулатури (в тих самих обсягах що і зараз), то в мене б ЧВ вийшов 99,95%.
- якби в мене була суто реалізація основної продукції і корпоративних прав - то я б не ділила взагалі б ПК (бо немає в мене такого ПК)
- То чому якщо в мене є і реалізація корпоративних прав, макулатури ЧВ складає 95%?

Виходить що Ви погоджуєтесь що я маю зменшити ПК (пов'язаний з макулатурою а це адмін.витрати) на пропорційну частку корпоративним правам в розмірі 4,95% (99,95% - 95%) хоча самі щойно говорили що щодо продажу корп. прав вхідного ПК нема winking smiley

І ще раз де визначення "неоподатковувані"? Не домисли, а саме визначення?
ну так ЧВ то ЧВ, його розраховують на підставі даних про обсяги реалізації , тут обсяги придбання не грають ролі.
щодо ПК , то якщо воно відноситься до двох видів поставки , то його розділяють, а якщо тільки до оподатковуваних , то весь в кредит.
від своїх слів не відмовляюсь.
бухгалтеру потрібно було розділити в часі ці поставки, якщо була можливість перенести реалізацію макулатури в інший місяць, але все одно в кінці року перерахувався б ЧВ.
Наталя, я хочу щоб Ви довели в суді свою правоту, і дуже на те сподіваюсь.
Re: Распределение НДС
Подскажите, пожалуйста, что с бухгалтерским учетом распределенного НДС?
при оплате по платежу формируется дебет 6442
налоговая в части налогового кредита закрывает 6442, а вторая часть, которая не относится на налоговый кредит на какой счет бух учета закрывать? какая проводка Д??? К6442 - сумма НДС, который не относится на налоговый кредит...

Заранее благодарен!

____
Любая подпись хочет, чтобы ее считали автографом.
в мене та частина , яка не попадає в податковий кредит попадає на 6435 рах., а вкінці року ці операції списуються на 949 рах.
так на стоимость приобретенных товаров / услуг.
Re: Распределение НДС
Quote
rainy_days
в мене та частина , яка не попадає в податковий кредит попадає на 6435 рах., а вкінці року ці операції списуються на 949 рах.

списываются каким документом? Закрытие месяца? (1с8).

Почему бы сразу не относить на 949 в каждой налоговой накладной?

спасибо.

____
Любая подпись хочет, чтобы ее считали автографом.
в мене продаж програмної продукції, яка звільнена від оподаткування ПДВ, відповідно вхідний ПДВ по послугах і необоротних активах і ОЗ, я пропорційно розподіляю в тих місяцях в яких такий розподіл має місце бути, і є такі звільнені операції.
Відповідно вкінці місяця формую податкову накладну по податкових зобов"язаннях на умовний продаж і реєструю її
Всі операції по розподіленому ПДВ попадає в місячну Деку з ПДВ.

Закривається все документом закриття Місяця і Закриття фінансових результатів, чому за рік, тому що в мене мале підприємство і я здаю річну Деку по прибутку, і сам коефіцієнт розподілу ПДВ також ми в річній деці і по ПДВ відображаємо.
Re: Распределение НДС
большое спасибо за подробный ответ!

____
Любая подпись хочет, чтобы ее считали автографом.
Коллеги подскажите пожалуйста, запуталась, как правильно составить корректировку по распределению НДС.Просто корректировка-там все ясно и понятно. А здесь что-то торможу. Покупаем бензин, входящий НДС распределяю. Я выписываю себе сводную НН с ИНН 600000000000, заполняю 4 гр. (грн) и 10 гр. Мои цифры (например) 10 гр. 247,75
В конце каждого месяца поставщик выписывает корректировки.(корректировка стоимостных показателей) на уменьшение НДС.(-) Естественно что и мне нужно откорректировать НН которую я себе выписала.
В любой корректировке должно быть минимум 2 строки на(-) и на(+). Это будет гр. 5(грн) и гр.13(сумма).На уменьшение у меня распределенная уже сумма : база(без НДС) - 7,16 и 20% (-1,43). То есть я с 247,75 должна снять 7,16. Как это будет в корректировке? Или можно одной строкой просто в гр. 13 (-7,16).
Quote
Lina_Lina
Коллеги подскажите пожалуйста, запуталась, как правильно составить корректировку по распределению НДС.Просто корректировка-там все ясно и понятно. А здесь что-то торможу. Покупаем бензин, входящий НДС распределяю. Я выписываю себе сводную НН с ИНН 600000000000, заполняю 4 гр. (грн) и 10 гр. Мои цифры (например) 10 гр. 247,75
В конце каждого месяца поставщик выписывает корректировки.(корректировка стоимостных показателей) на уменьшение НДС.(-) Естественно что и мне нужно откорректировать НН которую я себе выписала.
В любой корректировке должно быть минимум 2 строки на(-) и на(+). Это будет гр. 5(грн) и гр.13(сумма).На уменьшение у меня распределенная уже сумма : база(без НДС) - 7,16 и 20% (-1,43). То есть я с 247,75 должна снять 7,16. Как это будет в корректировке? Или можно одной строкой просто в гр. 13 (-7,16).
Вопрос снимается. Разобралась.
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
....
бухгалтеру потрібно було розділити в часі ці поставки, якщо була можливість перенести реалізацію макулатури в інший місяць, але все одно в кінці року перерахувався б ЧВ.
Наталя, я хочу щоб Ви довели в суді свою правоту, і дуже на те сподіваюсь.

Отчёт smiling smiley

Справу нарешті виграли, хоча це лише І інстанція. Ну дуже довго і важко: почали в лютому, закінчили в червні....

Моєму здивуванню не було меж, коли представники податкової (з аудиту) заявили в суді що не потрібно розподіляти ПК в звязку з продажем макулатури, бо відповідно до п.199.6 звільнено від розподілу відходи брухту металів та інших відходів, якими і є макулатура. smiling smiley Дуже по-чесному і справедливо.

Тобто вони лише настоювали на коригуванні в звязку з продажем корпоративних прав. І я вирішила змінити тактику winking smiley, а саме перестати доказувати всім що відсоток розраховується не правильно (тобто не чесно winking smiley ), а акцентувати увагу саме на вибраному податковою ПК та його не повязаності до продажу корпоративних прав.

В принципі для судді достатньо було того, що при придбанні Корпоративних прав (КП) немає ніякого ПДВ, відповідно і права на ПК, бо це не обєкт, то чому при продажі їх ми маємо знімати ПК.
А от податкова пручалася дуже сильно ))). Вони доказували що побрали всі адмінвитрати, але не в розмірі ПДВ який припадає на 92 рахунок, а вообще весь ПК від контрагента - БО ТАК НАПИСАНО В КОДЕКСІ і не можна розділяти ПН. Що і придбання КП ми маємо відображати в розділі ПК в декларації з ПДВ, ну і т.д.
Прийшлось надати в суд кучу документів (всякі там розподіли енергетиків, показники лічильників) і воно було того варте.
Суд визнав що не потрібно було навіть адмін витрати розподіляти ) - я сказала при продажу КП були задіяні лише людські ресурси, а оплата їх праці також не є обєктом оподаткування ПДВ )
Re: Распределение НДС
Выписываю себе НН на % по льготам.
В этом месяце купили кучу канцтоваров, соответственно нужно разделить.
Вы как всю номенклатуру прописываете или можно одним словом "канцтовары"?
нужна консультация специалистов по распределению ндс.
В ноябре была без НДС поставка, подавала приложение 7, делала годовой перерасчет, затем в 2016 таких операций не было, и НДС на протяжении года не распределяла, в сентябре 2016 поставка за пределами Украины без НДС, и нужно распределять, вопрос: я применяю % ЧВ по перерасчету или мне нужно заново его определять?
Re: Распределение НДС
поставка без ндс? может ставка 0? тогда не распределяем
Re: Распределение НДС
а как это поставка без ндс? услуги за пределами украины?
Re: Распределение НДС
т.к у вас было распределение в 2015 (вы делали перерасчет), то в 2016 году необходимо было применять распределение, согласно определенного ЧВ. Включать весь НДС в НК и начислять себе Налог. обязательства по АнтиЧВ (198.5)

"199.2. Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.


А появление новой необлагаемой операции в 2016 г , повлияет на перерасчет НДС по итогам года 2016 и на применение нового коэффициента распределение в 2017.
Если бы в 2016 году у вас не было необлагаемых операций, то вы в конце года сделали перерасчет и уменьшили свои обязательства (на сумму начисленного за весь год). А с 2017 г не применяли бы распределение.
у вас есть ЧВ на 2016 г и его применяете.
ВМ, там есть еще
Стаття 199. Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту

199.1. У разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

{Пункт 199.1 статті 199 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012; в редакції Закону № 71-VIII від 28.12.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015}

199.2. Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.

у bukAlen не было необлагаемых, распределять нет оснований, а вот когда есть и те и те операции, тогда распределяем, используем ЧВ определенный в прошлом году.
Re: Распределение НДС
Поддерживаю такую позицию
Irina, так и сделала, но хотелось услышать подтверждение.

Спасибо!
Quote
natalka_l
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
....
бухгалтеру потрібно було розділити в часі ці поставки, якщо була можливість перенести реалізацію макулатури в інший місяць, але все одно в кінці року перерахувався б ЧВ.
Наталя, я хочу щоб Ви довели в суді свою правоту, і дуже на те сподіваюсь.

Отчёт smiling smiley

Справу нарешті виграли, хоча це лише І інстанція. Ну дуже довго і важко: почали в лютому, закінчили в червні....

Моєму здивуванню не було меж, коли представники податкової (з аудиту) заявили в суді що не потрібно розподіляти ПК в звязку з продажем макулатури, бо відповідно до п.199.6 звільнено від розподілу відходи брухту металів та інших відходів, якими і є макулатура. smiling smiley Дуже по-чесному і справедливо.

Тобто вони лише настоювали на коригуванні в звязку з продажем корпоративних прав. І я вирішила змінити тактику winking smiley, а саме перестати доказувати всім що відсоток розраховується не правильно (тобто не чесно winking smiley ), а акцентувати увагу саме на вибраному податковою ПК та його не повязаності до продажу корпоративних прав.

В принципі для судді достатньо було того, що при придбанні Корпоративних прав (КП) немає ніякого ПДВ, відповідно і права на ПК, бо це не обєкт, то чому при продажі їх ми маємо знімати ПК.
А от податкова пручалася дуже сильно ))). Вони доказували що побрали всі адмінвитрати, але не в розмірі ПДВ який припадає на 92 рахунок, а вообще весь ПК від контрагента - БО ТАК НАПИСАНО В КОДЕКСІ і не можна розділяти ПН. Що і придбання КП ми маємо відображати в розділі ПК в декларації з ПДВ, ну і т.д.
Прийшлось надати в суд кучу документів (всякі там розподіли енергетиків, показники лічильників) і воно було того варте.
Суд визнав що не потрібно було навіть адмін витрати розподіляти ) - я сказала при продажу КП були задіяні лише людські ресурси, а оплата їх праці також не є обєктом оподаткування ПДВ )

natalka_l , потрібна думка.
Підприємтсво на даний момент займається тільки виробництвом та здача в оренду приміщень.
Власник хоче підзаробити на цінних паперах.
купити та продати цінні папери - акції.
думки розділились щодо коригування ПК по загальновиробничим витратам.
В ст. 199
У разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні,

в ст. 196. 1.1 не є обєктом продаж ЦП
Тобто продаж ЦП не є обєктом, а отже ніякої ПН накладної не виписується на такий продаж. Це не пільга.
тобто, й коригувати нічого.
Але не знаходжу визначення в законодавстві неоподатковувані операції.
Ви вище також це писали.
постає питання чи відноситься до неоподатковуваних - не об'єкти по ст. 196.
з Вашого резюме по суду розумію що суд прийшов до висновку , що розподілу не підлягає взагалі нічого, бо прописано в ст. 196 корп права.
Наталя, якщо можна посилання на рішення суду.
дякую.
Re: Распределение НДС
Добрий день! Дуже потрібна допомога щодо розподілу ПДВ. Ми реалізуємо товар звільнений від ПДВ та надаємо послуги що оподатковуються ПДВ. Протягом місяця мі сплачуємо послуги охорони, оренди і т.д. Я розрахувала коеф. розподілу та нарахувала податкові зобовязання. Але не можу зрозуміти як відобразити в бухгалтерському обліку.
Re: Распределение НДС
Вхідний ПДВ - весь до ПК, в кінці місяця проводкою донараховуєте собі ПДВ Дт 949 Кт 6415
Re: Распределение НДС
Quote
Olg@
Вхідний ПДВ - весь до ПК, в кінці місяця проводкою донараховуєте собі ПДВ Дт 949 Кт 6415

А що за проводка Дт 20, 28 Кт- 643??
Re: Распределение НДС
? это у вас такое?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 4 з 5    Сторінки: Попередні12345Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042299999999995