Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Повернення коштів.

Відправлено користувачем anuri 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Повернення коштів.
Добрий вечір.
Підкажіть, будь ласка, як правильно зробити в такому випадку. ФОП турагент оформив туристу тур через туроператора в червні ( 1 квартал) . Турист оплатив згідно рахунку кошти на рахунок ФОП , в свою чергу ФОП оплатив за тур туроператору, за мінусом своєї комісії. В результаті тур анульовується і не відбудеться. Туроператор повертає на рахунок ФОП суму ,яка була оплачена згідно виставленого рахунку. І тоді ФОП повинен цю суму і комісію, яку би він мав отримати , все разом повернути туристу. Але це відбувається вже в 2 кварталі. Як правильно повернути цю суму в 2 кварталі. Оскільки з цієї комісії вже оплачений єдиний податок 5%( 3 група). Якщо повернути, тоді буде переплата по податку в 1 кварталі. Чи можливо скоригувати якось цю переплату у 2 кварталі. Дякую.
В цьому випадку працює п.п. 5 п. 292.11 ПКУ, згідно з яким у дохід єдиноподатника не включаються кошти, які він повернув контрагентові в результаті повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів. Але при цьому кожного кварталу єдиноподатник зобов’язаний підбивати підсумок у Книзі обліку доходів (і витрат).

Тут: [i.factor.ua]

А ось щодо фізосіб-єдиноподатників фіскали, схоже, дотримуються того, що платник ЄП повинен здійснити перерахунок доходу у звітному податковому періоді, в якому відбувається повернення (107.08 БЗ). При цьому ні слова не говорять про УР як засіб здійснення такого перерахунку. Нічого також не згадують про УР фіскали у своїх індивідуальних консультаціях (див. лист ДФСУ від 08.11.2017 р. № 2551/К/99-99-13-01-02-14/ІПК). Зате натякають, що сума повернених коштів враховується при визначенні об’єкта оподаткування ЄП за звітний період, у якому відбувається повернення коштів.

При цьому у своєму свіжому роз’ясненні фіскали, згадуючи про п.п. 5 п. 292.11 ПКУ, зазначають, що «кожен конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), що стосуються порушених питань» (див. лист ДФСУ від 22.03.2019 р. № 1170/6/99-99-13-02-03-15/ІПК).

Отже, оскільки в питанні про єдиноподатковий облік повернених покупцям коштів немає поки що жодної визначеності, в принципі, можна обирати той варіант обліку, який буде для вас зручнішим, — чи то з УР, чи то без нього.
Дякую Вам за відповідь.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029000000000001