Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Благодійність

Відправлено користувачем anna-marie 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Благодійність
Благодійність під час війни не підлягає обліку та звітуванню згідно постановою КМУ від 05.03.2022 р. №202.

Не можу зрозуміти цієї постанови.
Якщо благодійних фонд отримує та надає допомогу постараждалим, то я не повинна відображати суми наданої допомоги фізичним особам у додатку 4ДФ ? Хоча ПДФО та ВЗ я повинна утримати з цієї допомоги.

Та у річній неприбутковій звітності я не відображаю надходження та витрати?

Можливо хтось розтлумачить мені суть цієї постанови...
Re: Благодійність
Колеги, я теж хочу почути тлумачення цієї постанови. Ніхто ж утримання податків з благодійної допомоги більше ніж 3470грн. не відміняв?
Подниму в связи с благотворительной помощью физлицам по закону 2120.

Я правильно понимаю, что ограничения по сумме и цели нет?

Или таки нужно тратить её только на лечение и прочее из пп. "а" п.170.7.8?


Потому как вроде специалисты Дебет-Кредит ничего такого не пишут...
Но смущает меня этот пункт...confused smiley
Re: Благодійність
Виктория, открою большую тайну, есть Постанова КМУ 202 от 5 марта
по ней вся благотворительная помощь в условиях ВС не подпадает под общее зак-во,
а также ее учет, принятие, использование для физ/юрлиц - (не)резидентов
Re: Благодійність
а ну с нее и начали ветку winking smiley
Re: Благодійність
Quote
anna-marie
Благодійність під час війни не підлягає обліку та звітуванню згідно постановою КМУ від 05.03.2022 р. №202.

Не можу зрозуміти цієї постанови.
Якщо благодійних фонд отримує та надає допомогу постараждалим, то я не повинна відображати суми наданої допомоги фізичним особам у додатку 4ДФ ? Хоча ПДФО та ВЗ я повинна утримати з цієї допомоги.

Та у річній неприбутковій звітності я не відображаю надходження та витрати?

Можливо хтось розтлумачить мені суть цієї постанови...

ну якщо не поширюються встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб — резидентів і нерезидентів.

вона повністю в обліку та в звітності не відображається, логічно, що податки не утримуються
Михаил, большое спасибо!

Это постановление я видела. Но...там нет ни слова про налоги. Да и не может быть, по идее.

Вопрос возник в связи с изменениями в этот самый п.170.7.8, который пишет, что нет ограничений по суммам в двух!! случаях. Теперь к этим двум случаям добавили и помощь физлицам, в частности (на территории боевых действий или выехавших с таких территорий).
Re: Благодійність
да, по сумме нет
в 170.7.8 ссылка на 165.1.54
у меня вопрос по территориям
Quote
Михаил
да, по сумме нет
в 170.7.8 ссылка на 165.1.54
у меня вопрос по территориям

Но...там, где нет ограничений по сумме, это лекарства, средства защиты, лечение и пр.

Т.е. это не просто деньги на что угодно.

Или я ошибаюсь?
170.7.8. не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу:

а) у будь-якій сумі (вартості), що надається:

платникам податку, визначеним абзацом другим підпункту "а" та підпунктом "б" підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу, - для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

платникам податку, визначеним абзацами третім - п’ятим підпункту "а" підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу, як допомога на лікування та медичне обслуговування (обстеження, діагностику), у тому числі для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;
Re: Благодійність
1) підпункт 165.1.54 доповнити підпунктом "в" такого змісту: - это пункт необлагаемого НДФЛ дохода

в) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, у порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", протягом дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану на користь:

учасників бойових дій - військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, добровольчих формувань територіальних громад, поліцейських та працівників Національної поліції України, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності в період дії воєнного, надзвичайного стану, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів;

працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій та у період здійснення бойових дій, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів їхніх сімей;

фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах";

я здесь не вижу - на что
Re: Благодійність
а дошло
170.7.8. не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу:
Вот да...

Именно это меня и тревожит.
Михаил, и что вы в итоге думаете?
Re: Благодійність
Коллеги, добрый вечер.

В свете этих нововведений, не могу понять, может ли юр. лицо (не благотворительный фонд) выплатить своим сотрудникам, которые проживают в зоне военных действий благотворительную помощь в сумме, превышающей 3 470 грн. и не удерживать при этом НДФЛ и ВС?
Или ключевое значение здесь имеет соответствие определению, изложенному в порядке "О благоворительной деятельности и...."? и обычное юр. лицо (не благотворительный фонд) не может применить этот пункт?

//в) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, у порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", протягом дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану на користь//
Re: Благодійність
Нашла, что определение Благодійник есть в Законе «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
5) благодійник - дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності;
Получается, что воспользоваться освобождением от НДФЛ и ВС могут не только благотворительные организации.
Да, может и обычное юрлицо.
Re: Благодійність
а что с ЕСВ? В нашем случае выплата будет иметь массвый харатер, то есть всем сотрудникам одинаковые суммы.
К сожалению, тогда будет ЕСВ.

У нас только часть сотрудников находится (находилась) на территории боевых действий. Поэтому у нас ЕСВ нет.

Но вот вопрос о цели такой помощи (выше) меня очень тревожит. Потому как тогда вылезет НДФЛ и ВС...angry smiley
Re: Благодійність
У нас часть сотрудников находится (официально по прописке проживает) на териториях где проводятся военные действия, часть нет.
Поэтому сейчас планируем применить разные схемы налогообложения в зависимости от прописки.
То есть те, кто не в зоне проживает, обложим все налогами.
А вот ЕСВ. Наверное нужно по всем абсолютно платить?
Не поняла Ваших оснований не платить ЕСВ. Вы не всем помощь выплачиваете?
Не всем.
Процентов 30 примерно.

У нас далеко не все работают или работали на территориях боевых действий.
А вас вот та норма, о которой я пишу и пишу, не смущает совсем?
Re: Благодійність
Здравствуйте. Я не совсем поняла ,что Вы хотели сказать. О какой норме?
Выше писала.

Из НКУ следует, что вот эта благотворительная помощь сотрудникам без ограничения суммы даётся только на лечение, средства защиты и прочее из списка. А не просто так.
Re: Благодійність
Я поняла .о чем Вы хотите сказать.

70.7.8. не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу:

а) у будь-якій сумі (вартості), що надається:

платникам податку, визначеним абзацом другим підпункту "а" та підпунктом "б" підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу, - для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

Разве не долждны мы понимать таким образом, что можем выплатить сотрудника помощь на приобретение продуктов питания и лекарств?
Вот и я думаю, что должны.

НО! Тогда только по Перечню КМУ + нужны подтверждающие документы!
Re: Благодійність
Да..есть неясность в этом вопросе. Но, как я думаю, правительство приняло эти новшества как раз для таких случаев, чтобы обычные предприятия могли выплачивать своим сотрудникам и другим физ. лицам помощь по упрощенной схеме.
Еще раз про ЕСВ. Если мы выплачиваем абсолютно всем (и тем, кто приживает в зоне военных действий и тем, кто не проживает) одинаковую сумму.
В этом случае будут ЕСВ? В одних источниках читаю ,что помощь не облагается, но также встречаю оговорку о массовости выплаты и тогда, вроде бы облагается.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000413