Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Сума перевищення в ел.кабінеті через мінусові РК

Відправлено користувачем Juliyaov 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Допоможіть, будь ласка, як правильно виправити ситуацію. В електронному кабінеті відображається велика сума перевищення та з'ївся ліміт через те, що РК на мінус ПЗ за лютий та квітень я включила в декларацію по даті реєстрації в червні. Дзвонила в податкову, сказали, що їх позиція включати в періоді складання за лютий-травень. Але в ПКУ ніяких змін не було стосовно РК. Я ж маю право включати по даті реєстрації. Чи все-таки потрібно подавати уточнюючі і платити за червневу декларацію штраф 3%? Дякую
згідно консультації ДФС, у разі якщо у період з 24 лютого 2022 року до 27 травня 2022 року здійснено повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, або змінилась сума компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, то зменшення податкових зобов’язань з ПДВ відображається постачальником на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН покупцем – платником ПДВ, який має можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки щодо реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН:

у разі реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН до 15 липня 2022 року – у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, у якому відповідно до п. 192.1 ПКУ здійснено перерахунок та складено такий розрахунок коригування;
у разі реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН починаючи з 15 липня 2022 року – у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, у якому такий розрахунок коригування зареєстровано в ЄРПН.
саме таким чином налаштований електронний кабінет платника податків, тому треба коригувати декларації, навіщо вам перевищення
не зрозуміло, чого ви маєте платити штраф 3% ви же зменшуєте зобовязання , навпаки у вас зменшиться сумма до сплати. зверніть увагу, вам краще перенести частину ПК на серпень, для того щоб не формувати зменшення зобовязань, вони повернуться на старий казначейський рахунок та викоистати їх звідти, окрім як на штрафи буде практично не можливо.


Я з декларації за червень мінусові РК перенесу до декларацій за лютий та квітень, тобто у мене в декларації за червень збільшиться сума ПДВ до сплати. Саме на цю різницю я повинна нарахувати 3%.
Давайте ще раз, у вас просто відбувається переміщення РК між періодами, ви включаєте РК в березень (наприклад), але в березні виключаєте на цю суму ПК (звичайно, якщо у вас він є взагалі, та можливо подробити по сумі), виходите на плюс/мінус той самий результат березня, що був. А в червні ви уточнюючою забираєте РК по ПЗ, але включаєте ПК, що перенести з березня. Якщо кредиту не має, то у вас в березні виникне мінусове значення, що дотягнеться до червня. Висновок, перенесення РК з мінусом ПЗ в більш ранні періоди не призводить до збільшення податку в червні.
Дякую за допомогу. З лютого заберу деякі податкові та в червні їк включу.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00050700000000004