Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Оплата операціі співробітнику, оподаткування і оформлення

Відправлено користувачем natalka7777 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Співробітнику потрібна операція.
В лікарні йому дали рахунок від ТОВ "ААА" паціенту Іванову за Набір для .... скопіі ( товар А-1шт, Товар Б-1шт. і т д.) на 16 000 грн.
Прямо на роз.рах.лікарні оплатити видно не можна.
Мед. висновок що йому потрібна операція йому дадуть, заяву напише

Вичитала що начебто можна підприємству оплатити йому цей рахунок в якості допомоги на лікування (пп.165.1.19 ПКУ) не оподатковуючи іі ПДФО та війсковим збором.
Але сумніваюся чи так це на практиці.

Ще виникло питання
Чи можна підприємствуоплатити цей рахунок вказавши "за пацієнта Іванова" чи краще хай сам оплатить, а підприємство компенсує йому ці 16000 грн згідно документів на картку.

Будь ласка поділіться досвідом
Буду дуже вдячна за допомогу
нет, оплата на ТОВ ААА - не есть оплата мед услуг. Это будет допблаго с налогообложением.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Лучше заключить договор с больницей и оплатить непосредственно с предприятия. Да так можно и налогами не облагается. Только оформить конечно все правильно.


Quote
Lin@
Лучше заключить договор с больницей и оплатить непосредственно с предприятия. Да так можно и налогами не облагается. Только оформить конечно все правильно.
Это будет целевая благодийна допомога, она ничем не облагается (ПДФО, ВЗ).
Если оплатит работник, а предприятие ему компенсирует - тогда будет всем облагаться.
Вот тут почитайте, по-моему предельно чётко расписано.
[zpkadry.com.ua]
в 165.1.19
Не оподатковуються ПДФО і військовим збором допомога на лікування і мед. обслуговування надана коштами або майном ( послугою) у іі вартості.

Тобто це не можна вважати майном? Він же начебто купує розхідні матеріали а операція йому типу безкоштовно.

Мені теж щось таки не подобається цей варіант.
тобто як не крути все рівно без оподаткування оплатити операцію не можн виходить?
Та паціента й відправили в лікарню дізнаватися про договір з лікарнею і т.д. А лікар дав йому ТОВ і рахунок він притяг.
Я так розумію, що лікарю не вигідно щою гроші йшли на лікарню. І спочатку сума готівкою озвучувалася одна а в рахунку вже пішла більша.
з того посилання що дала nikon вище

2. Матдопомога на лікування й медобслуговування (п.п. 165.1.19 ПКУ)

Працівник

На відміну від матдопомоги систематичного характеру, надається:

разово окремим працівникам, які потребують допомоги на власне лікування (оздоровлення);
за наявності підтвердних документів щодо суми понесених витрат на ці цілі;
без оподаткування ПДФО незалежно від суми.
Ця виплата є компенсацією фактично понесених працівником витрат на лікування

1. Заява працівника.

2. Документи, що підтверджують необхідність лікування й понесені витрати (2)

Не оподатковується (у межах підтвердженої суми), ознака доходу — «143»





15 (20) % (понад підтверджену документально суму витрат), ознака доходу — «126»
это, конечно, печально, что больница не принимает официально оплату.
Моего сына недавно оперировали в военном госпитале - все официально, приняли деньги в кассу, выдали квитанцию. Думаю, можно было и безналом заплатить. При этом я даже кефир ему не носила, всем обеспечили.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Мені теж оплата на лікарню найкращий і спокійніший варіант.
Мабуть хай знову іде і домовляється якщо зможе.
"да откроют дверь стучащему" конечно нужно добиваться, пойти к главврачу, и т.д. и т.п. , и всего можно добиться, ну нервы немного потратить, всё правильно оформить и без налогов
Quote
Lin@
"да откроют дверь стучащему" конечно нужно добиваться, пойти к главврачу, и т.д. и т.п. , и всего можно добиться, ну нервы немного потратить, всё правильно оформить и без налогов
+100
Согласно п.165.1.19. ПКУ без н/обложения можно оказать матер.помощь сотруднику

Вариант 1. Перечисление средств на лечение сотрудника можно сделать предприятию (это может быть и ООО), которое имеет лицензию на такую мед.практику (заявление, лицензия, мед.справка )

Вариант 2. Сотрудник сам покупает препараты, приносит чеки, лицензии аптек, мед.справки с больницы об использовании этих препаратов при операции.

Такую помощь проводили неоднократно (мы - благотворительная организация). Думаю, что обычное предприятие может сделать аналогично. Показывали в 1ДФ, суммы большие.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.001135