Кабмин создает реестр предприятий-должников Нафтогаза У Гройсмана признались, о чем говорили с участниками блокады Суд дал добро на экстрадицию Фирташа в США У украинцев на руках около миллиона легальных "стволов" – Аваков На обслуживние госдолга в прошлом году потраченго 96 млрд грн Аваков предложил перечень товаров для "критического" импорта из ОРДЛО США: признание Россией документов ОРДЛО противоречит Минску В ОБСЕ хотят создать 20 зон безопасности на Донбассе К планируемым акциям на Майдане причастны "Курченко и товарищи", - Аваков Экс-советник Путина назвал страну наиболее вероятного вторжения России
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументиРозширений пошук по форуму :: по порталу

ДИВІДЕНТИ за 2016 рік

Відправлено користувачем OLENKA120909 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Підкажіть будь-ласка!! Якщо по підприємству ТОВ ще баланс не зданий в статистику і дека по прибутку в податкову. Чи можу я на даний час нарахувати дивіденти за 2016 рік і виплатити. Ми авансом платили податок на прибуток за 2016 рік в 2016 році. Щоб тоді було легше після здачі деки сплатити остаточну суму. дякую за відповідь!!!!
Лист ДФС від 24.06.2016 №14030/6/99-99-15-02-02-15Розділ: Консультації Для Юридичних Осіб

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо зарахування суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток в податкових деклараціях з податку на прибуток підприємств у 2016 році та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п.п. 57.1 1.1 п. 57.1 ст. 57 Кодексу у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 137 Кодексу.

Згідно з п.п. 57.1 1.2 п. 57.1 ст. 57 Кодексу крім випадків, передбачених п.п. 57.1 1.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 Кодексу. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.

При цьому у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік.

Тобто сума сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів, що не врахована в рахунок зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток за звітний період, у якому сплачена така сума авансових внесків, повинна враховуватися в рахунок зменшення податкового зобов’язання наступних звітних (податкових) періодів до її повного погашення.

Не зараховані у зменшення податкового зобов’язання суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів станом на 01.01.2015 повинні враховуватися у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток у податковій декларації за 2015 рік та наступних звітних (податкових) періодах до повного їх погашення.

Зважаючи на викладене, у податкових деклараціях з податку на прибуток за I квартал, півріччя, 9 місяців 2016 року у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток враховуються суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів, що не були враховані в рахунок зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток у попередні звітні періоди.

Крім того, авансовий внесок при виплаті дивідендів за підсумками звітного кварталу, півріччя, трьох кварталів розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті, якщо на момент виплати таких дивідендів декларація з податку на прибуток за звітний рік, на який припадають такі періоди, не подана. Якщо на момент виплати дивідендів за IV квартал звітного року Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) за такий рік подана та зобов’язання, нараховані у такій Декларації, погашені, то авансові внески нараховуються на суму перевищення дивідендів, що підлягають виплаті за IV квартал звітного року, над значенням об’єкта оподаткування податком на прибуток за такий рік, поділеному на 12 та помноженому на 3 (пропорційно кількості місяців, за які виплачуються дивіденди).
Знайшла ось такий лист. І питання? получається , я беру баланс за 9 місяців . сплачую авансовий внесок з прибутку який там вказаний і потім вже 5% і забираю свої дивіденти?


авансовый взнос по налогу на прибыль при выплате дивидендов выплачивается только при выплате дивидендов юр. лицам
а лист цей тоді для кого? яка тоді процедура нарахування і виплати дифідентів засновнику фіз.особі коли ще дека не здана?
Сдача деки тут ни при чем, если у вас сформирована не распределенная прибыль за 2016 год, выплачивайте своему учреду дивиденды, авансовый вас не касается
так. я зараз нараховую наприклад дивіденти в сумі 128500,00 з них сплачую 5% ПДФО і ВЗ 1,5% до сплати 120147,50 грн. але я ще баланс не здала і деку не здавала. 18% прибутку не плачу.
Требуется составить баланс, а не сдать баланс в контролирующие органы. Если у предприятия споров с самими учредителями нет (например, один учредитель, он же директор), не вопрос сделать протокол, как будто баланс уже был заполнен на дату решения о дивидендах winking smiley
Дякую!!!!!!!!!!!! Дуже допомогли!
ДФСУ у листі від 30.08.2016 р. №18734/6/99-99-15-02-02-15 роз'яснила, що авансовий внесок при виплаті дивідендів за підсумками звітного кварталу, півріччя, трьох кварталів розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті, якщо на момент виплати таких дивідендів декларація з податку на прибуток за звітний рік, на який припадають такі періоди, не подана.
Якщо на момент виплати дивідендів за IV квартал звітного року декларація з податку на прибуток за такий рік подана та зобов'язання, нараховані у такій декларації, погашені, то авансові внески нараховуються на суму перевищення дивідендів, що підлягають виплаті за IV квартал звітного року, над значенням об'єкта оподаткування податком на прибуток за такий рік, поділеному на 12 та помноженому на 3 (пропорційно кількості місяців, за які виплачуються дивіденди).
Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов'язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік.
Крім того, у коментованому листі податківці зазначили, що у рядку 16.4.1 додатка ЗП до декларації з податку на прибуток за перший квартал, півріччя, три квартали, рік, відображаються сплачені у першому кварталі, півріччі, трьох кварталах, році авансові внески при виплаті дивідендів, що відносяться на зменшення нарахованої суми податку за відповідний звітний період (перший квартал, півріччя, три квартали, рік).
А дивиденды физ. лицу учередителю( резиденту) нужно выплачивать по итогам 2016 года только за полные 12 месяцев? У нас фирма зарегистрирована и работает с марта 2016 года, за 10 мес можно? Мы юр. лицо на общей системе , кроме ВЗ и НДФЛ нужно ли еще платить налог на прибыль с дивидендов 18 % ?
Можно, только 5% и 1,5%
спасибо, и еще начиляем и уплачиваем 18% налог на прибыль за 2016 г , правильно?
Ну конечно, получил прибыль естественно заплати налог по итогам года.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.001404